Polo 1.0 1995г. Моноинжекция - съвети

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Fyre
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 14 фев 2017 20:16
Автомобил:
Двигател:

Polo 1.0 1995г. Моноинжекция - съвети

Мнениеот Fyre » Вто 14 фев 2017 20:23


Здравейте, колеги!
Търсих, четох, но все пак искам да видя сега какви мнения ще получа за карането на газ през зимата. Става въпрос за Polo 1.0 1995г. Навсякъде пише различно, едни казват, че може сутрин да се пали на газ, други казват, че трябва първо на бензин. Аз лично в момента сутрин паля на бензин и след 5 минути прехвърлям на газ, но дали ще има проблем, ако оставям само 1 минута на място на бензин докато запаля и да си прехвърлям след това на газта? При какви температури може да се пали директно на газ ( ако е студен двигателя )?
Благодаря!




Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Polo 1.0 1995г. Моноинжекция - съвети

Мнениеот vlado_tonev » Вто 14 фев 2017 22:10


Не съм толкова запознат с газовата инсталация,но според мен е по-добре да си я палиш само на бензин.Това ще удължи живота на изпарителя и дюзата.А и знам че не е хубаво да престоява бензина в рездрвоара за дълъг период от време.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Polo 1.0 1995г. Моноинжекция - съвети

Мнениеот Iezekil » Сря 15 фев 2017 8:28


То може да се пали на газ,ама не е хубаво.Не случайно се слагат автоматични ключове на моното.Ама пък всеки си решава кво го кефи.
Аз цяла зима паля и държа на бензин сутрин,докато почне да духа топло..През деня не е така,когато ми трябва колата нямам това време да седя и чакам,ама и има разлика да е седяла цяла нощ на минуси от това да я запалиш пак след час,2,3.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Polo 1.0 1995г. Моноинжекция - съвети

Мнениеот Pet_rov » Сря 15 фев 2017 9:59


Пали си на бензин, едва ли ще изхарчиш чак толкова много. В тези студове изобщо не е препоръчително да палиш на газ - всичко е кокал по колата. Пък и както са казали колегите, така бензинът периодично се опреснява и бензиновата система си е в изправност.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Polo 1.0 1995г. Моноинжекция - съвети

Мнениеот kris11 » Сря 15 фев 2017 22:23


aко искаш да палиш на газ сутрин - ч шише, може и термос с гореща вода. Поливаш бавно изпарителя, и палиш . Стар изпитан метод от времето когато бензина беше с талони , аз гас се чакаше от следобяд или вечерта , та дано те огрее да заредиш към 10 или по обяд. Или с бутилки за обмен на пункта и пак чакане , а и ръцете се удължаваха до под коленето от мъкнене на бутилки.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 148 госта