1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот IcoMk3 » Пон 20 фев 2017 9:36


goppa написа:
IcoMk3 написа:Колеги,днес пак си играхме със сондата,и при зареждане установихме че стрелката не мърда,а поплавъка по принцип я движи,и явно затова не изключва на 80%. Казах на човека да спре,и чак тогава стрелката явно от внезапното силно налягане се премести и показа че бутилката е пълна догоре. След това му казах да пробва да напълни още но не му позволяваше. Но защо стрелката не се местеше докато пълнеше? Това не мога да си обясня. Чудя се дали направо да не отивам при майстор да ми слага нова сонда.
Относно изпарителя, откакто смених термостата,всеки път пипам изпарителя,и смея да твърдя че загрява добре,и бързо.


И аз имах същия ефект на голф 3. При пълнене не мърда нивомера и не задейства затварянето. Кучето се крие в модела на сондата. Струята на газта не дава на нивомера да мръдне. Няма оправяне, освен ако не смениш сондата с някоя маркова - Landi например.

П.П. Моята сонда също беше за бутилка ф315 монтирана на бутилка ф250 и огънах клечката на поплавъка за да я скъся. Може и по-късото рамо на поплавъка да дава по-малка сила за затваряне на клапана :gruebel .

И аз така си го мисля. Като я слагахме с бащата,му казвам да идем да я сменим,той не,ще я скъсим. Хубаво ама то ако ставаше така,хората нямаше да правят определени сонди за определени бутилки,а щяха да направят универсална,и да си я скъсяваш колкото ти е нужно. И ето го (Д)ефекта.
Само че днес се появи по-голям проблем,и засега газовата остава на заден план. Сутринта паля да тръгвам на работа,колата прекъсва,и на газ и на бензин. Тръгнах,вървеше до едно време с прекъсване,и в един момент като каза няма да върви и дотам. Паля,на място работи с прекъсване,реша ли да тръгна,угасва. Въртях въртях,накрая не може и да запали,има напрежение акумулатора но все едно е изтощен. Бащата ме дръпна до вкъщи,мерих акумулатора,напрежението е добре но щом дам на контакт има огромна консумация - 1.44 ампера при допустима от 0.04. Вика да не стартера да е останал включен. Някакви идеи ? Твърде студено е да вадя бушон по бушон. Сега се чудим на ел.техник ли да я караме,на газаджия ли,на автомонтьор ли.
Не знам дали има някаква връзка,но се мъчих сам да откача фабричната аларма защото явно от нея ми правеше проблеми и ми скапваше акумулатора. Четох че имало някакво устройство под таблото,с две букси едната с 6 другата с 10 пина,и то се откачало за да се премахне алармата. Рових но намерих само едно нещо с две букси и те бяха с 8 и с 11 пина,но все пак го откачих,и лампичката на шофьорската врата сега не мига като заключа,следователно би трябвало да съм откачил правилното нещо. Но да не би все пак да съм откачил нещо което не е трябвало. Почти месец карах така и нямаше проблеми.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот Iezekil » Пон 20 фев 2017 9:45


Виж за искра на свещите,сякаш бобината е думнала.
Скъсяването на тръбичката на нивомера трябва да е точно до дъното,за да не се пита после дали свършва изведнъж газта,или се кара на изпарения 2 километра


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот Pet_rov » Пон 20 фев 2017 11:01


Това упражнение с непаленето го играх и аз, бобината беше заминала. Намери от някой работеща за проба, ако се оправи, сменяй с нова. Но не купувай най-големия евтинджос, щото ще сменяш пак скоро.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот IcoMk3 » Пон 20 фев 2017 11:11


В такъв случай предложете марка,за всеки случай.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот Iezekil » Пон 20 фев 2017 14:55


Аз с най-големия евтинджос карам по 1-2 години,се тая.И преди да намираш друга,казах ти,виж има ли искра.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот IcoMk3 » Пон 20 фев 2017 18:59


Днес закачихме бобината на един приятел на моята кола,същата работа. После върнахме мойта си бобина,сложихме неговия акумулатор,и запали без проблем. А с моя акумулатор неговата кола не запали. Излезе проблема в акумулатора, Сложих го да се зарежда,за около 4 часа,не знам дали заради това но се беше заредил на 14,60 волта,и щом го изключих от зарядното,моментално почна да пада. Докато го смъкна до колата беше паднал на около 13,60,като го закачих и дадох на контакт падна до 12,40,и запали,но установих че наистина не се зарежда когато колата работи на под 2000 оборота,беше ми го казал началника ми на работа,не му повярвах,но явно е така. Докато работеше на място колата,акумулатора вместо да се зарежда,падаше още,щом дадох газ над 2000 оборота почна бавно да се зарежда. Също установих че тази консумация от 1.44 ампера която ми дава като дам на контакт,е нормална,защото на колата на приятеля даде същата. И все пак имам проблем с утечка някъде,така че докато не го отстраня,ще си играя постоянно да откачам акумулатор. Интересно ми стана и друго - на колата на този приятел в състояние на покой консумацията му е абослютно нулева,докато при мен е 0.01 ампера. Като отворя врата,става 0.05,а при него дори при отворена врата е абсолютна нула. На какво може да се дължи това ? Въпреки че изключих фабричната аларма,пак си я има тази консумация. Нормално ли е за кола в пълен покой да има консумация,че и при отворена врата да дава консумация ?


_B4_
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 25 апр 2012 10:40
Автомобил: Passat B4
Двигател: ABS 1994
Местоположение: София

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот _B4_ » Пон 20 фев 2017 19:26


На първо време си оправи зареждането и не пипай нищо друго.


slavei2003
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 04 фев 2013 15:25
Автомобил: FORD GALAXY
Двигател: Y5B 1999г 147kc
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот slavei2003 » Вто 21 фев 2017 17:36


Консумацията на ток е нормална, но не е нормално да сменяваш бобина ,когато имаш паднал акумулатор.Метода проба-грешка дава добри резултати,но е бавен. :beer


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот Iezekil » Вто 21 фев 2017 17:52


То кое е нормално?Да ти падне акумулатора и да не разбереш,че не върти или да върти мудно,а да се чудиш що не пали?Да не ти зарежда алтернатора на тихи обороти...сиреч прекъснат син кабел/за начало/,но крушката на таблото би трябвало да свети ?Или да няма консумация на отворена врата....сиреч,да не свети плафона ама да не виждаш,че не свети?Ами дали има ел.стъкла/сиреч комфорт модул/,дали няма...което би породило и някаква консумация/евентуално?Или пък е нормално градско да гори 10/100 зимно време?
Никой не го е карал да сменя бобина,казах му първо да провери за искра.


slavei2003
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 04 фев 2013 15:25
Автомобил: FORD GALAXY
Двигател: Y5B 1999г 147kc
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот slavei2003 » Вто 21 фев 2017 17:59


Iezekil написа:То кое е нормално?Да ти падне акумулатора и да не разбереш,че не върти или да върти мудно,а да се чудиш що не пали?Да не ти зарежда алтернатора на тихи обороти...сиреч прекъснат син кабел/за начало/,но крушката на таблото би трябвало да свети ?Или да няма консумация на отворена врата....сиреч,да не свети плафона ама да не виждаш,че не свети?Ами дали има ел.стъкла/сиреч комфорт модул/,дали няма...което би породило и някаква консумация/евентуално?Или пък е нормално градско да гори 10/100 зимно време?
Никой не го е карал да сменя бобина,казах му първо да провери за искра.

:th_up


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот nikson85 » Нед 24 мар 2019 8:48


slavei2003 написа:"Energy density" (MJ/l) не се променя и съотношението между бензин и LPG си остава 1:1.315. С други думи: енергията в 1 литър бензин, която ще придвижи кола с маса Х на разстояние Y, се съдържа в 1.315 литра LPG. Иначе казано, ако колата ти гори нормално 10/100 бензин, очакваш разход 13.2/100 LPG. Всичко останало е неправилни настройки, водещи до завишен разход или влошена динамика и недостиг на мощност.

Това нещо не ми се вярва да е много вярно за разхода на газ. Голямата разлика идва точно от регулирането на вървежа и горенето при преходните режими,
високи и ниски обороти и празен ход. Казано на прост език не е измислена много читава система за горивото LPG. Ако се измисли читава система за нисък разход, разхода е възможно да се повиши с 1л над бензиновия.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот stefan4o » Нед 24 мар 2019 9:13


Измисли я ти, и без това си капацитет по газовите :mhihi


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот quattro^^ » Нед 24 мар 2019 21:05


или никсъна ще измисли по-високо октанова газ да му е по-лесно да си настройва гбо-то от 1во поколение :mhihi


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот 4i4o-dido » Нед 24 мар 2019 21:16


Темата е от преди години!


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: 1994 Голф 3 ABS 1.8 моно,голям разход на газ

Мнениеот quattro^^ » Нед 24 мар 2019 21:20


Знаем но това не спира никсъна :mhihi



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта