Какъв изпарител да избера за 140 к.с

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
stefan_mil4ev
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 01 яну 2014 12:34
Автомобил:
Двигател:

Какъв изпарител да избера за 140 к.с

Мнениеот stefan_mil4ev » Пон 13 мар 2017 21:40


Колеги касае ме следният върпос. Изпарителите на пазара са до 100 kw и над 100 kw (най-общо казано), моята кола е 103kw. Спрял съм се на BRC AT90, но не знам как се подбира размера на изпарителите. Мисълта ми е дали е необходимо да се вземе с 20% по-голям резерв или този който е за 100 kw ще си върши идеално работата, макар да работи на предела си. Взимам в предвид и факта, че част от конете отдавна са умрели :scare3 Ако се сложи по-голям ще се завиши ли разхода?




dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какъв изпарител да избера за 140 к.с

Мнениеот dreadx » Пон 13 мар 2017 23:08


А ето един въпрос, по който можеш да се консултираш със специалистите от БРЦ-България и също да пишеш на италианците да дадат мнение (- в случай, че не са написали на сайта как стои въпросът с тези мощности и какво препоръчват).

- на мен ми е интересно какво ще кажат, защото опитът ми с обикновени АГУ е на коли, които са под 100kW.

А за конете дали са умрели не се знае -> например ако част от конете ги няма, заради лошо смесообразуване (например заради неработещи датчици), може да започне на газ да върви по-добре от на бензин и да си дойдат конете.


stefan_mil4ev
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 01 яну 2014 12:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв изпарител да избера за 140 к.с

Мнениеот stefan_mil4ev » Вто 14 мар 2017 8:01


Консултирах се с BRC сервиз в града. Казаха, че 100kw ще са достатъчни. Попитах дали не е нужен лек запас, понеже сегашният ми е 100kw и работата никак не е добре. Смених му платната, но просто на баири вижда голям зор. На бензин е светлинни години по-добре :) Понеже колата ми е jetronic, човека каза - "Абе 100kw трябва да е достатъчен, ама не мога да ти я направя, трябва някой който им разбира".


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какъв изпарител да избера за 140 к.с

Мнениеот muns61 » Вто 14 мар 2017 12:39


Достатъчно е да пуснеш 8 мм тръба от бутилката до изпарителя, със съответния клапан и сонда.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 188 госта