градска кола на метан или газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: градска кола на метан или газ

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 27 май 2017 20:12


Strosner написа:
DoH_KuXoT написа:
Strosner написа:Зависи, за кои лади иде реч? Новите нямат нищо общо с тия от 80те, и дори превъзхождат дачиите!


ти сериозен ли си :mhihi


Напълно, дачиите са евтини разработки на рено, със стари модели, маломощни двигатели, бюджетни коли! Лада са също бюджетни коли, разработка повечето на шевролет, евтини, поради ниската и себестойност, но с една идея по-качествени!



Надявах се да се шегуваш, но ти наистина го вярваш... Много си в грешка, имам доста преки наблюдения от новите Лада и положението е трагично...




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: градска кола на метан или газ

Мнениеот Bai Sando » Съб 27 май 2017 22:07


Лични наблюдения от една Дачия такси,вече на 400 000 хил км. на газ.
Мотора работи перфектно и на газ и на бензин.Това коя Лада ще го направи?
На 400 000 хил. сигурно ще е сменила 2-3 двигателя :mhihi
За евтина градска малолитражка на газ,бих търсил нещо японско/корейско.Сузуки,Дайхатцу,Матиз все стават и са кучета :th_up


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: градска кола на метан или газ

Мнениеот mitko85 » Съб 27 май 2017 23:55


Bai Sando написа:За евтина градска малолитражка на газ,бих търсил нещо японско/корейско.Сузуки,Дайхатцу,Матиз все стават и са кучета :th_up

Може да се ослушаш за някое бивше такси(елантра, лантра), изпадат на добри пари, спукани са от каране, ама моторетките им са здрави, а и ще е с вече монтирана уредба, метан или пропан.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: градска кола на метан или газ

Мнениеот Strosner » Нед 28 май 2017 21:04


Надявах се да се шегуваш, но ти наистина го вярваш... Много си в грешка, имам доста преки наблюдения от новите Лада и положението е трагично...


Странно ми е, колко хора изобщо карат такава лада, от колко години, и на какви километри са? Защото такива заключения, са като изсмукани от пръстите, ей-тъй, да се каже нещо! Първо, бяха изкарани по-скъпи от шкоди и ситроени, и не знаех, дали да вярвам на очите си, или на това, което ми се казва? Сега пък "преки наблюдения" /каквото и да значи това?!/, пак ми казват, да вярвам на приказки! Басирам се обаче, че тия, дето залагат на дачията, никога не са я имали! Колкото до "трагичността", едва ли има коли след 2000г, чието положение да не е такова, ама това е друга тема...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: градска кола на метан или газ

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 29 май 2017 8:48


Strosner написа: Странно ми е, колко хора изобщо карат такава лада, от колко години, и на какви километри са? Защото такива заключения, са като изсмукани от пръстите, ей-тъй, да се каже нещо! Първо, бяха изкарани по-скъпи от шкоди и ситроени, и не знаех, дали да вярвам на очите си, или на това, което ми се казва? Сега пък "преки наблюдения" /каквото и да значи това?!/, пак ми казват, да вярвам на приказки! Басирам се обаче, че тия, дето залагат на дачията, никога не са я имали! Колкото до "трагичността", едва ли има коли след 2000г, чието положение да не е такова, ама това е друга тема...


Същото бих попитал и теб, от колко време караш такава лада и на какви километри е , че я хвалиш и сравняваш с десетки хилядите дачии ползвани от фирми и частни клиенти, някои от тях по над 10 години (не че са най-хубавите коли , но нивото е доста над всяка лада). Ще си позволя да те цитирам -"Защото такива заключения, са като изсмукани от пръстите, ей-тъй, да се каже нещо!".
"Сега пък "преки наблюдения" /каквото и да значи това?!" - означава, че пряко се занимавам с поръчка на частите за доста лади от вносителите им в България. Що се отнася до наличните части на новите им модели Нива то има наличности само за частите съвпадащи 1 към 1 със старите модели. Неналичните части са с неопределен срок за доставка, ти приемаш дали това те устройва и би купил такъв автомобил. За модела Веста - защото тя е спрягана , за най-добрия им автомобил от новите, които впрочем са направени точно по споменатия от теб начин "...дачиите са евтини разработки на рено, със стари модели, маломощни двигатели, бюджетни коли!..." например мога да ти кажа доста, но ще го направя след като чуя твоите положителни отзиви за модела , който така упорито защитаваш и препоръчваш, може пък да си прав, държа да чуя и твоята гледна точка.

И за да не съм съвсем извън темата аз лично за тези цели бих взел Seat Mii 1.0mpi 60hp с реален разход на газ под 6л/100км градско и 4л/100км извън града нов започва от 15хил лв втора ръка вече има и по 6-7хил на доста нисък пробег има и по 10хил с 4 врати и доста екстри но там вече може да се класират и VW up Second hand


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: градска кола на метан или газ

Мнениеот Stivi » Пон 29 май 2017 9:13


Да не изместваме темата на колегата в спор Лада-Дачия ,факта че на 100 дачии /за новите модели говоря/ може да видиш една лада /и то не е сигурно/ говори достатъчно сам по себе си !


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: градска кола на метан или газ

Мнениеот Strosner » Пон 29 май 2017 9:43


Нищо не защитавам, просто казвам, че подобни съпоставки, на база - дачията е по-хубава, щото е дачия, а ладата е лоша, щото е лада, не вървят! За мен, истинска съпоставка може да има, само ако ги има в достатъчно количество у нас, в пряко доказване на предимства и недостатъци! И да, колегата от горният пост е прав, че ги няма, но не защото хората искат само дачия, а по други, икономически, и геополитически причини! Но, и това е друга тема...

Апропо, някой запитвал ли се е, защо навремето лади се правеха и в западна Европа, ако не се лъжа - в Белгия? И дали, ако японците не правеха сглобка в европейски страни, техните коли също нямаше да са в камерен състав, или и те щяха да са лоши? Всичко опира до протекционизъм, в което няма лошо, но едва ли е обективен критерий за качество!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта