Golf 3 AEE - Проблем с Газов Инжекцион

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
CvetelinStamenov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 05 окт 2016 11:05
Автомобил: Volkswagen Golf III
Двигател: AEE 1997
Местоположение: гр. София

Golf 3 AEE - Проблем с Газов Инжекцион

Мнениеот CvetelinStamenov » Нед 02 апр 2017 18:14


Здравейте! Септември месец миналата година взех въпросния Голф и сложих почти нова система газов инжекцион (от 2013г.). Нямах никакви проблеми няколко месеца, но след това се появи странен проблем. При студен двигател, не прехвърля на газ и връща на бензин. Мислех, че този проблем е свързан със студеното време и съответни настройки, но и сега след като се затопли, отново продължава. Смених двата филтъра (на течна и газ фаза), продухах тръбите,разглобих и изчистих инжекторите и дюзите. Уж се оправя за малко проблема, но по някое време (в същия ден) си се появява отново и чат пат гасне като спра на някой светофар например, но го прави веднъж на 50-60км градско примерно или повече. Газовата система е от 2013 година. Компютъра е Бардолини, рейката РЕЙЛ с 3 омови бобини. Изпарителя ми е R-UNO. Oще от момента на монтажа, колата леко си притрисаше на празен ход на газ, но съм минал около 9000км без никакви проблеми градско и извънградско. Купих си кабел и пуснах автоматична настройка на софтуера, която ми казва само, че дюзите ми били малки и можело да имам проблеми във високите обороти. Никаква промяна не последва. За жалост нямам възможност да хвърлям много пари по тази кола (затова сложих ГИ втора ръка) и ще съм благодарен ако някой е имал подобен проблем и сподели с мен решението му или поне да споделите някой истински добър майстор в София, за да не хвърлям пари на вятъра. Благодаря!

П.С. Четох, че 2012 и 2013 имало някакви партиди дефектни рейки на РЕЙЛ. Дали е възможно да е някакъв подобен тип проблем?




Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Re: Golf 3 AEE - Проблем с Газов Инжекцион

Мнениеот SpeeDLine » Нед 02 апр 2017 20:01


Според мен най- вероятно мап сензора е развален, пробвай от софтуера да го забраниш за проба. Или гледай когато не иска да мине на газ какво е налягането на газта, сработват ли всички клапани, провери когато не иска да мине откачи маркуча да видиш има ли газ от редуктора. Идеята ми е да си сигурен, че някой клапан не ти прави номера.


Потребителски аватар
CvetelinStamenov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 05 окт 2016 11:05
Автомобил: Volkswagen Golf III
Двигател: AEE 1997
Местоположение: гр. София

Re: Golf 3 AEE - Проблем с Газов Инжекцион

Мнениеот CvetelinStamenov » Нед 02 апр 2017 20:50


Ами наляганего според софтуера, при работа на газ е около 1.05-1.11 бара според наблюденията ми в софтуера на БСМ. При работа на бензин си е около 1.5 бара. Иначе тази система си ги прехвърля цилиндър по цилиндър на газ....и когато не е загрял мотора ( по показател на таблото 90 градуса) , започва да прехвърля....единия инжектор прави цък цък цък и се задавя двигателя и връща на бензин, като съответно пищи системата за грешка.Мине ли на газ си върви иначе не задръства. Уж чистих всичко и мисля, че налягане трябва да си има. Голфовете не знам дали светват чек при бедна смес и незапалване, но не е светило нищо при мен. Ще пробвам пак клапаните дали работят нормално и по-скоро предния, защото задния го чистих днес, а и той се чува как отваря доста силно.


Потребителски аватар
CvetelinStamenov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 05 окт 2016 11:05
Автомобил: Volkswagen Golf III
Двигател: AEE 1997
Местоположение: гр. София

Re: Golf 3 AEE - Проблем с Газов Инжекцион

Мнениеот CvetelinStamenov » Съб 29 апр 2017 11:55


Колегата SpeeDLine се оказа прав. Единственото нещо, което не бях проверил по пътя на газта се оказа и точното нещо. А именно газовия клапан на изпарителя. Задния клапан, който е при бутилката, когато го чистих си беше почти чист, а клапана на изпарителя, като го свалих и беше в плачебно състояние, честно казано не знам дори как е отварял изобщо. Около 20 минути съм се мъчил да извадя буталцето на клапана от тялото му, толкова бяха запекли нещата. А вътре беше все едно съм го напълнил с мед и графит. Успях да го почистя хубаво с кореселин и след монтажа, налягането се възстанови на 1,3-1,4 бара и повече не съм имал такива проблеми. С тази газ, дето зареждаме в България това е станало за 2-3 месеца може би, защото клапаните са чистени УЖ при монтажа на газовата септември месец, а проблема започна да се проявява при големите студове зимата. Препоръчвам на всички с подобни системи, освен смяна на филтрите, да си чистят и клапаните редовно и да продухват тръбите, защото тази гняс запушва всичко. :lock
Прикачени файлове
IMAG1316.jpg
В това състояние беше клапана, след като го свалих. Тотално запекъл.
IMAG1319.jpg
IMAG1321.jpg
Това е след като успях да го разглобя най после. Личат си следите от борбата. :D
IMAG1324.jpg
IMAG1326.jpg
Това е клапана след почистването.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 3 AEE - Проблем с Газов Инжекцион

Мнениеот Bai Sando » Съб 29 апр 2017 14:06


Tоя тип клапани са голям шит.Ако и за напред продължава да прави мизерии,направо си сложи един външен преди изпарителя. :th_up



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта