Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот ivan_pop » Вто 25 апр 2017 20:00


N1C3 написа:Разходът на газ е 20-22/100 градско, и около 19 извън градксо, колата е с газов инжекцион компа е "ESGI" 5.01. (Най - различни методи на засичане съм използвал, всичките дават 20-22/100 градско зиме, лете все тая).

Няма как да гори толкова,особено извънградско!Ако влиза толкова газ в цилиндрите,мотора ще изгасне защото ще се задави!
Или изпуска газ отнякъде,или не можеш да смяташ!
От зарядното не изпуска ли?




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот ktamen » Вто 25 апр 2017 20:08


N1C3 написа: 19 извън градксо,

С каква скорост?


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Сря 26 апр 2017 8:36


ktamen написа:
N1C3 написа: 19 извън градксо,

С каква скорост?


С адекватна (80 - 130, рядко и за кратко 150 :th_up )


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот dreadx » Чет 27 апр 2017 1:36


Spas, въздушният филтър на колата играе роля в смесообразуването само при обикновените АГУ. В случая ако се задръсти колата, ефектът ще е, че само няма да върви - през въздушния филтър, ще влиза по-малко въздух, ще се измерва по-малко въздух и ще се подава по-малко гориво - все едно не си отворил до край дросел-клапата.
Аз обаче си мисля, че ако наистина се подава огромно количество гориво, до сега минимум да е светнал check-engine за дефектна ламбда-сонда. (тя може да си работи, ама все ще показва макс.)
И че по-скоро наистина се губи отнякъде (- може би от пълначката?)


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Чет 27 апр 2017 11:06


dreadx написа:Spas, въздушният филтър на колата играе роля в смесообразуването само при обикновените АГУ. В случая ако се задръсти колата, ефектът ще е, че само няма да върви - през въздушния филтър, ще влиза по-малко въздух, ще се измерва по-малко въздух и ще се подава по-малко гориво - все едно не си отворил до край дросел-клапата.
Аз обаче си мисля, че ако наистина се подава огромно количество гориво, до сега минимум да е светнал check-engine за дефектна ламбда-сонда. (тя може да си работи, ама все ще показва макс.)
И че по-скоро наистина се губи отнякъде (- може би от пълначката?)


Оставял съм колата (като съм я карал на бензин) в продължение на две седмици с пълна бутилка и механичният монометър на бутилката не помръдна. Няколко газаджии проверяваха със сапункена вода, навсякъде. НИЩО! ВСИЧКО е ок и се търкат по челата и незначт какво да ми кажат (след абе сменил ли си тва.... а онова... а онова другото.... и накрая ми казват "неам си идея, остава да е компа ама малко вероятно") :scare3


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот ivan_pop » Чет 27 апр 2017 18:36


Засечи колко ти е разхода на бензин на дълъг път като караш по начина по който караш на газ.Ако на дълго разхода на бензин е 15-16 л./100км.,то не търси проблема в газовата уредба!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот ktamen » Чет 27 апр 2017 21:32


N1C3 написа:
Оставял съм колата (като съм я карал на бензин) в продължение на две седмици с пълна бутилка и механичният монометър на бутилката не помръдна.

Къв е тоя манометър, аз що не съм виждал такова нещо :rolleyes
Ако наистина се сложи манометър на бутилката, показанията му ще зависят само от температурата и състава на течността в нея, количеството течност вътре не се отразява по никакъв начин на налягането. Течността трябва да изчезне напълно, за да се усети с манометър.
Предполагам, че сте търсили течове при изключен двигател, дали няма теч по време на движение :rolleyes


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот muns61 » Пет 28 апр 2017 6:48


Обсъждане без физически оглед е безпредметно.


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Пет 28 апр 2017 9:59


ktamen написа:
N1C3 написа:
Оставял съм колата (като съм я карал на бензин) в продължение на две седмици с пълна бутилка и механичният монометър на бутилката не помръдна.

Къв е тоя манометър, аз що не съм виждал такова нещо :rolleyes
Ако наистина се сложи манометър на бутилката, показанията му ще зависят само от температурата и състава на течността в нея, количеството течност вътре не се отразява по никакъв начин на налягането. Течността трябва да изчезне напълно, за да се усети с манометър.
Предполагам, че сте търсили течове при изключен двигател, дали няма теч по време на движение :rolleyes


Търсени са течове при: работещ/неработещ двигател, както на газ, така и на бензин, само на контакт.... НИЩО. Нещо е :screwy


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Пет 28 апр 2017 10:28


muns61 написа:Обсъждане без физически оглед е безпредметно.


Физическия оглед съм на 100% сигурен ще те доведе до следните въпроси:

- "това" сменил ли си го?
- "онова" сменил ли си го?
- "абе това" да не изпуска отнякъде?
- да не би да е компа?
- засичаш ли правилно?
- клапаните сменил ли си/ затварят ли?
- настройка правил ли си? ама къде си я правил? ама кой я е правил? ама така ли се прави? и т.н.
- филтрите сменени ли са?
- да не са маркучите/съединения?
- щуцери?
- да не е рейката? подходящата ли е? работи ли въобще, нищо, че си я сменял?
- на бензин как е?
- да не са вакуми?
- да не е ламбдата? работи ли? как я провери? кой ти каза така?
- да не е духнал мотора? колко ти е компресията? като се спускаш по стръмен хълм на първа мотора спирали те?
- да не те ебават по газостанцийте? само на една ли зареждаш? пробвай другаде?
- извънградско как е?
- да не е акумулатора много слаб? :screwy
- свещите, кабелите, дистрибуторната капачка, палеца как са?
- а бубината как е?
- гумите да не са 17ки?
- километража работи ли? (ще го тествам, въпреки, че не е на жило)
и още и ощее.........

- а ши***ия покрив как е... да не е градушков и да ти създава въздушно съпротивление........ :banghead

П.п извинявам се, просто ми писна от тоя проблем. Не че не се бях примирил да си карам на бензин, просто искам да разбера какво се случва, тъй като проблемът е аномалия. Въпросът е принципен.


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Пет 28 апр 2017 10:31


Има незначително развитие. Няма да споменавам бензиностанции да не излезе, че правя реклама. С 21 литра изминах 110 км на газ. (за пръв път зареждам напълно празна бутилка с 21 л, винаги са ми зареждали 23 и по-рядко 25 л.) тоест: (21/110*100) = 19 на 100 градско в София спокойно/нормално каране. (Не съм състезател, не се "изрязвам", особено когато искам да засека какъв ми е нормалния разход на колата, за да обясна една аномалия.)

Ще пиша при повече развитие.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот ivan_pop » Пет 28 апр 2017 18:16


Не си написал в профила от къде си!
Аз се ангажирам да ти направя разхода на газ да е не повече от +20%,спрямо разхода на бензин!


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Вто 30 май 2017 11:46


Така, след смяна на гумичките на клапаните (с такива на бат Виктор Райнц) има подобрение в разхода. Вече не е 20/22 на 100 градско а 18. :mhihi
Гарнитурата на смукателния колектор, според мен изпускаше и от там сиг е смукала въздух (точно на реброто на което е закачен вакума на ГИ) Не мога да си обесня каква е връзката между гумичките на клапаните и разхода на ГАЗ, явно в компресиоята или горенето на масло :neutral :gruebel :neutral

Но, все пак 18/100 пак ми се струва високо за градско нормално каране. Как и да е... карам си така и съм му :18b


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Пон 17 юли 2017 10:43


Така, имам добри и лоши новини :mhihi Добрата е, че разходът ми падна на 14.8/100 градско София-трафик. Лошата е, че човека който ми я направи, разбира се не ми обясни 'какво що' но на мен ВЕЧЕ не ми пука :c020 . Човека ми го предложиха едни приятели от Англия, занимавал се с електроника по колите там а сега си бил по България. Поговорих си с него и ми се стори свестен и съвестен (особено след като си засякох разхода :mhihi ) Единственото, което ми каза, е че проблема е по тоците а не по механиката. :gruebel Интересно, тия тоци уж ги гледаха в София-газ и куп други всезнайковци дето всички викат "то така не се прави кой ти го е правил това, кажи му еди кво си" (фантазьори), уж диагностики ми правеха (пак на няколко места), уж замерваха 'маси' столове, таборетки (при 2-ма ходих), уж софтлери па адаптаций един милион (поне 4 сервиза обиколих) :censored2 .

Та не ми стана ясно дали са тоците на ГИ или тоците на колата но ми взе 70 лв. ОБАДИ :icon_razz се да ми каже да ходя да си я взема а не аз да го търся все едно е госпожица и да го моля едва ли не да ми каже дали я е започнал кога да очаквам 'писмо от мъртвец' и така нататък. Тия пари дето ми взе в сравнение със всичките ми разходи по опити за разрешаване на проблема са напълно смешни.

Също да добавя, колата не ми е пипнала масло от както смених скапаните гумички на клапаните. Преди харчеше по 1-1.3л на 1000 км. :eek Старите бяха се втърдили като камъчета. Смяната на тези гумички става за един ден. Аз ги сменявах с един познат, който вече го беше правил и ни отне един ден без много зор разбира се с бира и кутия цигари защото тия полу-конуси ти влизат в костния мозък от нерви. :banghead

Гледах някой съфоромци разправят да се дълбае надолу по двигателя щом ще сменяш гумички на клапаните. Няма такъв филм! Гумички и гарнитура за капака на Victоr Reinz, която си идва с две палчета и гарнитура между каналите на свещите, отделно гарнитура за смукателния колектор, всичко ми стуваше 52лв. Бирата цигарите и НЕРВИТЕ покачват цената на 180 само за работа , колкото ми искаха 'майсторите' ) :11 За процедурата трябва 'специална' скоба за пружините на клапаните или самоделка. Аз работих със самоделка и свършихме работа. Задължително много тънка пинсета, която да не се е намагнетизирала защото слагането на кученцата/полу-конусите се превръща в още по сложна мозъчна операция.


Ако някой има нужда от съвет за процедурата да пише, с удоволствие бих съдействал. :th_up

Успех!


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот pas1.8mi » Сря 19 юли 2017 11:24


Честито! :th_up



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта