Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Пет 07 апр 2017 10:26


Здравейте, нов съм във форума но следа темите от години. :c020
Та, прочетох всичко свързано с високия разход на газ при другите съфорумци. Надявам се някой да ми помогне, доста пари хвърхлих по колата, защото я харесвам и защото съм фен на модела но този проблем е за сега, необясним.

Разходът на газ е 20-22/100 градско, и около 19 извън градксо, колата е с газов инжекцион компа е "ESGI" 5.01. (Най - различни методи на засичане съм използвал, всичките дават 20-22/100 градско зиме, лете все тая). Разходът на бензин е 12-14/100 нормално/ пъргаво каране градско.

Нещата които съм направил досега, в опит да реша проблема.
- нови маркучи на газта (всички)
- нов изпарител/редуктор
- нова рейка на ВАЛТЕК 3 ома
- нови клапани на ловато (преден и заден на бутилката)
- евро сондата е оригинална на томасето
- ламбда сондата е сменяна и работи. Замервана както с мултицет, така и с ваг-ком
- нови темп. датчици
- проверка на всевъзможни течове със "сапункена вода" и уред за засичане на течове (няма такива)
- колата е минала, не малко пъти, на настройка на газта, адаптации и всичко е в норми, поне според всички газаджии при които съм бил (налягания, температури, смес т.н).
- всички вакумни маркучета по колата са сменени (нямам клапи за климатик)
- профилактично съм изчистил стъпковото моторче и дроселовата клапа (без интервенция) с спрей за карборатори.
- НОВИ: свещи на НЖК за газ, кабели на БЕРУ, дистр. капачка и палец оригинални на БОШ и бобината е на БЕРУ (цената за всичко е :screwy :screwy :eek :eek )
- пробвал съм и с нормални свещи, разхода е същия
- компресията на добре загрят мотор (88 градуса на маслото) е около 10. (+, - 0.05 на цилиндър) нормата до колкото знам е межу 7-13
- посетил съм всички газостанции, случайно да не е кофти газта, не е от това.
- километража си работи идеално ( т.е. случайно да не ми дава по малко изминати километри от реалното) (джантите са си 15ки с гуми 195 60 15 за зимата и 205 60 15 за лятото)
- колата върви супер, както на газ така и на бензин
- не ми губи антифриз, подгорва масло (най-вероятно следващата интервенция ще е смяна на гумичките на клапаните с такива на ВИКТОР РАЙНЦ)
- колата беше с оригинална генерация, която беше премахната и е само с първо и крайно гърне. Разходът си е същия от преди и след интервенцията.

Незнам какъв би могъл да е проблема, но ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Не искам да се разделям с колата заради подобно нещо, харесва ми, направил съм още много освен изброеното (няма оптичен или силов тунинг и т.н,)

Предварително ви благодаря, и се извинявам за дългата тема, просто съм в безизходица. :gruebel :no




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот pas1.8mi » Пон 10 апр 2017 9:05


На една и съща Газ-станция ли зареждаш! icon_idea


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Пон 10 апр 2017 10:12


Пробвал съм на много различни газостанции, като съм зареждал от една и съща колонка. Няма значителна разлика в разхода. :neutral


MARTO 16V
Мнения: 102
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 20:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ....

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот MARTO 16V » Пон 17 апр 2017 17:10


Кога е монтиран газовият инжекцион? Колко км. си изминал от монтажа? От както си го монтирал ли е така с разхода? Кутията за въздушният филтър да не е рязана или дупчена?


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Пон 24 апр 2017 13:42


ГИ е монтиран 2010 г. Изминал съм доста км... но всичко е поддържано и сменяно навреме като: от както е висок разхода съм сменил доста неща с чисто нови от магазина, като след всяка интервенция е правена адаптация като настройка.

Както казах, не си падам по такъв тип тунинг (рязане/дупчене на кутии за звук и т.н) сменен е въздушния филтър. За сега колата е със стандартния въздушен филтър (сменен с нов).
След време ще се монтира оригинален KN (не за 20лв, разбира се :mhihi )
Проблема е от няколко месеца, за сега единственото развитие е, че единственото което не съм сменил е газовия комп. и тръбата от бутилката до (чисто новия, настроен) изпарител/редуктор.
Няколкото газаджии ми казаха, че няма как компа да се прецака... или работи или е мъртъв. Колкото до тръбата (от бутилката до изпарителя/редуктора), няма вариант да е пукната и да не се забалежи или усети.
На бензин икономично/до 2500 оборота/ каране ми дава 11/100 градско - София.
Смених за втори път газовия МАП сензор и всички скобички тройничета и напълно премахнах всякакви гънки/завойчета в маркучите от рейката до колектора.
Сега съм в етап на засичане, ще споделя като имам резултат.

Благодаря за отговорите. :th_up


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот golfmk1 » Пон 24 апр 2017 15:46


Някой ти я краде според мен :icon_lol
П.п. А нормално ли се кара колата или все в лютеницата колкото може :question


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Пон 24 апр 2017 16:48


Колата се кара нормално/пъргаво но не и да се "бичи колко може" не съм на състезание. :D Върви както на ГАЗ така и на БЕНЗИН. Няма никаква разлика.

П.п. това, че някой я краде, може да не е толкова смешно. Буквално от бутилката ми НЕ!! но от колонките на скапаните картелни доставчици. В последно време чувам много хора да се оплакват от завишен разход на ГАЗ, но все не ми се е вярвало да а 5-7 литра на 100 километра. Лошото е, че в началото като купих колата, не я бях изпразвал бутилката до край, че да направя справка дали гадовете ми зареждат с 5-7 литра от възможното за бутилката. Откакто ми е висок разхода, и използвам различни методи на засичане, като един от тях е от празно до празно, на 25л бутилка, ми се зарежда между 23-25литра газ (в зависимост от коя газостанция съм избрал за съответното засичане). Попринцип знам, че поплавъкът заема няколко литра, ама колко точно е това няколко не знам. Също, както казах, преди да разбера за високия разход не бях изпразвал бутилката до край, и не мога да кажа, че до онзи ден ми зареждаха 20 литра пък от едно време на там по 23-25л.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот Spas » Пон 24 апр 2017 16:55


Няма как на 25 литрова бутилка да ти набият 25 литра...макс 19-21. От къде си?


Потребителски аватар
Георги.Костадинов
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 22 апр 2017 18:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот Георги.Костадинов » Пон 24 апр 2017 17:02


Препоръчвам ти да си смениш горивния филтър. Един приятел имаше подобен проблем с неговия Голф, висок разход, около 11 - 12 извънградско, смени горивния филтър и падна.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот muns61 » Пон 24 апр 2017 17:08


Има, има. Като не сработи клапана за ниво, ще се пълни почти до край. По-интересно е, че може да сработва понякога.
Моята бутилка е 42 литра и събира 41.5.
Колкото до високия разход, първо се засича колко е на бензин.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот dreadx » Пон 24 апр 2017 19:51


Има ли някакви аномалии при вървенето - разлика между газ/бензин?
- ако превключваш между двете горива, докато караш, усеща ли се някаква разлика - или е 1:1, не се усеща?)

Mирише ли на неизгорял газ около колата?

Пишеш, че многократно си преглеждал за течове, ама дали е било при загасен двигател - може като е спряна газта откъм евро-клапана на бутилката, да няма течове - а пък като работи да има.

/* Един така скоро идва при нас, с една от онези коли, дето им подменят метановите бутилки по акция, защото много гърмят. Тъкмо му ги били сменили. Дойде за едни др. неща да му правим - леле как миришеше на газ, докато колата работи, чак лютеше на очите. После като угаси двигателя спря и да мирише. Каза, че преди това нямало такива симптоми и след подмяната на бутилките започнало да мирише така на газ. Нямало да ходи за рекламация, първо щял да огледа нещо ако има да допритегне.
Не се е мяркал от тогава, да го питам от какво е бил проблемът. (ако го видя, ще го питам и ще пиша.)

p.s. Като не е ясно дали ти работи клапанът за ниво, изобщо не казвай в бензиностанцията да я пълнят "до горе".
Освен това празно-празно не значи задължително да я пълниш на макс. - изпразни я -> зареди 15-20 литра -> изхарчи ги.
- идеята е от празна бутилка да заредиш точно определени литри и да стигнеш пак до празна бутилка (защото пълна е относително понятие - поплавъкът всеки път изключва различно.)

Последна промяна от dreadx на Вто 25 апр 2017 0:12, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот Bai Sando » Пон 24 апр 2017 21:14


Само не разбрах от кога ти гори 20/100?
Преди нормален ли си беше разхода на газ?
Според мен иска да се пипне от кадърен газаджия.Нека ти я намали осезаемо та да има поне малка разлика със бензина и да пробваш така леко спъната колко разход ще ти даде.
Другото е наистина да се е скапал газовия компютър и при определени обороти да ти прави двойни и тройни времена на газ и от там да идва огромния разход.


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Вто 25 апр 2017 9:39


[quote="Георги.Костадинов"]Препоръчвам ти да си смениш горивния филтър. Един приятел имаше подобен проблем с неговия Голф, висок разход, около 11 - 12 извънградско, смени горивния филтър и падна.[/quote

Сменил съм двата филтъра на газта, нямаше ефект. :rolleyes (На бензина също съм го сменил, не виждам да има значение за разхода на ГАЗ)


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот Spas » Вто 25 апр 2017 10:28


Въздушния филър на колата играе роля, все пак горивната смес е съвкупност от газ и въздух, ако не влиза достатъчно количество въздух.....сещаш се?


N1C3
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 фев 2016 10:20
Автомобил: GOLF MK3 GTI
Двигател: ABF

Re: Чудовищен разход на газ на Голф 3 АБФ 16в

Мнениеот N1C3 » Вто 25 апр 2017 14:20


Въздушния филър на колата съм го сменил, както и този за купето, както и за маслото. Колата се поддържа ;)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта