Харчи много бензин,а карам на газ...?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Цветко.Цветков
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 10 апр 2017 14:06
Автомобил:
Двигател:

Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот Цветко.Цветков » Пон 10 апр 2017 14:26


Здравейте колеги,преди месец време си купих Passat 4 1.8 125к.с.с газов инжекцио(незнам какъв модел е) До преди няколко дни ми поспадаше и бензина,но ми се струвале горе-долу нормално.Последните 3дни ми изгори цялата рвзерва от бензин(пълна),та да ме насочите горе долу какъв е проблема,аз съм много бос и нищо не разбирам от ремонт...само каране.За да ви помогна повече в размислите ще добавя и че,колата докато мине 4к обороти се набира много бавно и приклаща леко все едно не и достига гориво и като мине 4к почва да се реже хубаво и копчето което показва количеството на газта постоянно мени 1,2,4 резерва,не показва правилно и от време на време когато му скимне си прехвърля на бензин самичка..?Ако може някой да помогне който е има подобен проблем ще съм много благодарен,че от майстори амън... :)




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот Pet_rov » Пон 10 апр 2017 15:49


Първо, Пасатът и е В5. Второ, тая работа без диагностика няма да стане. Трето, поне напиши откъде си, че някой колега да те насочи.


Потребителски аватар
Цветко.Цветков
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 10 апр 2017 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот Цветко.Цветков » Пон 10 апр 2017 16:18


От гр.Монтана съм..


petar_a
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот petar_a » Чет 13 апр 2017 11:54


В Монтана има двама добри майстори - Цецо и Милен.
Това,че двигателя ти тръгва след 4 000 оборота е основната характеристика на този мотор.Не е повреда.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот kris11 » Чет 13 апр 2017 13:50


@ "от време на време когато му скимне си прехвърля на бензин самичка..?"
Отвреме навреме /20 000км/ се сменя газовия филтър преди рейката. Ако има ф-р на редуктора или преди него и той се почиства. Ако с филтрите не се оправи позапушена газова тръба или калпав евроклапан , ако има.
Относно 4к обороти - това е недомислен двигател иска обороти


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот MMX » Чет 13 апр 2017 14:50


Все пак кажи за колко км колко бензин е заминал. Това, че свършила "резервата" нищо не значи. Аз вкарвах около 20-30лв на месец за бензин като имах ГИ. В голям студ може и повече. Да не капе резервоара?


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот Dagestan » Чет 13 апр 2017 14:54


Не е нормално да тръгва след 4000об/мин, този двигател тръгва след 3000. Лошото вървене и обръщането на бензин може да е от филтърчето в изпарителя.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот krraynov » Чет 13 апр 2017 16:00


Цветко.Цветков написа:Здравейте колеги,преди месец време си купих Passat 4 1.8 125к.с.с газов инжекцио(незнам какъв модел е) До преди няколко дни ми поспадаше и бензина,но ми се струвале горе-долу нормално.Последните 3дни ми изгори цялата рвзерва от бензин(пълна),та да ме насочите горе долу какъв е проблема,аз съм много бос и нищо не разбирам от ремонт...само каране.


Ако газовата уредба не е поставяна в България има вероятност за да не се намалява мощността на автомобила да са предвидени режими в които двигателя работи на смес от газ+бензин, т.е при определени случаи (ускоряване, високи обороти) се случва това, със сигурност знам че такива случаи има при оригинални газови уредби BRC, монтирани в чужбина.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот kris11 » Чет 13 апр 2017 19:20


krraynov Може , ама този двигател е жив мъртвец на ниските обороти. Аз лично като се кача от ADY-ка на Пасата на сина го гася по няколко пъти при потегляне. Това чудо без обороти не върви и не потегля. На равно аз мога да потегля на 2 ра без да се замисли и загасне и това на газ. Това чудо на наклон надолу където мога да тръгна с моя таралясник на 2 или 3 та иска яко подаване на газ за да потегли. Макс . му въртящ момент е на високи обороти.

Последна промяна от kris11 на Съб 15 апр 2017 18:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Харчи много бензин,а карам на газ...?

Мнениеот M3ntata » Пет 14 апр 2017 1:55


Подкрепям колегата kris11 напълно възможно е да си прехвърля на бензин без да се усетиш когато си с повече обороти или скорост. Ако филтъра е запушен не достига нужното гориво и компа се лъже, че газта свършва и прехвърля на бензин и си караш така без да разбереш. Също мога и клапата отзад на бутилката да се "шматкосва" пък и някой нацепен маркуч може да е. Тъй като не разбираш нека те насочат към горе посочените специалисти, ако наистина са такива.
Така правеше freelander-а на един авер след почти 2 години и близо 20 000км след монтажа на газовата. Градско няма проблеми, излизаме извънградско или като я изреже прехвърляше на бензин. Та той не беше минавал "втората" настройка след монтажа (която я препоръчват) отиде обслужиха я "уж" е донастроил нещо газаджията и вече няколко месеца няма проблем.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта