Passat B5 1.8T 98 г. - ГИ BRC минава сам на бензин?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Brno
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 авг 2015 17:05
Автомобил:
Двигател:

Passat B5 1.8T 98 г. - ГИ BRC минава сам на бензин?

Мнениеот Brno » Пет 21 апр 2017 17:21


Хайде пак да събирам мнения за пасата.. Пасат B5 1998г. 1.8Т. Колата съм я взел с уредба БРЦ, но се появи проблем! Докато карам на газ и понякога от само себе си се чува звуков сигнал пиип пиип пиип... и светва лампичката че работи на бензин. Сякаш ми е свършила газта или нещо подобно. Проблема е че като я закарах на газаджия не се получи тая ситуация а той ми каза че на компютъра не открива нищо! Трябвало на момента да се хване.. Същоо каза че инжекциона е доста стар и не се произвеждали части за него вече :rolleyes




Brno
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 авг 2015 17:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Газов инжекцион на пасат Б5!

Мнениеот Brno » Пет 21 апр 2017 17:35


Филтрите са сменени! :eek


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с Газов инжекцион на пасат Б5!

Мнениеот kris11 » Пет 21 апр 2017 17:49


евроизчадие /клапан/ на бутилката има ли ?


Brno
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 авг 2015 17:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Газов инжекцион на пасат Б5!

Мнениеот Brno » Пет 21 апр 2017 18:04


Не знам колега! Как да разбера? :rolleyes


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с Газов инжекцион на пасат Б5!

Мнениеот dreadx » Пет 21 апр 2017 19:41


Ако има бобина за клапан на сондата.


motobikera
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 08 сеп 2016 19:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Газов инжекцион на пасат Б5!

Мнениеот motobikera » Пет 21 апр 2017 23:09


Предполагам сондата се е повредила . Лъже компа , че е свършила газта и той минава на бензин .

Изпратено от моят GT-I9060 с помощта на Tapatalk


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с Газов инжекцион на пасат Б5!

Мнениеот dreadx » Съб 22 апр 2017 0:37


- за сведение компа следи налягането, а не нивото - ако няма налягане, минава на бензин.

(- има едни много стари холандски системи, дето просто си нямат датчик за налягане -- те гледат по времената на дюзите + нивото от поплавъка - и по това решават кога свършва газта. Това са екзотики, които може би почти не се използват в момента. Аз никога не съм виждал наживо такава
- прочетох им книжката от любопитство какви ГИ-та са правили навремето и от там знам.)

Единственият адекватен начин да се прецени кога свършва газта - и изобщо кога да се премине на бензин е по налягането.

Но защо може да няма налягане -> може цедката на сондата да се е запушила, клапанът й да не работи, нещо друго в нея да пречи.. може филтърчето за газта да не е сменявано 50-60000 км. (моето изкара горе-долу толкова, преди тотално да спре колата да върви, но един колега с BMW каза, че не си го бил сменявал от 100k км.. - ама като го разглобих, неговото, се оказа че е деформирано и имаше пропуски - дори запушено не е могло чак плътно да спира газта. ;) После може изпарителят нещо да не прави налягането. И не на последно място налягане да си има, но датчикът да е повреден и компютърът да отчита сякаш няма налягане.

--- тази тема не е ли за раздел АГУ?

Ако газаджията ти очаква да прочете записани грешки - няма такова нещо. --
-- Да ти свърши газта, от гледна точка на компютъра е най-нормална ситуация - няма как да запише грешка от това.

Какво точно BRC ти е системата? - виж какво пише на компютъра и кажи.

- да е стара, колко да е стара? - BRC произвеждат ГИ-та от 1996-та, не може да е чак много стара - 20 години макс. ;)


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Газов инжекцион на пасат Б5!

Мнениеот инжектопляктор » Съб 22 апр 2017 9:24


Какъв е моделът на инжекциона? Закачаш го за USB-RS232 TTL и се свързваш към него с програмата за диагностика. След това пускаш базов диагностичен тест, който ще отвори всички клапи и ще ги накара да изтракат.
Сваляш маркуча от газовата рейка и пускаш теста - ако почне да излиза газ, значи не е това проблема. Имат и някакви базови грешки уредбите - например ако пише ниско налягане, па газ имаш - значи или не отчита правилно датчика или има проблем с клапан.
Аз съм имал такъв проблем и се дължеше на повредена бобина на електромагнитен клапан на изпарителя. Работеше когато поискаше, съответно в движение работеше, минаваше от газ на бензин, не искаше да ходи на газ...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта