Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
naik_iv
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 28 окт 2013 9:15
Автомобил:
Двигател:

Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот naik_iv » Вто 02 май 2017 20:15


Здравейте колеги,
Миналата година имах проблем с паленето когато колата стой на слънце дълго време. Смених Бобина, Свещи , Кабели, Дистрибуторна капачка , Изпарител, Филтри ,Ключа за превключване на газ, Датчика на хол е тестван не е от него, Диагностика не открива проблеми. Уточнявам че я паля директно на газ тъй като бензиновата помпа е разкачена :).
Проблема се появява когато паркирам колата на слънце а тя е тъмно синя вътре става адска жега 65 - 80 градуса с инфрачервен термометър замервано. След като се скрие слънцето няма проблем колата пали без проблем. Клапана за Газ си цъка дори и когато не иска да пали . Есен и зима няма никакъв проблем с паленето. Но ето че пак почнаха жегите и пак проблем
Въпроса ми е следния:
Възможно ли е газовата бутилка която се нагрява до такава степен че не можеш да я пипнеш с ръка за повече от 3 секунди да се разширява някаква мембрана вътре и да не пуска газ 20л газ събира ? Ако някой има подобни преживявания моля да сподели.




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Пасат Б4 комби 1.8 двигател(ABS) с Газ не пали в жегата

Мнениеот L&R » Вто 02 май 2017 20:40


Най-често клапана за газ не отваря, на няколко коли съм го виждал този ефект, той цъка, но не отваря докрай.


naik_iv
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 28 окт 2013 9:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б4 комби 1.8 двигател(ABS) с Газ не пали в жегата

Мнениеот naik_iv » Вто 02 май 2017 20:55


Колега и аз предположих че е той за това го почуквах първо леко, после не чак толкова леко :) но пак не иска. Освен да го сменя . А от газовата бутилка няма как да е така ли? Смисал няма какво да се разшири в нея и да не пуска газ

Последна промяна от IvanMan на Вто 02 май 2017 21:09, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат Б4 комби 1.8 двигател(ABS) с Газ не пали в жегата

Мнениеот Iezekil » Вто 02 май 2017 21:09


Има,разбира се,нарича се инерционен клапан.Нямаш ли щора,че се напича?


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б4 комби 1.8 двигател(ABS) с Газ не пали в жегата

Мнениеот dreadx » Вто 02 май 2017 21:24


Пробвай да не я пълниш на 20 литра, а на 15 макс. - и на мен ми го е правила този номер, а в едни големи жеги и още няколко човека се оплакаха. Но сега не са чак такива жеги още. Ако наистина се напича така, че да не може да я пипнеш с ръка, със сигурност е от това.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Пасат Б4 комби 1.8 двигател(ABS) с Газ не пали в жегата

Мнениеот vucata » Вто 02 май 2017 22:41


Отвори клапана. В него има едно филтърче. Там се събира графит и ръжда. Филтърчето е 2-3-4 лева. Сменя се и събираш по обратен ред. Клапана се сваля, преди това завиваш винта на евросондата отзад на бутилката до край! Разхлабваш връзките на клапана отпред, докато изтече останалата газ по тръбичките. Сваляш клапана и на менгеме го стискаш, не много силно. Със шестограм се развива капачката му.


naik_iv
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 28 окт 2013 9:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б4 комби 1.8 двигател(ABS) с Газ не пали в жегата

Мнениеот naik_iv » Сря 03 май 2017 8:48


Имам Щора но явно не помага .
Филтърчето сега ще ида да го сменя.
А този инерционен клапан в бутилката ли е и каква му е функцията?


Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Re: Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот SpeeDLine » Сря 03 май 2017 9:39


Когато не пали прибвай да подадеш плюс от акумулатора директно на плюса на клапана и сподели резултат :cool


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот Iezekil » Сря 03 май 2017 9:50


Всички клапани в бутилката,всъщност са на сондата.Инерционният е една съчма,която при теч/скъсване на тръбата/ще реагира на повишения дебит и ще затвори тръбата.При теб може да реагира поради повишеното налягане и като отвори другия клапан и тръгне газта,инерционният я спира.Това,разбира се,че направиш диагностиката на колегите и се убедиш,че проблема е в бутилката.
Явно не си с евро сонда,защото ако аз съм прав и толкова се нагрява бутилката,че да сработи инерционния,би следвала опасност да сработи и клапана за свръх налягане,сиреч да ти изпуска газ в купето/при новите монтажи се извежда тръба от сондата навън,именно с тази цел,тогава ще мирише край колата/.Старите сонди мисля го нямат този клапан.
А спасението от този род проблеми е тороидална бутилка,на мястото на резервната гума.


naik_iv
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 28 окт 2013 9:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот naik_iv » Сря 03 май 2017 10:15


Смених Филтърчето изтече графит и боклуци и странното е че филтъра в единия край беше сплескан смисъл събрани са двете метални части. Което ме навежда на мисълта че тази гумичка която стои в средата на филтърчето е възможно да се разширява от нагряването и да не може да влезе правилно в отвора на филтъра тъй като е изметнат. Сега съм я оставил на слънце с нарочно вдигната щора на багажника да се нагрее хубаво бутилката . Към 16:00 ще пробвам да запаля ако запали ще пиша ако има хора с подобен проблем да черпят информация.Може да видите как изглеждаше филтъра преди смяната http://dox.bg/files/dw?a=fbc2eae886


naik_iv
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 28 окт 2013 9:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот naik_iv » Сря 03 май 2017 10:18


диагностика на сондата предполагам на всеки газаджия ще може да се направи или трябва някъде по специализиран газов сервиз. Питам за пловдив


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот vucata » Сря 03 май 2017 10:27


При мен се беше разпаднал целия филтър, като отворих клапана. Беше станал на парчета.... Сменяй с нов, няма да имаш проблем 7-8000км. Аз на горе долу толкова го сменях. Същото е и с ГИ, и там има филтър, който се сменя на 10-15 000км. Диагностика на сондата и въобще на бутилката не виждам смисъл да правиш сега. Ако имаш някакви съмнения относно бутилката, купи си нова със евро сондата.


naik_iv
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 28 окт 2013 9:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот naik_iv » Сря 03 май 2017 11:53


Колеги само да споделя филтъра не беше сменян 54000 км на газовия клапан. Не защото не искам а защото газаджията ми каза че щом работи няма нужда и така около 3 години карах със стария филтър.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот vucata » Сря 03 май 2017 17:01


Ами сменяй го, защото има яко графит в газта. Като стане жега и няма палене.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B4 комби 1.8 ABS с Газ - не пали в когато е на слънце в жегата?

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 03 май 2017 20:37


Тоя графит там не знам по какъв начин ще пречи в жегата, по скоро както са споделили колегите, или инерционния клапан в бутилката се задейства като се разшири много газта или слаба маса на газовия клапан, както се оказа при мен. Малко се разхлабила клемата и заради повишеното налягане на газта в тръбата, няма сила да отвори клапана, иначе си цъка. В последствие се оказа и че от времето копчето за превключване нещо се е попрецакало и до клапаните отиват 10 волта, та им монтирахме набързо едно реле и на тях да е сигурна работата. От тогава до сега проблеми с не палене в жегата не съм имал



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта