Помощ - съвет или газаджия в Девин - решено

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
walkabout
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 1:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Помощ - съвет или газаджия в Девин - решено

Мнениеот walkabout » Сря 21 юни 2017 15:39


Здравейте, колеги.

За съжаление пиша по неприятен повод. Снощи късно жена ми пристигна късно вечерта от София в Девин с нашия пасат Б3 1.6 карбуратор и ми направи впечатление, че от колата мирише на газ. Днес слязох и проверих всичко със сапунена вода и нищо. По-лошото обаче. Изведнъж колата спря да работи на газ, спря да може да пали на газ и като я обръщам от бензин на газ се държи сякаш няма капка газ. Преди 2 седмици имах същия проблем и се оказа, че бутилката си е пълна. Аз заключих, че клапанът на изпарителя не отваря и след малко разместване на жички проблемът изчезна. Сега е абсолютно същото, но като включвам и изключвам кабелите нищо не се променя. Почистих клемите-пак нищо. Някой може ли да ми даде съвет, тук в Девин не мога да открия газаджия, а в петък трябва да си тръгнем.
Благодаря предварително!

Последна промяна от walkabout на Чет 06 юли 2017 22:06, променено общо 1 път.




realprofesora
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 9:05
Автомобил: GolfIII
Двигател:
Местоположение: СтЗагора0877046889

Re: Помощ - съвет или газаджия в Девин

Мнениеот realprofesora » Сря 21 юни 2017 15:51


Хело колега, за да се увериш дали клапана на газта работи, подай му директно +12волта от акумулатора, трябва да изчатка и ако изпарителя е електрически, съответно и към неговия клапан да се подаде напрежение и от маркуча на изпарителя който е на тройника, ...ниското налягане, трябва да започне да излиза газ.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Помощ - съвет или газаджия в Девин

Мнениеот stefarata » Сря 21 юни 2017 18:55


Сега в жегите дефектните клапани си показват магариите. Отивай на газаджия. Един нов клапан е 20-на лева


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Помощ - съвет или газаджия в Девин

Мнениеот bobocamaro » Сря 21 юни 2017 19:19


Затлачена е тръбата от бутилката до клапана.


walkabout
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 1:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Помощ - съвет или газаджия в Девин

Мнениеот walkabout » Чет 06 юли 2017 22:06


Здравейте! Малко ъпдейт по темата. Слава Богу жена ми се прибра успешно от Девин без да успеем да разрешим проблема там. Малка част от пътя измина на бензин. Оказа се хлабава клема на едната жица и се оправи. Миризмата на газ се дължеше на цепнат маркуч от изпарителя към тройника. Благодаря за съветите, темата може да се затвори.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта