Проблем с ГИ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Проблем с ГИ

Мнениеот kaiser666 » Чет 20 юли 2017 12:35


Един прехвален газаджия ми монтира системата и сложи изпарителя близо до делкото. В следствие на това кабелите на клапана започнаха да се вадят, като подадеш повечко газ,а и самия клапан, който е на изпарителя понякога докосваше делкото. Отидох да си оправи нещата и човека ми обясни, че тампоните на двигателя ми били за смяна разбириш ли. Викам, добре, ще си ги сменя. Е да ама след смяната пак се вадеха тия кабелчета при по агресивно потегляне. Така си карах една година. Обаче преди няколко дни пак отказа да прехвърли на газ. Отварям капака да наместя кабелите. Гледам дупка в дистрибуторната капачка от опиращия клапан. :Mr Green Fun Понеже не мога да си губя два дена да ходя да ми я оправя мастера и да ми обяснява пак как трябва да си сменя тампоните, смених капачката и наместих изпарителя да не пречи. Смених и обувките на кабелите влизащи в клапана, работи си така нормално няколко дни, но днес пак отказа да прехвърли на газ. Размърдах електромагнита и прехвърли.
Този клапан може ли да се смени отделно от изпарителя и дали проблема е в него изобщо?




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Проблем с ГИ

Мнениеот phantom_ » Чет 20 юли 2017 18:58


Може да се смени да.Но е възможно и кабелните ти обувки да са хлабави и да не прехвърлят достатъчно ток на клапана.Затегни ги малко като ги стиснеш с клещите и виж как ще е.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с ГИ

Мнениеот Vlad777 » Чет 20 юли 2017 19:01





Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта