Газова уредба Agis изключва и връща на бензин

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
vwbora101
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 20 сеп 2017 10:41
Автомобил:
Двигател:

Газова уредба Agis изключва и връща на бензин

Мнениеот vwbora101 » Сря 20 сеп 2017 14:25


Здравейте,

Имам VW Bora 1,6, 101 к.с. с газова уредба (електронен блок за управление - Agis M210; дюзи Apis Solo; изпарител - Ultragas; спирателен клапан, предпазен клапан, дистанционно управляем работен клапан - Mimgas).

Проблемът с газовата уредба е, че или не превключва от бензин на газ изобщо, или постоянно връща от газ на бензин. Първоначално го правеше само на ниски предавки - на първа, втора, а сега постоянно. В сервиз я закачиха за компютър, превключи си нормално от бензин на газ и при работещ двигател на място си задържа на газ, без да изключи. Веднага след като тръгнах, отново изключи и върна на бензин. От сервиза не можаха да определят със сигурност проблема, като възможен проблем посочиха евентуално софтуерен и решение - смяна на компютъра. Според други може да са филтрите.

Някой с подобен проблем и евентуално препоръка за добър сервиз в София? Благодаря!




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Газова уредба Agis изключва и връща на бензин

Мнениеот инжектопляктор » Сря 20 сеп 2017 14:47


Провери газовите клапи. Компът на газовата гледа наляганията. Ако не отваря някой от клапаните както трябва, компютърът се шашка. Дава грешка ниско налягане и превключва на бензин.


z_chakarov
Мнения: 197
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Газова уредба Agis изключва и връща на бензин

Мнениеот z_chakarov » Чет 21 сеп 2017 6:13


Както колегата спомена провери газовите клапани.Другото , което може да е МАП сензор.
https://www.google.bg/search?q=agis+map ... 66&bih=638

Представлява това.Можеш да му откачиш буксата и да пробваш дали ще превключи на газ.Ако превключи и прекъсва, не можеш да я изфорсираш евентуален проблем газов клапан.Ако превключи и работи що годе добре МАП сензор.Ако МАП сензора е от типа , в който влиза маркуча към рейката и вакуум маркуч съм имал 4-5 случая на дефектирали.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Газова уредба Agis изключва и връща на бензин

Мнениеот инжектопляктор » Чет 21 сеп 2017 9:18


Напълно е възможно някой клапан ту да отваря, ту да не отваря. Дължи се на проблемна бобинка на клапана...
Когато аз имах кола с газов инжекцион това ме побъркваше. Произволни проблеми - не иска да се пуска газта или като я напънеш и превключва на бензин. Взех си тогава кабел за газовия инжецион и почнах да го тествам сам.
В логовете на газовата ще е интересно да се види какво има, някои записват и грешки.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта