Газови рейки за Passat b5.5 2.8 AMX

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Добромир.Милчев
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 12 май 2016 16:00
Автомобил:
Двигател:

Газови рейки за Passat b5.5 2.8 AMX

Мнениеот Добромир.Милчев » Пет 22 дек 2017 9:23


Здравейте, колеги!

Колата, която карам в момента е Passat (AMX) 3B3, 2.8 бензин, 2004г. Взех я с монтирана на скоро газова и разбира се както бихте се досетили газовата е турска и започнах да сменям....Но да не задълбочавам в проблематиката на българския манталитет и майстор, минавам към въпроса. В момента рейките ми са 2 с по 3 инжектора (mimgaz :banghead ) два от тях са се сладко сладко разхлопали и пред мен стоят няколко варианта и няколко проблема...В автогаз сервиза, който посещавам ми казаха че могат да ги почистят и рециклират (процедура, която спокойно заявявам, че мога да свърша и сам, разгледах подобните теми из форума и в други форми и смятам, и мисля, че имам достатъчно познания за да се справя сам) но не ми гарантират за това, колко време още ще изкарат и как точно ще ги настроят. Единия вариант били отново турски инжектори (уж по-качествени от другите) другия вариант, който ми предлагат е VALTEK на обща цена 240лв. за 6те инжектора (което ми се струва странно, защото същия валтек го намирам в интернет на 120лв.).
Пред мен в момента стои дилемата как точно е най-добре да се постъпи? Как ТОЧНО, а не как НАЙ-ЕВТИНО!
Благодаря ви предварително за съветите и весели празници на всички!




Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Рейки за Passat b5.5

Мнениеот popeye » Пет 22 дек 2017 9:58




Муцев
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 10 апр 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Рейки за Passat b5.5

Мнениеот Муцев » Пет 22 дек 2017 11:58


Аз лично турски рейки не съм виждал качественни. ВалТек-а също не ги долюбвам. Вариантите, поне според мен, са ти следните:
1. Най-евтиният вариант, смяна на буталцата с оригинални Италиански RAIL, почистване на стеблата, калибриране на 0.5мм ход на буталцето. Според зависи каква газ сипваш и как са настройките може и 50 000 км да врътнеш без ядове.
2. Втори вариант, сменяш тези инжектори с RAIL APACHE HD, при същите условия като вариант 1 пробега може да бъде същия.
3. Вариант три, слагаш рейки HERCULES BLUE, които са с тефлоново покритие на буталцето и променен профил на гумичките му. Производителя твърди, че би трябвало да изкарат около 100 000 км. Лично нямам наблюдения върху пробега. Монтирал съм няколко, но все още са на не повече от 30к. Иначе работят уникално и мисля, че е най-удачният вариант.
4. Вариант четири е да сложиш някакви ХАНА подобни инжектори, които нестига, че са капризни на газ и филтри са и скъпи.

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM


Потребителски аватар
Добромир.Милчев
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 12 май 2016 16:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Рейки за Passat b5.5

Мнениеот Добромир.Милчев » Пет 22 дек 2017 12:02


Много ви благодаря за отговорите, ще ми бъдат от полза със сигурност!
Единственото, което ме притеснява е, че ако запретна ръкави и си ремонтирам или сменя сам инжекторите, дали ще се намери читав човек или сервиз, който да ми направи настройката, поради простата причина, че всички държат да се сменят нещата при тях....а сам няма да мога да ги настроя


Муцев
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 10 апр 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Рейки за Passat b5.5

Мнениеот Муцев » Пет 22 дек 2017 13:50


Ще ти я настроим, няма да се плашиш.

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Рейки за Passat b5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 22 дек 2017 14:00


аз да питам , гледам че сте по-детайлно запознати. Аз съм с Megajet с дюзи ловато (черни) на около 120хил км, нямам някакви оплаквания, сменял съм един път двата филтъра (този в изпарителя и външния след изпарителя) , реално съм извън гаранция от около 2 години и ми е интересно трябва ли да ходя в сервиза монтирал уредбата за някакви донастройки, калибрирания и т.н. за които споменавате ?


Муцев
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 10 апр 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Рейки за Passat b5.5

Мнениеот Муцев » Пет 22 дек 2017 16:08


Щом нямате оплаквания, мисля че няма нужда да ходите в сервиз. Принципно при смяната на филтри в сервиз, колегите извършващи операцията би трябвало да закачат автомобила на газова диагностика и ако има нещо нередно да го коригират. При мен, при смяна на филтри, обстойно се преглеждат съатоянието на водните, газовите и вакуумните маркучи, скобите които ги притягат, проверява се за изтичане на газ, антифриз или вакуум и се проверява общото състояние на газовата система през съответния софтуер и чак рогава колата си тръгва, ако не е установено някакво несъответствие с нормите за безопасност.

Иначе ако сервиза монтирал уредбата е бил винаги коректен с Вас, мисля че няма защо да търсите услугите на други колеги.

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Последна промяна от Муцев на Пет 22 дек 2017 16:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Рейки за Passat b5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 22 дек 2017 16:13


Въпроса ми изникна от прочетеното, че гореспоменатите инжектори изкарват по 50-100хил км пък аз съм 120хил и реших че трябва да се направи някаква профилактика. Иначе сервиза е коректен да , дори ми смениха изпарител Lovato по гаранция, защото "виеше" като направи около50хил км, лошото, е че новия започна да вие горе долу на същите километри, но реално не създава проблеми, просто се чува на моменти че вие при нормално каране с постоянни обороти, просто придвижване без ускорение или празен ППХ. При подаване на газ или отнемане виенето спира веднага и се появява при задържане на постоянни обороти.


Муцев
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 10 апр 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Рейки за Passat b5.5

Мнениеот Муцев » Пет 22 дек 2017 16:32


Ловато инжекторите са друга бира, там няма кой знае каква профилактика.

RAIl препоръчва техните инжектори на всеки 20к км да се почистват и калибрират, ама тук май никой не го прави.

Можете ако искате да ползвате добавка за LPG Protect&Clean на PROTEC.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Газови рейки за Passat b5.5 2.8 AMX

Мнениеот stefan4o » Пет 22 дек 2017 19:40


Щом ти върви колата и разходът ти е ОК, защо ще ходиш в сервиз Дон Кихоте?
Муцев, газаджия ли сте?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Газови рейки за Passat b5.5 2.8 AMX

Мнениеот ivan_pop » Пет 22 дек 2017 20:57


Към автора на темата..............
Като ти е ясно какви са цените и кое как се прави,не разбирам защо питаш тук?

Към Дон Кихот...........
Газовата има консумативи дето трябва да се сменят от време на време.
Ти чат-пат масло сменяш ли?И ако сменяш,това старото масло не е ли блажно?И ако е блажно/мазно,защо го сменяш?
За маслото на двигателя питам!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Газови рейки за Passat b5.5 2.8 AMX

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 22 дек 2017 21:41


Няма база за сравнение.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Газови рейки за Passat b5.5 2.8 AMX

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 22 дек 2017 23:30


ivan_pop написа:Към автора на темата..............
Като ти е ясно какви са цените и кое как се прави,не разбирам защо питаш тук?

Към Дон Кихот...........
Газовата има консумативи дето трябва да се сменят от време на време.
Ти чат-пат масло сменяш ли?И ако сменяш,това старото масло не е ли блажно?И ако е блажно/мазно,защо го сменяш?
За маслото на двигателя питам!

Ко речи?


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Газови рейки за Passat b5.5 2.8 AMX

Мнениеот quattro^^ » Съб 23 дек 2017 0:39


ivan_pop написа:Към автора на темата..............
Като ти е ясно какви са цените и кое как се прави,не разбирам защо питаш тук?

Към Дон Кихот...........
Газовата има консумативи дето трябва да се сменят от време на време.
Ти чат-пат масло сменяш ли?И ако сменяш,това старото масло не е ли блажно?И ако е блажно/мазно,защо го сменяш?
За маслото на двигателя питам!

И освен филтрите какво друго е консуматив?разбита рейка или изпарител си е ремонт.Маркучите примерно аз ги оглеждам ако се сетя като отварям капака за нещо, някой напукан да няма все пак не е майтап.Аз карам с валтеци 1,8т 180 така я взех, та не виждам къв е проблема да карат тоя шестак.за мен най-важното е колко караш защото и с евтина нова рейка по 10к примерно на година ако правиш ще караш във времето.Ако въртиш по 20-30к си струва да вземеш хубави инжектори.Това е мое мнение не съм газаджия.


Муцев
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 10 апр 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RE: Re: Газови рейки за Passat b5.5 2.8 AMX

Мнениеот Муцев » Съб 23 дек 2017 5:49


stefan4o написа:...
Муцев, газаджия ли сте?



Да.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта