Газов инжекцион не прехвърля на газ.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
koi4ev
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 28 ное 2010 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Газов инжекцион не прехвърля на газ.

Мнениеот koi4ev » Съб 10 мар 2018 17:19


Здравейте колеги, имам проблем с газовия инжекцион. Преди време не искаше да прехвърли на газ. Имам кабела и програмата за компютъра Тамона, изпарителя е Томасето. Та при диагностиката изписа грешка "теч на газ", демонтирах газовия клапан при изпарителя и беше заседнал в отворено положение. Почистих го раздвижих го и колата се оправи. След 4/5 дни отново същото, направих диагностика и даде същата грешка, само че този път като я изчистих тя повече не се показваше а колата отново не минава на газ. Днес смених въпросния клапан с нов, но пак не иска да мине на газ. Газ стига до изпарителя. Налягането за преминаване на газ съм го намалил, отново без резултат. Всички параметри са в норма, температура, диференциално налягане, обороти, уж няма причина да прехвърли аварийно на бензин а го прави. Има една настройка след колко време да прехвърли за бензин след като получи сигнал, беше 1 сек. Промених го на 5 сек. (максималната стойност), при което работи 5 сек на газ и прехвърля, а през тези секунди си работи съвсем нормално, и не дава никаква грешка. Включвах дюзите една по една уж работят, показват им се мили секундите. Газовото е сложено преди 7/8 години и до сега не съм правил нищо освен да сменям филтри, не ми е създавало никакви ядове. Някакви насоки?
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
piron45
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Газов инжекцион не прехвърля на газ.

Мнениеот piron45 » Съб 10 мар 2018 19:19


Ако му зададеш от софтуера да мине на газ, прави ли го ? Наблюдавай параметрите на различните датчици един по един докато работи на газ, дали някой не се променя в момента на минаване на бензин. Все пак може да прегледаш и самия изпарител, за спукана мембрана или нещо друго.


koi4ev
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 28 ное 2010 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион не прехвърля на газ.

Мнениеот koi4ev » Съб 10 мар 2018 20:58


И софтуерно и от копчето минава на газ и веднага връща на бензин. От програмата му зададох 5 секунди време за минаване на бензин и през тези 5 секунди работи съвсем нормално и показателите са в норма. Ако е от мембраните не би ли трябвало да има някакви симптоми или изведнъж се пукат и край? Мога ли по-някакъв начин да тествам мембраните без да отварям изпарителя?


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Газов инжекцион не прехвърля на газ.

Мнениеот ivan_pop » Съб 10 мар 2018 21:11


Първо разучаваш детайлно как работи програмата и гледаш какво му липсва!
Ако с това не се справиш,на майстор!
В момента в който върне на бензин,налягането и напрежението(има ги в програмата) как са?


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Газов инжекцион не прехвърля на газ.

Мнениеот k_garchev » Нед 11 мар 2018 11:09


koi4ev написа:грешка "теч на газ"

Защо не провериш,дали няма изпускане на газ от бутилката до изпарителя?Може това да е проблема и компа да засича ниско налягане и за това да прехвърля на бензин.


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Газов инжекцион не прехвърля на газ.

Мнениеот Хачо Стоев » Нед 11 мар 2018 16:05


Провери ли температурния датчик? Имах подобен проблем преди време, оказа се, че не стига антифриза дотам, не може да отчете повишените градуси, и не прехвърляше.


koi4ev
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 28 ное 2010 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион не прехвърля на газ.

Мнениеот koi4ev » Нед 11 мар 2018 17:47


Благодаря Ви за помощта, ivan_pop позна къде е ключа за палатката. Оказа се напрежението, на бензин оказва 14V, като мине на газ става 0V. Мисля че беше бушона на кабела, който тръгва от акумулатора, натиснал кабелните обувки с отверката и се оправи, същото направих и с другия бушон, който тръгва от бобината. Днес цял ден напред назад, на газ, без ядове. Благодаря още веднъж. :th_up



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта