VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
golfu1
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 16 мар 2018 19:44
Автомобил:
Двигател:

VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот golfu1 » Пет 16 мар 2018 19:56


Привет колеги ! Искам да се похваля ,че и аз станах вече от ВАГ групата . Наскоро си взех VW Golf 1.6 SR 1999 година . Много хубава кола много ми легна на сърце .
Искам да ви попитам ,каква газ да му сложа и от коя сте доволни и да е на сметка . Нова ли е по-добре или втора рака и дали е едно и също . Ще съм благодарен . Благодаря и поздрави колеги ! :)




Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот Хачо Стоев » Съб 17 мар 2018 9:32


Винаги е по-добре да е нова АГУ, има гаранция. За марка, бих препоръчал "Тартарини", не е много разпространена, сравнително скъпа е, но си заслужава.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 17 мар 2018 10:40


Добре дошъл сред нас.
По всички въпроси използвай търсачката.
Има много информация за Голф 4.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот muns61 » Съб 17 мар 2018 18:44


Разучи кой е добър газаджия в твоя град и слагай при него каквото ти препоръча.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот quattro^^ » Нед 18 мар 2018 16:03


Хачо Стоев написа:Винаги е по-добре да е нова АГУ, има гаранция. За марка, бих препоръчал "Тартарини", не е много разпространена, сравнително скъпа е, но си заслужава.

не съм съгласен имам я, моята така дойде от италия, бедна работа откъм настройки.моята е с стар компютър успяхме да го понастроим, но като цяло само в официален сервиз ще могат да я обслужват което е доста тъпо.за този мотор почти какъвто и инжекцион да избереш няма да има проблеми.моя съвет е избирай компютър който ще могат да ти настроят навсякъде иначе много се обвързваш.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот Bai Sando » Нед 18 мар 2018 17:21


Точно така.Сложи нещо масово което където и да попаднеш ще могат да го закачат и настроят ако има нужда.Но и първоначалния монтаж е много важен,не майстора да си остави ръцете и после върви се оправяй. :wink


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот Хачо Стоев » Нед 18 мар 2018 17:48


не съм съгласен имам я, моята така дойде от италия, бедна работа откъм настройки.моята е с стар компютър успяхме да го понастроим, но като цяло само в официален сервиз ще могат да я обслужват което е доста тъпо.за този мотор почти какъвто и инжекцион да избереш няма да има проблеми.моя съвет е избирай компютър който ще могат да ти настроят навсякъде иначе много се обвързваш.


Че какви толкова настройки трябва да има, да пере и готви ли? Пък и сам каза, че е стар модел, не препоръчвам да слага изработка отпреди 10+ години, каквато вероятно е твоята! По-скоро имах предвид, че е надеждна система, пък и няма лошо, да се обслужва само от оторизираните сервизи, поне ще имаш гаранция и ще си носят отговорността, ако нещо стане! Че толкова много псевдомайстори са се навъдили, чак косата ми настръхва!


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот siso_k » Нед 18 мар 2018 19:57


значи, аз съм със система Landi Renzo Omegas Evo точно на такъв автомобил. За вече над 60 000 км, в сервиза съм ходил само за смяна на филтърчетата. За нищо друго, никога не е била "донастройвана". Просто не се налага. Разходът ми е до 100 км/ч.- 8.5л/100 км; до 140 - 9,2-10 л./100 км.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот ivan_pop » Нед 18 мар 2018 20:09


Това е добре,че нямаш проблеми!
Като започнат проблемите на скапано Ланди Ренцо,решаването им е на цена като за нов ГИ!


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот quattro^^ » Нед 18 мар 2018 20:19


Хачо Стоев написа:[Че какви толкова настройки трябва да има, да пере и готви ли? Пък и сам каза, че е стар модел, не препоръчвам да слага изработка отпреди 10+ години, каквато вероятно е твоята! По-скоро имах предвид, че е надеждна система, пък и няма лошо, да се обслужва само от оторизираните сервизи, поне ще имаш гаранция и ще си носят отговорността, ако нещо стане! Че толкова много псевдомайстори са се навъдили, чак косата ми настръхва!

това с сервизирането съм съгласен, но новите тартаринита искат хардуерен ключ за софтуера тъпо е малко места имат в плд примерно има.агиса примерно е доста по-евтина система която със хубави дюзи и изпарител за мен е по-удачно за тоя мотор.монтажа и подбора са по-важни в случая.
п.с. моето тартарини да речем поддържа само техните си инжектори 3ома и тва е искам да сложа по-бързи от тея валтеци ама нестава.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: VW Golf 1.6 SR Газ/Бензин (Съвети и мнения)

Мнениеот siso_k » Пон 19 мар 2018 23:19


ivan_pop написа:Това е добре,че нямаш проблеми!
Като започнат проблемите на скапано Ланди Ренцо,решаването им е на цена като за нов ГИ!


:icon_lol :icon_lol :icon_lol
разбираш ги нещата... :death



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта