Stag-4 Gas не открива бензиновите инжектори?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
vaseto89
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 19 ное 2011 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Stag-4 Gas не открива бензиновите инжектори?

Мнениеот vaseto89 » Чет 12 апр 2018 15:46


Здравейте колеги!

След ремонт на гарнитура на главата, като си взех колата от сервиза и не искаше да превключи на газ.
След, като свързах газовия инжекцион към диагностиката изписа две аларми:
1. Колата е седяла без акумулатор и изписва грешка "Voltage", която си се зачисти без проблем;
2. Другата грешка е, че газовия инжекцион не открива бензиновите инжектори. Грешката не иска да се зачисти и изписва, че не открива и четирите броя. Иначе колата си работи на бензин идеално през това време.

Газовата е Stag-4 plus (http://www.ac.com.pl/products-autogas/c ... -plus/359/).

Някой колега може ли да ми даде насока какво да проверя?




Муцев
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 10 апр 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Stag-4 Gas не открива бензиновите инжектори?

Мнениеот Муцев » Чет 12 апр 2018 15:51


Колегите, правили ремонта на гарнитурата не са закачили нещо. Или при тях да си оправят драмата или при колега газаджия да забърше след тях.

Имал съм подобен проблем с Агис, който се реши с хард ресет на компа.


vaseto89
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 19 ное 2011 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Stag-4 Gas не открива бензиновите инжектори?

Мнениеот vaseto89 » Чет 12 апр 2018 15:54


Колегите правили ремонта на гарнитурата надигат рамене и казват, че сигурно компютъра се е прецакал, което хич не звучи достоверно. Иначе за момента не съм ходил при газаджия, защото нямам на близко такъв.


Муцев
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 10 апр 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Stag-4 Gas не открива бензиновите инжектори?

Мнениеот Муцев » Чет 12 апр 2018 22:06


Те винаги така казват. Алармаджиите пречат на газаджиите, газаджиите пречат на монтьорите, все някой на някой пречи. За съжаление си трябва цялостна и задълбочена диагностика и проверка на окабеляването на системата. Хубаво е да се направи от човек занимаващ се с газови системи. [emoji6]



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта