Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот nikson85 » Пон 17 дек 2018 12:21


Здравейте. От известно време карам на газ и почна да прави грешки на бензин колата. От преминаване от газ на бензин губи обороти. Като сваля клемата за 10 минути на акумулатора и се оправя.


Значи на емулатора излизат 4 кабела. Черно-жълт е маса, синия трябва да се свърже с + на ключа за газ, кафявия се свърза на минус идващ от компютъра и отиващ към инжектора след, като се прекъсне. Черния се свързва с този същия който сме прекъснали само че той отива към инжектора. Фактически аз не знам кой е кабела. Има два жълти които отива към релето за газ и са свързани с инжектора вход и изход инжектор компютър ама не знам дали са те. Ако са те се прекъсва единия ама не знам след релето или преди него да го клъцна.

Значи нез нам кой кабел е минуса идващ от компа и отиващ към инжектора. Този от релето плюса ле е?




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот Bai Sando » Пон 17 дек 2018 14:56


Бял с лилаво беше на повечето моноинжекциони,не си написал с кой мотор си.
За да не ти набива грешки се прави ресет на компютъра,с тоя емулатор нищо няма да стане. :wink
Просто прекъсваш постоянния + който върви към компютъра и го връзваш от + контакт.Така всеки път щом угасиш колата,съответно и комп.остава без захранване и се изчистват грешките му.Все едно вадиш клемите на акумулатора.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот nikson85 » Пон 17 дек 2018 19:13


Как така нищо няма да стане с емулатор?
Иначе двигателя е 1.4 ABD.


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот 4i4o-dido » Пон 17 дек 2018 20:30


Карам повече от 10г. моноинцекцион на газ, без емулатор и без ресет реле. И никакви проблеми с грешки и т.н..
Сигурен ли си, че всичко ти е в норми/предварение, регулировка на редуктора/?


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот nikson85 » Вто 18 дек 2018 1:08


На бензин губи обороти след 2 дена каране. Когато паля сутрин на бензин и после на газ и преди да я изгася я прехвърлям на бензин още в движение. Почва да прави грешки на бензина и рестартирам компа от време на време.


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот 4i4o-dido » Вто 18 дек 2018 6:51


nikson85 написа:Здравейте. От известно време карам на газ и почна да прави грешки на бензин колата. От преминаване от газ на бензин губи обороти. Като сваля клемата за 10 минути на акумулатора и се оправя.



А преди да сложиш газ,всичко ОК ли беше? С каква ''плочка'' си, изолационната подложка сложена ли е?


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот nikson85 » Вто 18 дек 2018 8:53


4i4o-dido написа:
nikson85 написа:Здравейте. От известно време карам на газ и почна да прави грешки на бензин колата. От преминаване от газ на бензин губи обороти. Като сваля клемата за 10 минути на акумулатора и се оправя.



А преди да сложиш газ,всичко ОК ли беше? С каква ''плочка'' си, изолационната подложка сложена ли е?

Всичко си беше наред. Каква е тази подложка? Какво значение има плочата когато колата е на бензин. То на газ нямам проблеми. Те проблемите са на бензин.

Той е емулатора не се ли свързва с ламбда сондата
а не с дюзата. Ако е на ламда сонда наистина има един бял кабел?

Сега разбрах има два вида едното е емулатор за дюзата а другото симулатор за сондата. Това дет съм го взел е за дюзата и са вързва на минуса :mhihi


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот Bai Sando » Вто 18 дек 2018 16:23


Е баш де...с емулатор за дюзата нищо няма да направиш,понеже проблема ти идва от ламбда сондата която ти побърква компютъра.По принцип това е проблем на 1.6 АБУ моно и при него се прави ресет реле или по начина за който ти писах по нагоре за рестартиране със всяко гасене на колата :wink


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот nikson85 » Вто 18 дек 2018 21:23


Bai Sando написа:Е баш де...с емулатор за дюзата нищо няма да направиш,понеже проблема ти идва от ламбда сондата която ти побърква компютъра.По принцип това е проблем на 1.6 АБУ моно и при него се прави ресет реле или по начина за който ти писах по нагоре за рестартиране със всяко гасене на колата :wink

Значи ми трябва симулатор за ламда сонда. Ами този емулатор на дюзата или на датчика до дюзата се свързва?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 18 дек 2018 21:36


На сондата се връзва :screwy


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот Iezekil » Вто 18 дек 2018 22:13


Аз навремето сложих емулатор и продължи да набива грешки,казаха,че са от дюзата.Тогава ресетнах и компа и така си карам вече 13 години-емулатор и ресет.Та ако са измислили и за дюзата-бива.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот nikson85 » Вто 18 дек 2018 22:20


Едното е емулатор за дюзата а другото е симулатор за сондата. С тия ресети на компа не ми се виждат добре че да не стане беля. Аз по добре да си махна клемата. Ще се ходи на газажия защото нито аз нито в форума не са толкова компетентни. Мислих че мога да се правя но не е така.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот Iezekil » Сря 19 дек 2018 6:05


Кой как му вика няма значение,а махането на клемата си е чист ресет на компа.Беля очевидно няма как да стане,понеже е масова практика,а теми за изгрели компютри не съм срещал.Ресет реле или просто ресет на ЕКУ ти замества всички емулатори и симулатори,а с парите за газаджия можеш да си купиш един кашон резервни компири.Ама ти си знаеш най-добре.Сега ще сложиш на дюзата това,което така и така си купил,после ще откриеш,че набива грешка от ламбдата и ще трябва да мислиш отново,какво точно да направиш.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот Bai Sando » Сря 19 дек 2018 6:39


Щом не сме толкова компетентни иди при газаджията да ти вземе 100 лв за емулатор и симулатор и след като продължи да набива грешки ще се сетиш да направиш схемата с отрязването на директния + и връзването му към контакт.
Това ти го казвам от личен опит,все пак 6-7 години се занимавах с монтаж на АГУ :mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Как се свързва емулатор на моноинжекцион?

Мнениеот muns61 » Сря 19 дек 2018 7:21


Купи си ключ със симулатори за ламбда и дюза.
Идва си със схема на свързване.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта