Golf 4 1.6 APF,проблем с правилно показване на количеството газ в бутилката

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Golf 4 1.6 APF,проблем с правилно показване на количеството газ в бутилката

Мнениеот IcoMk3 » Нед 06 яну 2019 13:11


Здравейте и за много години.
Колата е Голф 4 1.6 код на двигателя APF.
В края на годината(няма нужда да споменавам коя) реших да сложа газова уредба. Уредбата е Ловато. Обаче стана така че ми я слага един некадърник,който вързал изпарителя на големия кръг и не знам как го беше вързал но дори след като отвореше термостата,трябваше да форсирам до 3к оборота за да обърне на газ,и когато изгасях колата дори за 1 минута,трябваше пак да я чакам да загрее за да може да обърне на газ,пак с форсиране. Отидох при друг човек който каза че трябва всичко да се преправи,оправи го,и колата върви много приятно на газ,но проблема сега е друг. Като обърне на газ,вместо да ми показва зелените точки за нивото на газ в бутилката,ми показва червената точка която е за ниско ниво,и при това положение когато подавам газ,има едно забавяне и все едно колата се мъчи да гасне. След още няколко минути светва една зелена точка за нивото,и тогава това забавяне при натискане на газта изчезва и колата върви добре. При малко по-продължително каране светва втора точка за нивото,не ми се е налагало да карам повече за да видя дали ще светнат и другите две точки. Въпроса ми е защо става така,а не ми показва правилно. Предполагам оня некадърник и бутилката и сондата не е монтирал правилно,и сигурно и те ще имат нужда от преправяне. Опасенията ми са че щом не ми показва правилно нивото,сигурно ще стане така че винаги ще остава някаква газ в бутилката но сондата няма да може да я засмуче и ще ми се налага да дозареждам,и действително от 24-25 литра в бутилката ще мога да използвам не повече от 20. Бащата вика че няма какво да гледам какво показва пулта,а да си засека какъв разход ще ми даде и така ще знам кога трябва да зареждам,но не съм съгласен с него,защото съм дал пари за да се направи всичко изправно и да ми върши работа. Моля за предположения или ако някой е имал същия проблем да каже какво е решението. Ако има значение,бутилката е монтирана по широчина(напречно) до облегалката на задната седалка. Ако трябва ще кача и снимка. Доколкото съм чувал гърловината трябва да е на 30 градуса,друго нищо не ми е ясно.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Golf 4 1.6 APF,проблем с правилно показване на количеството газ в бутилката

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 06 яну 2019 13:39


Може да е от неправилен монтаж на бутилката това с грешното показание на нивото, но като цяло и тия нивомери не са кой знае колко точни. Въпреки това обаче колата трябва да минава на бензин или да глъхне на газ като падне налягането на газта, т.е изпразва се бутилката. Изпарителя и ЕКУ-то не се вълнуват от нивото показвано на копчето


Хачо Стоев
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 20 фев 2018 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.6 APF,проблем с правилно показване на количеството газ в бутилката

Мнениеот Хачо Стоев » Нед 06 яну 2019 13:42


Според мен, отиди в оторизиран сервиз на марката, да си сигурен, че ще ти оправят бакиите! Всичко друго, е гадаене на сляпо!

Предполагам, ГИ е гаранционен?


Avator
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 16 дек 2018 11:29
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1 6 akl
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 APF,проблем с правилно показване на количеството газ в бутилката

Мнениеот Avator » Пон 07 яну 2019 18:53


Имам три сензора за показанията и съм ги купувал и сменял точно поради причина че не работят. Смисъл сложих уредбата и не показваше като хората. Купих друг и той така. Купих трети и той не работи коректно и се отказах. А колегите по горе са казали че поаказанията за нивото нямат отношение с вървенето. Та така. Ако някой колега знае за марка и модел работещ сензор за отчитане на ново нека сподели



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта