vw golf 6 bifuel

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Благовест.Петков
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 30 дек 2018 17:11
Автомобил:
Двигател:

vw golf 6 bifuel

Мнениеот Благовест.Петков » Сря 03 апр 2019 11:54


Здравейте,

интересувам се конкретно от vw golf 6 bifuel който е с 1.6 стария MPI двигател. Разбрах че е с фабрична газова. Лесно ли се поддържа тази газова ? Каква марка е ? Създава ли проблеми ? Имали някакви скъпи компоненти по нея ? Четох из форумите пишеш че е скъпа за поддръжка, но това беше стара тема интересно ми е дали това се е променило или все още е тегава за поддръжка?




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: vw golf 6 bifuel

Мнениеот VWGT » Сря 03 апр 2019 13:36


Имал съм Шкода с този мотор и фабрична газова. Би трябвало да е ландиренцо. Представителството на Ланди у нас преди време не можеха да четат компа на газовата. ЕТ също не можеха, силно ме съмнява и Порше да могат. Въпреки това, ако компа фейлне може да се смени със стандартен на Ланди. Останалите чарколяци от газовата би трябвало да са по цени като за уредба landirenzo.


Потребителски аватар
Благовест.Петков
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 30 дек 2018 17:11
Автомобил:
Двигател:

Re: vw golf 6 bifuel

Мнениеот Благовест.Петков » Чет 04 апр 2019 9:56


Ясно благодаря, това звучи доста добре. А някакви др проблеми по двигателя имал ли да понагорва масло или ...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: vw golf 6 bifuel

Мнениеот VWGT » Чет 04 апр 2019 10:23


Абсолютно никакви проблеми с двигател или скорости (че и такива мнения може да прочетеш от времето на голф 4 и 1.6 101 коня).

Моят беше с код BSE, имах го 4 години и 60 000км. Реалният пробег на колата беше до 250 000км в момента на продажбата.


Потребителски аватар
Благовест.Петков
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 30 дек 2018 17:11
Автомобил:
Двигател:

Re: vw golf 6 bifuel

Мнениеот Благовест.Петков » Чет 04 апр 2019 14:50


Ясно, благодаря много. Това е двигателя значи :biggrin



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта