Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
thanis
Мнения: 1333
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот thanis » Вто 18 фев 2020 14:34


Привет колеги,

Интересува ме каква е процедурата, когато не мога да си намеря паспорта на АГУ-то и съответно видях, че при прехвърлянето в талона не са писали Benzin+Gas.
Ако бутилката е на над 10г. знам, че трябва да се смени /Не съм я гледал, надали е на над 10/.

Сервиза където първоначално е слагана не знам кой е.

Става въпрос за гр. София. Благодаря предварително на всички.

Мисля че, темата ще е полезна, защото доста се измениха наредбите и законовите нормативи.

Благодаря предварително,

Поздрави на всички,
Алекс.




hristotr
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 31 юли 2015 14:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот hristotr » Пет 21 фев 2020 21:43


Здравей,
Погледни в талона от годишен технически преглед дали има запис че е монтирана газова уредба и номера на газовата бутилка. С този документ мисля че можеш да смениш талона на колата с нов.


Kalin8301
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 11 апр 2019 16:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот Kalin8301 » Пон 24 фев 2020 17:41


Ние бяхме в същата ситуация. За да узакониш газовото ти трябва протокол за монтажа на бутилката с евро сонда и.т. С този протокол отиваш в сервиз който прави първоначален преглед на газовото, цената е колкото за нормален преглед. Те ти вписват газовото в талона за ГТП с който ще можеш да впишеш АГУ-то в талона на колата.


z_chakarov
Мнения: 197
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот z_chakarov » Пон 24 фев 2020 19:51


Вадиш си бланка и си я попълваш сам.На нея си попълваш номерата на бутилка/маркучи/изпарител/дюзи/сонда и т.н.
Поне при нас в гр.Хасково и без протокол да идеш за първоначален преглед минаваш. Нали трябва да вземат 50-то лв. Никъде и в Наредбата не мога да намеря , че оторизиран сервиз трябва да е правил монтажа.Може и сам да си си я монтирал.Първоначалния преглед нали е точно за това.Да проверят дали е правилно и качествено монтирана.


thanis
Мнения: 1333
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот thanis » Сря 26 фев 2020 9:12


Благодаря за информацията.
Сега въпроса с повишена трудност е, понеже бутилката е от Колос и датата е 11/3 Сиреч март месец 2011г. Да изчакам ли догодина да я сменя или направо сега да се впускам в приключения, защото това си е поне 400лв разход.
Бутилка/монтаж/първоначален преглед/нов технически преглед/талони в КАТ + нерви и загубено време.
Проблема е, че баламурниците не го вписаха при прехвърлянето, а сега за уредбата не мога да намеря никакви документи и уж съм престъпник. Заради акцията, че сме терористи на пътя се замислих, защото все пак искам доколкото е възможно да не им бъда като трън в очите, ако ме спрат.

Принципно регламент 67 много точно упоменава какво може и какво не може да се влага в монтажа и кое с кое е удобрено, ама нали нашите не могат да четат или не разбират и все половинчати работи правим ...

Дали е моментна акция или според вас, вече усилено ще спират и проверяват за това.

Поздрави и хубав ден на всички !
Алекс


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот Чудомир » Сря 26 фев 2020 20:24


Местя в газови уредби.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот moimoimoi » Чет 27 фев 2020 16:56


акцията е до 28 февруари, вероятно и петък 28-ми включително


Потребителски аватар
Drakezoid
Мнения: 217
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 18:55
Автомобил: Passat B5_5
Двигател: 1_8Т AWT 2002

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот Drakezoid » Чет 27 фев 2020 17:19


Темата се дублира с друга активна:

viewtopic.php?f=22&t=400161&p=4766314#p4766314

Ето линк с информация и други неща по въпроса:

https://dox.abv.bg/download?id=c49ee89e7b# - Линк за сваляне

Според мен щом нямаш никакви документи за газовата ще те излапат ченгетата. Те само това чакат. Ако имаше паспорт на газовата щеше да минеш тънко.
Сега имаш газова дето не е ясно кога е слагана и ония автоматично ще те пишат по новата наредба.


peshaka89
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 29 сеп 2015 13:14
Автомобил: Seat-Leon
Двигател: 1i8-20v-2002-gas-automatic
Местоположение: Sofia

Газова уредба-регистрация КАТ

Мнениеот peshaka89 » Пон 09 мар 2020 13:40


Здравейте, имам въпрос за регистрациите на АГУ в КАТ.
Ситуацията е следната:
АГУ е поставяна юли 2014 от предишния собственик,
и аз купувам колата октомври 2015, сменям талони(АГУ не фигурира там, тогава никой не ми е казал, че трябва да фигурира, не съм се и замилял,нз за изискването от кога е),взимам всички документи от него за АГУ- паспорт, гаранционни карти и т.н.
минавам ГТП същия месец, нося всички документи - всичко ОК, дават ми и по-голям син талон от ГТП, че уредбата е годна и ми казват да го нося с мен за КАТажиите,ако случайно го искат,
и така всяка година досега, нося само този по-голям син талон на ГТП и минавам,
като са ме спирали, никога не са ми го искали този по-голям талон за АГУ
в малкия от ГТП никъде не фигурира АГУ, не фигурира и в големия и малкия от КАТ,
реално КАТажииите трудно могат да разберат, че имам АГУ, защото не съм лепнал и лепенка(знам че трябва) уредбата е скрита в резервната гумата, бутона ми за минаване към газ, е също скрит.
Та някои, които е минал по този път, може ли пак да ми каже, какви точно документи трябва да имам и какъв е този "розов лист за пъровначална регистрация на АГУ" и как се вади(и дали този по-големия син талон, с които съм минавал ГТП, ще ми свърши работа за регистрация пред КАТ, като в него фигурира че АГУ е поставяна на еди коя си дата и е годна за експлоатация)???


rld
Мнения: 546
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот rld » Пет 20 мар 2020 10:33


z_chakarov написа:Вадиш си бланка и си я попълваш сам.На нея си попълваш номерата на бутилка/маркучи/изпарител/дюзи/сонда и т.н.
Поне при нас в гр.Хасково и без протокол да идеш за първоначален преглед минаваш. Нали трябва да вземат 50-то лв. Никъде и в Наредбата не мога да намеря , че оторизиран сервиз трябва да е правил монтажа.Може и сам да си си я монтирал.Първоначалния преглед нали е точно за това.Да проверят дали е правилно и качествено монтирана.


Бланката различно ли е от паспорт?

Drakezoid написа:Според мен щом нямаш никакви документи за газовата ще те излапат ченгетата. Те само това чакат. Ако имаше паспорт на газовата щеше да минеш тънко.
Сега имаш газова дето не е ясно кога е слагана и ония автоматично ще те пишат по новата наредба.


човека спомена, че в талона от гтп е вписано. На мен производителя на бутилката ми каза, че този документ е достатъчен защото в паспорта се пише същата информация. Освен това в закона няма да намерите изискване за срок на годност на бутилките защото регулирането е оставено на производителите
Изображение


bobski
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sandanski

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот bobski » Пон 27 апр 2020 15:39


Колега,
Онзи ден бях в Кат за да ми сменят талона. Моята газова уредба е монтирана 2012.
Нямам паспорт, а свидетелство за бутилката и още документи от монтажа от сервиза монтирал ми газовата уредба. Почнаха да се заяждам, че няма някакъв розов лист, разбрахме се да им предоставя протокол от сервиз, което и направих. В сервиза хората просто погледнаха документите (казаха, че тия в КАТ са ненормални и всичко си е ок) - сравниха ми частите със серийните номера и номерата в документацията и ми попълниха един протокол. Всичко ми излезна точно 30 лева. С този протокол и останалите документи минах и ми смениха талона. Това е.
Но, накратко ако нямаш розовия лист за монтаж на ГАЗ, който се издава след 2014г. от първоначалния технически преглед на колата и нямаш никакви други документи, според мен имаш само 2 варианта:
1. Отиваш в сервиз за газ, в който ти преглеждат колата и ти вписват всички елементи и серийни номера в един протокол - услугата би трябвало да струва макс 30-50 лв. (като при мен)
2. Както каза колегата по-горе, намираш си го този протокол и си го попълваш сам.

Големия син талон от годишния преглед няма да ти свърши работа. Само този протокол.


rld
Мнения: 546
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот rld » Пон 27 апр 2020 16:07


Познат е сменил талоните в кат с талона от гтп, в който газовата е била вписана. Преди бях говорил със сервизи за такъв “розов” лист, но казаха, че няма нужда.
Как така ще си попълвам сам протокол и ще ходя в кат с него? Те не ми признават документ от гтп, та ще приемат нещо писано на ръка :no
Аз не съм я монтирал, а оторизиран сервиз и това го пише в гаранционната карта, която е същата като паспорта

Пс - свидетелство за бутилката е това, което съм снимал по-горе, нали


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот biol » Пон 27 апр 2020 17:10


Тия от КАТ още ли се пробват.
Имаш ли талон за ГТП и пише ли газова уредба.
На старата кола преди време когато сменявах талона се опитаха с този номер да минат. , баси Коврите са станали.
Дигнах им скандал и смениха талона ( Сменявах го с новия малък голям талон ) та им се накрещях и за това , да повдигна ли въпроса , за неграмотната лепенка на която на латиница пише GAS - gas е съкращение от петрол, а LPG е за тъпата им газ.
Какво да очакваш от коври.

Навремето когато слагах газовата уредба имах паспорт- Такъв беше закона спазил съм го.
След това смениха правилника, махнаха паспорта и прегледа се пише в ГТП. Аз съм си спазил закона.
Сега какво се пробват да ти вменят отговорност с задна дата, да им го в задния двор . Уредба се узаконява когато се монтира, а не когато се сетят тия синове на таксиджии и чистачки.

Ако си си спазвал закона не могат да те изкарат престъпник. Когато е трябвало да имаш паспорт си имал, след това не си длъжен.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19134
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот stefan4o » Пон 27 апр 2020 17:53


biol написа:за неграмотната лепенка на която на латиница пише GAS - gas е съкращение от петрол, а LPG е за тъпата им газ.
Какво да очакваш от коври.


Верно. Интересен факт е, който сега го осмислих. :deal


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Узаконяване на АГУ при загубен/изчезнал паспорт ??

Мнениеот kris11 » Пон 27 апр 2020 18:27


Опасявам , се като падне карантината -понеже огладняха ще започнат нови издевателства за ГУ.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта