Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот kris11 » Чет 27 юли 2023 17:27


777 написа:
kris11 написа:Каране на 1 ва , спиране и изчакване за разминаване и пак на 1 ва по черни бабунести обиколни пътеки...

А на бензин евтино ли ще мине това каране на 1-ва?

Не спами , а прочети сега почервененото горе.




Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Под какъв минимален пробег не е оправдано да караме на газ. Скапва ли газта мотора?

Мнениеот valka » Съб 05 авг 2023 17:18


В тази жега какво хубаво откритие. Пълна инжекция, ADA мотор и пали без проблеми на газ (с изпарител Lovato). Ама зимата тоя филм няма да е много хубав, та вече отново съм дву-горивен с новата бензинова помпа. Сега някой сигурно ще каже така става като караш на газ, ама не е познал. Оригиналната бензинова помпа се е споминала през далечната 2006 година. Слага се китайска за тогавашни 100 лв. Тогава още са казали, сложи ли се газова уредба и се губи гаранцията. Все пак се слага газова уредба и никакъв проблем 16 години.

Тук се сещам и за предишната ми кола, оня Голф 3 какви драми имах с неговата помпа като беше все още на бензин. Гасне в движение, после пали. След няколко дни гасне в движение, но не пали...Дърпат ме до еди кой си сервиз. Там отново пали без проблем. След 2-3 седмици вземе, че и там не пали, та смяна на бензиновата помпа. Луд ме направи тоя :censored2 Голф. А при Ауди-то скука - гори бушона и все едно бензиновата помпа иска да ми кажe...Хайде сменяй ме най-после бе бастун. :h025



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта