На газ в Европа - LPG, Метан, препоръки, съвети

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
f1ka
Мнения: 501
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот f1ka » Пон 16 авг 2010 2:33


Не съм сигурен на 100 % но....

един приател разправяше че в Германия е различен от нашия и бил дал 30 евро за предходник :horror:




Потребителски аватар
Vince
Мнения: 164
Регистриран на: Сря 17 сеп 2008 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот Vince » Пон 16 авг 2010 6:58


Имах предвид,че е тегаво за намиране,но няма преходник.
А по въпроса - дали са еднакви в Англия и Германия - не!


Потребителски аватар
koceto_pz
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот koceto_pz » Пет 27 авг 2010 11:54


Бързо давам отговор на някой въпроси за ГАЗ станций :),тръгнах от България към Англия по пътя> заредих в Сърбия има на мноого места ;),Хърватия има не е проблем,Словения има газ няма проблем,Италия не е проблем и там заредих ,Швейцария никъде не видях..то там само тунели мамка му...Тунел 17 километра :shock добре ли е,Франция също има ...малко са по нарядко но има,единствено Франция неможах да намеря от Париж към Кале,Англия и по конкретно Лондон има но пак рядко но има :),днес вечерта потеглям към България.
Белгия доколкото четох има на често :) Германия по нарядко но има ...Австрия никъде не съм виждал(минавал съм три четири пъти),Унгария на влизане от Австрия към Унгария има веднага на 1ватабензиностанция :),минавам цяла Унгария и на влизане в Румъния(ще минавам от там)след границата 5-10 км от ляво има ГАЗ,само че гледайте да имате ЛЕЙ че последния път (преди 2 месеца) румънците ми ебаха мамата през ноща с тези лей...не искат евро,да видите как се тегли от банкомат в Арат :banghead: ...
Иначе тук таме из Румъния газ има ...Това е ,за другаде не се сещам :)


Потребителски аватар
alexkoleff
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 29 юли 2007 2:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Berlin/Варна

Re: На газ в Европа

Мнениеот alexkoleff » Пет 19 ное 2010 18:23


Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Преди месец купихме в Берлин един Citroen Jumper с газово, но аз не бях подготвен с различните стандарти и когато се опитах да заредя очаквайки щом я взимам колата от Германия да мога да зареждам тука, но не. Тогава ми стана ясно, че трябва да си купя адаптор. Поразпитах по магазините, но никой неможа дами каже какъв адаптор ми трябва. Та молбата ми е акона някой му е познат тази накрайник за зареждане да ми помогне и да микаже какъв адаптор ми трябва. Документите на колата са на немски и следователно е купена от тук, но стандарта е друг. Също така колата ще се кара само в Германи. Благодаря Ви предварително.

RESPECT.
Прикачени файлове
IMAG0015.jpg


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: На газ в Европа

Мнениеот Чудомир » Съб 20 ное 2010 0:37


Има ли вътрешна резба туй нещо? Ако да, то трябва да измериш диаметъра на дупката и да търси М10, М12...

Може да пробваш с товa DISH адаптер:
http://www.amazon.de/Tankadapter-DISH-lange-Ausführung-Messing/dp/B003CGZ004

С него можеш да зареждаш на БГ пълначка
Изображение

Този адаптер ти трябва за ACME, което също е много разпространено в Германия
http://www.amazon.de/Tankadapter-ACME-kurze-Ausführung-Autogas/dp/B003CH0PBW/ref=pd_ts_auto_3?ie=UTF8&s=automotive

Това е ACME пълначката:
Изображение

Но честно да си призная, че такова като твоито досега не съм виждал.


najdobrix
Мнения: 154
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот najdobrix » Нед 21 ное 2010 9:46


alexkoleff написа:Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Преди месец купихме в Берлин един Citroen Jumper с газово, но аз не бях подготвен с различните стандарти и когато се опитах да заредя очаквайки щом я взимам колата от Германия да мога да зареждам тука, но не. Тогава ми стана ясно, че трябва да си купя адаптор. Поразпитах по магазините, но никой неможа дами каже какъв адаптор ми трябва. Та молбата ми е акона някой му е познат тази накрайник за зареждане да ми помогне и да микаже какъв адаптор ми трябва. Документите на колата са на немски и следователно е купена от тук, но стандарта е друг. Също така колата ще се кара само в Германи. Благодаря Ви предварително.

RESPECT.

За Метан е (cng)


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: На газ в Европа

Мнениеот BG_POLICE » Сря 23 мар 2011 15:00


Колеги малко да раздвижим темата :) Ето на какъв линк попаднах наскоро докато се ровех из нета http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie ... t=h&z=7url Това е локализация на газ станции в Сърбия :да: Надявам се да е полезно :beer


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: На газ в Европа

Мнениеот badov » Чет 24 мар 2011 23:25


Здравейте колеги :D И аз да дам малко инфо за газта в Европа.Пътувах скоро от България до Франция по маршрут Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция.
Значи за Сърбия няма нужда от преходник и газ има на много места по магистралите.Аз лично заредих от един Лукойл малко след влизане в Сърбия.За Хърватска не сам видял, на една бензиностанция се засякох с двама българи и ги питах, казаха ми, че няма по пътя, чак в Словения.В Словения има, но не на много места.Зарежда се без преходник!Като наближите бензиностанция гледате и така.За Австрия незнам, не ми се наложи да зареждам там.За Германия се иска преходник, газ има не на малко места.Франция се зарежда без преходник, но пак не са на много места.Гледам къде пише, че има GPL и зареждам.На връщане към Бг мисля да мина през Унгария, та да видим там как е положението и ще драсна в темата :wink:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: На газ в Европа

Мнениеот Winner25 » Нед 03 апр 2011 18:18


За ползващите навигация - от тук може да си дръпнете файл с газстанциите :)
http://www.index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=143


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот digo_pl » Сря 04 май 2011 12:54


Колеги, виждал съм на един Shell между Солун и Атина газостанция, но си спомням, че цените там бяха невероятни... както и да, ако упре до там ще се пълни няма как! А Лило и Стич, спомена за газостанция в Солун... има ли как да ми обясниш къде се намира точно.
LILO&STICH написа:
maistora_1 написа:не видях в Гърция дали има?
има,ама само в солун и атина :idea:

Спещно ми трябва да знам, защото за да си сметна маршрута! Ще ходя с кола която събира 140литра газ, но и гори 14-15/100


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: На газ в Европа

Мнениеот Winner25 » Сря 04 май 2011 23:00


Ако ползваш навигация си изтегли файла от линка по-нагоре :)
Ако не - на 2 страница съм обяснил как се стига до две от солунските газстанции :wink:


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот digo_pl » Чет 05 май 2011 10:12


Колега, супер си го обяснил, но пътят ми не минава от там, струва ми се голямо отколонението... моят маршрут ще е варна-свиленград - солун - атина.
Трябва да отида да си прибера една кола, която беше открадната и виси вече 1 година пред едно управление в един град. Ще тръгна с платформа и ограничени средства и за това искам да си планирам правилно маршрута... Можеш ли да ми обясниш на ЛС как да се справя с навигацията, тъй като имам, но нищо не й разбирам (имам кабел ЮСБ кабел), както и гръцки не знам и не мога да се оправя с този сайт :oops: Благодаря


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот digo_pl » Чет 05 май 2011 15:20


Пак съм аз :)
http://www.index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=143 Колеги от ли този линк който Winner25 предоставя, може ли някой да ми обясни пак на ЛС как да избера файл за моята навигация (тя е garmin nuvi 255 мисля (довечера ще погледна за по сигурно)) и след това как да го инсталирам в нея (както вече казах имам USB кабел).
Много ще съм ви благодарен :kissy:


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот dikanski » Пет 17 юни 2011 1:40


Чудомир написа:Има ли вътрешна резба туй нещо? Ако да, то трябва да измериш диаметъра на дупката и да търси М10, М12...

Може да пробваш с товa DISH адаптер:
http://www.amazon.de/Tankadapter-DISH-lange-Ausführung-Messing/dp/B003CGZ004

С него можеш да зареждаш на БГ пълначка
Изображение

Този адаптер ти трябва за ACME, което също е много разпространено в Германия
http://www.amazon.de/Tankadapter-ACME-kurze-Ausführung-Autogas/dp/B003CH0PBW/ref=pd_ts_auto_3?ie=UTF8&s=automotive

Това е ACME пълначката:
Изображение

Но честно да си призная, че такова като твоито досега не съм виждал.

Горния става за Бг стандарта А доолния е за Германия и се навива.Преди седмица дойдох в ЯИЛГНА .Написал съм го наопаки защото всичко им е с главата надолу.Сутринта тръгнах да зареждам ,мислейки че се пълни с преходника за Германия и хоп ИЗНЕНАДА некакъв шаашав,който го имаше и в Холандия.Спешно кажетете от къде мога да си набавя адаптер за гадния им стандарт?


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот dikanski » Пет 17 юни 2011 2:03


alexkoleff написа:Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Преди месец купихме в Берлин един Citroen Jumper с газово, но аз не бях подготвен с различните стандарти и когато се опитах да заредя очаквайки щом я взимам колата от Германия да мога да зареждам тука, но не. Тогава ми стана ясно, че трябва да си купя адаптор. Поразпитах по магазините, но никой неможа дами каже какъв адаптор ми трябва. Та молбата ми е акона някой му е познат тази накрайник за зареждане да ми помогне и да микаже какъв адаптор ми трябва. Документите на колата са на немски и следователно е купена от тук, но стандарта е друг. Също така колата ще се кара само в Германи. Благодаря Ви предварително.

RESPECT.

колеги разрових се и намерих това дето търся пък и за колегата има неговото но незнам дали не е само за германския модел.Просто се чудя защо са различни.http://cgi.ebay.co.uk/Adapter-LPG-Autogas-Adaptor-Euro-Cup-UK-Bayonet-/260617896581?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3cae098285



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 28 госта