На газ в Европа - LPG, Метан, препоръки, съвети

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот dikanski » Пет 17 юни 2011 2:08


извинявам се че не ги написах в едно но се сетих от сниката,че на теб ти е нужно това което се продава или да ти го сменят направо газаджиите,а на мен ми трябва като твоето и за него незнам дали има адаптер така че ако некой знае помагайте моля




Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: На газ в Европа

Мнениеот Presian » Нед 26 юни 2011 20:53


Привет. От известно време съм в Дания. Тук газ почти няма, а ако по някаква странна случайност намерите някъде, обиколил съм три града и никъде никой даже не беше чувал за такова животно като газта, та ако намерите газ нейде из Дания, то цената е като на бензина (но това са само слухове пускани от едни пияни литовци). Като минах през останалата част от Европа навсякъде имаше газ- Румъния, Унгария, Словакия, Полша, Чехия, Германия. Преходник беше нужен само в Дойчланд, но на повечето бензиностанции хората си имат преходници и ти услужват ако нямаш. Цените варират но са близки до нашите. Средно около 70-75 евроцента.


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: На газ в Европа

Мнениеот badov » Нед 26 юни 2011 21:26


Само да споделя, че газта отдавна не е 70-75 цента.Почти навсякъде е 85 цента scare


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: На газ в Европа

Мнениеот agent_kowalski » Пон 27 юни 2011 8:29


Колеги в Австрия намирали се?В Холандия също знам че има ..планувал съм едно голямо пътуване за неопределено бъдеще...от България,Сърбия,Унгария,Австрия,Германия,Холандия и от там ферибота за UK :)


Потребителски аватар
tsvetanovvvv
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 19 авг 2010 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: На газ в Европа

Мнениеот tsvetanovvvv » Пон 27 юни 2011 9:07


agent_kowalski написа:Колеги в Австрия намирали се?В Холандия също знам че има ..планувал съм едно голямо пътуване за неопределено бъдеще...от България,Сърбия,Унгария,Австрия,Германия,Холандия и от там ферибота за UK :)

Уау .... как се оправяш с ляв волан в Англия? Карал съм с десен в БГ но не ми се мисли каква лудница е ако си с ляв волан там :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: На газ в Европа

Мнениеот Presian » Пон 27 юни 2011 13:03


badov написа:Само да споделя, че газта отдавна не е 70-75 цента.Почти навсякъде е 85 цента scare


Казах средно, че е толкова. Тоест намира се и по 70 и по 80. Може би зависи от бензиностанциите. Ние зареждахме на ОМВ и Арал


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: На газ в Европа

Мнениеот agent_kowalski » Пон 27 юни 2011 15:02


Това пътуване си ми е мечта отдавна,но трябват "излишни" долари,евро,марки ,паундове :D има макар и минимален шанс да успея да го реализирам към края на лятото,ако не догодина примерно :) Точно това е идеята да се хване ферибота от холандия и в там ще имам път не повече от 40 мили до там ,до където трябва да стигна :) Не лета със самолети,а и с колата ми е по-кеф,а и имам какво да правя по пътя в Германия и Холандия :)
Та така да не отклонявам темата :Mr Green Fun


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот dikanski » Пон 27 юни 2011 18:19


tsvetanovvvv написа:
agent_kowalski написа:Колеги в Австрия намирали се?В Холандия също знам че има ..планувал съм едно голямо пътуване за неопределено бъдеще...от България,Сърбия,Унгария,Австрия,Германия,Холандия и от там ферибота за UK :)

Уау .... как се оправяш с ляв волан в Англия? Карал съм с десен в БГ но не ми се мисли каква лудница е ако си с ляв волан там :Mr Green Fun

Аз съм от две седмици в UK и дойдох с колата,създадох тема преди пътуването и след като дойдох описах как е минало.Дано успея да помогна с това.За гас преходници имат по германските бензиностанции ,но в добрата стара англия се дзверат ,така че е добре да си вземете от Бг преходник"АСМЕ"за Германия и Белгия и UK/холандия преходник който се навива върху "АСМЕ"Защото е по удобно,от гледа точка на това че Германския преходник трудно се развърта,пък и резбата на нашата пълначка е по-ситна и лесно се разбива.Ето и темата за моето пътуване http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=61&t=270041


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: На газ в Европа

Мнениеот agent_kowalski » Пон 27 юни 2011 18:29


Е супер колега,е бях влизал в офф-топик форума сега ще прочета темата ти :beer


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот digo_pl » Пон 25 юли 2011 13:09


С риск да се повторя, искам да се посъветвам с Вас... значи, около Солун със сигурност има газостанция (някой ще ме упъти ли по точно?) LPG означава автогаз ??? Колко горе долу е цената на газта в момента (това е важно!)

Важно: Някой да е чувал за някакви ограничения по отношение на тегличи и т.н. в Гърция. В смисъл, няма да има проблем да се кара кола теглеща платформа с друг автомобил на нея?.

Благодаря!!!


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: На газ в Европа

Мнениеот agent_kowalski » Пон 25 юли 2011 13:39


точно в солун не знам ,но като цяло газта е 85-92 цента.на всяка бензиностанция на ценитеима колонка за газ,но пише 0 ако няма.ако видиш цена значи има.


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот digo_pl » Вто 26 юли 2011 8:22


agent_kowalski написа:точно в солун не знам ,но като цяло газта е 85-92 цента.на всяка бензиностанция на ценитеима колонка за газ,но пише 0 ако няма.ако видиш цена значи има.

Благодаря :)


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот dikanski » Вто 26 юли 2011 16:39


digo_pl написа:С риск да се повторя, искам да се посъветвам с Вас... значи, около Солун със сигурност има газостанция (някой ще ме упъти ли по точно?) LPG означава автогаз ??? Колко горе долу е цената на газта в момента (това е важно!)

Важно: Някой да е чувал за някакви ограничения по отношение на тегличи и т.н. в Гърция. В смисъл, няма да има проблем да се кара кола теглеща платформа с друг автомобил на нея?.

Благодаря!!!

В Гърция има ограничение за затъмнените стъкла ,а за тегличи зная че не е проблем ако колата е чужда,но по-добре е теглича да е свален.При мен като е фабрично закачен за бронята незнам как ще се свали.За гаста има в солун,по магистралата около лариса на Шел,атина,и Патра някъде в града


Потребителски аватар
BIG_BOY
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 23 сеп 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лондон
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот BIG_BOY » Пет 29 юли 2011 22:05


Привет колеги, поради предстоящо пътуване до Лондон се поразрових из нета за планиране на маршрута и попаднах на следният сайт:
Има карта на всяка държава с газстанциите:

http://www.whatprice.co.uk/petrol-price ... rices.html

Дано да съм бил полезен :beer


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: На газ в Европа

Мнениеот dikanski » Съб 30 юли 2011 17:09


BIG_BOY написа:Привет колеги, поради предстоящо пътуване до Лондон се поразрових из нета за планиране на маршрута и попаднах на следният сайт:
Има карта на всяка държава с газстанциите:

http://www.whatprice.co.uk/petrol-price ... rices.html

Дано да съм бил полезен :beer

Най-добре е за такъв дълъг път а си ползвате навигация.Мен ме откара до адрес в лондон.На нея си задавах и по маршрута за газостанции.В Германия те са извън автомагистралите,за Австрия ме трябва да се разчита,така че трябва да се сипе на унгарската граница и докъде изкара,малка почерпушка на колата с бензин и тн и не забравяйте адапторите за газ ,че са много скъпи тук



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 35 госта