Колко газ Ви харчат колите:

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
mitko_belata
Мнения: 284
Регистриран на: Вто 19 апр 2016 18:51
Автомобил: JETTA MK2
Двигател: GX
Местоположение: Пловдив

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот mitko_belata » Вто 01 авг 2017 22:10


Колата е фолксваген джета 1.8gx 90коня автоматик извън грацко ми гори 8.2/100 като начина на засичане е пълнене до горе разтоянието до село е точно 50км във едната посока та утиване и връщане са точно 100км и пак пълнене до горе
разхода гратцко ми е от 13-15/100 като начина е същя пълнене 100км само гратцко и пак пълнене до горе
смесен разход варира от 10-11/100




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот ktamen » Вто 01 авг 2017 22:12


passata2 написа:А на теб пък кой ИЗОБЩО ти е казал, че

Никой не ми е казал, тъй пише в дебелите книги :a045
Налягането зависи само от температурата и състава на течността.
Сложи си манометър на собствената си бутилка и ще се убедиш, че е така.
С осредняване е невъзможно да засечеш само градски или само извънградски разход.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Iezekil » Чет 03 авг 2017 11:55


Поплавка затуй е поплавък,за да изключва на определено ниво.Принципа е като на тоалетното казанче.Независимо с какво налягане водата влиза от канализацията,поплавка се вдига с нивото и затваря притока.И понеже е механичен уред,а и говорим за газ,не е взможно 2 пъти да спре на абсолютно еднакви литри и милилитри.
Да,старата ми бутилка я знаех къде изключва,но новата е всеки път различно.
За газ и бензин/дизел,най-точното засичане е празно-празно.Да,всеки друг метод може да даде ориентировъчни стойности,но говорим за точност!Особенно газта е супер лесно да се засича на този принцип.
Всъщност има още един тънък момент,че на заредено малко количество/примерно 5 литра/,разхода е завишен.Не съм специалист,дали част от газта се изпарява в празния обем бутилка ,или нещо друго влияе,а и не ме интересува толкова,но това е факт.
--------------
Аз отдавна спрях да засичам на всяка бутилка,сега допълвам по няколко пъти /3-4-5 зареждания за по 20лв./и на финала все веднъж ми свършва по път и си засичам разход.Говорим естествено за комбиниран разход/късо-дълго/,като за ориентир го смятам 10/100.


Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Aleksiev777 » Нед 06 авг 2017 14:49


Бора 1.6 АКЛ - за експеримента в петък на празна бутилка сложих 11лв (10.185 литра) - 106км минах с климатик(Соф-Пазарджик) и имаше още малко. Сутринта 5-10 мин работи на място и пак не свърши.
Под 9,6 разход (110-130км/ч съм карал). Кво повече да иска човек ;)


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Dagestan » Пон 07 авг 2017 19:40


Защо не ходиш да зареждаш на Марешки на 80 стотинки, а сипваш на скъпите бензиностанции?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 07 авг 2017 20:49


Щото на Марешки отива половин - един час за зареждане, а няма налягане на колонките и сипват 15-17 литра в бутилка, която на 80% от обема си събира 25 литра. Има доста места с цена 86 - 90 ст за литър газ и не са малко.
Въпреки това на Шел примерно не е никак лоша газта по 99ст.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот ktamen » Пон 07 авг 2017 21:21


Ниското налягане означава, че бутанът е по-висок процент и/ или температурата на течността е по-ниска.
При повече бутан разходът е по-нисък, защото бутанът е по-калоричен, това е хубаво само през лятото, защото с висок процент бутан през зимата паленето е мъка.
Ниската температура също е далавера, защото един студен литър тежи повече от един горещ литър и при едни и същи заредени литри, ни зареждат повече килограми.
Ако бутилката не се пълни нормално при ниско налягане, търси проблем в самата бутилка, а не в налягането.
Цената на газта при Марешки не е толкова ниска за да си струва да зареждаш при него, ако не ти е на път, пък и загубеното време ти изяжда далаверата. Преди месец като си тръгвах за Ямбол от Люлин 6, прецених че не си струва да обикалям няколко километра само за да заредя при него. Ако тръгваш от Младост за Пазарджик, трябва да си луд за да идеш да заредиш на другия край на София.
Пък и в крайна сметка неговата цена никак не е ниска, вече писах, че в Ямбол цената е 15ст под неговата на всички бензиностанции.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 07 авг 2017 21:29


Бутилката си ми е екстра, на всички други бензиностанции започва да тропа съчмата на 25 литра. При Марешки заредих 17. Вярно, че беше петък вечер и имах път почти от там, та се отбих. Има 15+ колонки за газ и всичко беше пълно, та може и от това да е проблемът


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот k_garchev » Вто 08 авг 2017 0:19


ktamen написа: в Ямбол цената е 15ст под неговата на всички бензиностанции.

Това може ли да го документираш със снимка,че ми е интересно?!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Iezekil » Вто 08 авг 2017 7:17


Помня,че дали ще тропа съчмата,или ще затвори отведнъж,също имаше връзка с налягането,а от там очевидно и от скороста на пълнене....Фактор при зареждането в тези жеги би било и наличието на газ/течна фаза/ в бутилката...
Въобще е голяма кашора обем,налягане,кг. и литри...и естествено основен фактор би се явила температуата и съотношението на сместа.Налягането се явява променлива величина,свързана с обема и температурата отново...


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Dagestan » Вто 08 авг 2017 9:27


Последно като бях в София, газта навсякъде около Студентски град беше 1.08-1.10лв/л, на Марешки беше 0.78лв/л. Както и да се прави сметка, си заслужава разкарването до Люлин(15-16км в посока по околовръстното) за зареждане.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот stefan4o » Вто 08 авг 2017 9:32


В Стара Загора цените на Марешки и на другите не се различават особено. Тук зареждаме на около 75 стотинки на литър, а опашките пред Марешки намаляха драстично, откак другите свалиха цените :mhihi Заболя ме сърцето оня ден в Бургас дето заредих газ на 1.03 лева :icon_lol
За да не съм съвсем оффтопик - при мен разходът на газ гравитира около 10.5-11-те литра - каране по магистрала до Бургас и обратно и чакам да ми свърши газта из градското каране тук.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот инжектопляктор » Вто 08 авг 2017 10:50


stefan4o написа:Тук зареждаме на около 75 стотинки на литър...Заболя ме сърцето оня ден в Бургас дето заредих газ на 1.03 лева

А малко по-далеч от Бургас зареждаш на 1.10лв/литър на Лукойл бензиностанциите.
Разходът ми все си е 10.5..комбинирано.. 1.8литров двигател...
В Бургас има 2 бензиностанции - DEGA..една в Лазур, другата в Меден Рудник. Там газта е на 88-90 стотинки...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот ktamen » Вто 08 авг 2017 11:43


k_garchev написа:
ktamen написа: в Ямбол цената е 15ст под неговата на всички бензиностанции.

Това може ли да го документираш със снимка,че ми е интересно?!

Излъгал съм :mhihi Информацията ми е старичка. Като взех аудито го заредих на Марешки в Люлин по 91ст, и после в Ямбол по 77ст. Днес цената в Ямбол е 81ст, опитах да снимам, но в движение и снимките не стават.
Не се зазяпвам особено много по цените, щото съм на метан и другите цени слабо ме вълнуват. Аудито е на майка ми, а тя почти не кара, вероятно не е зареждала повече от месец.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот vaiper 1 » Сря 09 авг 2017 13:53


Моите скромни наблюдения са:
Като сипвам от малки бензиностанции по висок разход с 1 литър до 2,и ми изключва по рано пистолета сега лятото.
Зареждам само от големи вериги и не съм имал проблеми, разхода горе долу е идентичен но поне ми изключва на колкото литра ми е обема на бутилката.
Разход сега:
В града 11-13 газ на къси разстояния
Извън, в ограниченията 8-10 грубо :wink
Колята върви както на бензин така и на газ без намалявания на газта :beer



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта