Моля кажете за Пасат 1.9 ТДИ,110к.с., автоматик,98г. -КАК Е?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
s_toshkov
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Моля кажете за Пасат 1.9 ТДИ,110к.с., автоматик,98г. -КАК Е?

Мнениеот s_toshkov » Пон 04 фев 2008 15:52


Ами това е даите повече инфо за такава модификация, МОЛЯ ВИ

Моля кажете за Пасат 1.9 ТДИ,110к.с., автоматик,98г., комби

Интересува ме разхода как е? Възможно ли е да гори 6/100 извънградско и около 8/100градско? - поне така ми твърдят :shock

Не е ли малко малък този разход за автоматик? А тази автоматична скоростна кутия как е поддръжка? Колко долу горе излиза сманата на маслото и + другите филтри и т.н, колко често се прави ?

За мотора нещо да кажете ???Има ли проблеми с турбото или с дизеловата уредба - тои с помпа ли е или с помпа-дюза ?

Ходаовата част как е , разбива ли се нещо специфично- казвали са ми за някакви 4-ри шарнирни болта?

А смяната на ремъците с ролките колко излиза долу-горе?

Абе каквото можете повече ми казвайте - интересува ме колкото се може повече за такъв автомобил всички предимства и недостаъци

Благодаря на всички предварително :idea:




ikonoma
Мнения: 419
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот ikonoma » Пон 04 фев 2008 15:54


Мотора е обикновено TDI. Не е помпа-дюза.
По другите точки не съм компетентен. :D


tribalz
Мнения: 111
Регистриран на: Пет 08 окт 2004 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот tribalz » Пон 04 фев 2008 19:53


Здравей!Аз карам вече горе долу 2 месеца Пасат 1.9ТДИ автоматик 99г. само че е седан.Много добър автомобил.Разхода наистина е такъв както си писал.Само че,забелязвам за извънградското ми дава 5/100.
Автоматика е много удобен за града а и извън него.За смяна на маслото на кутията...на мене ми излезна 198лв. 4 литра масло,гарнитура и филтър.Ппо принцип се сменя на 60000км, но майстора ми каза ,че на 100000 може да се сменя.Мотора е добър като за тези кончета:) За ходовата част какво да кажа.За сега нищо не се обажда и нямам впечатления.За ремъци и ролки и някакви оптегачи + труда ми излезна към 700лв, но пак зависи каде ще ти ги сменят.Иначе съм супер доволен от автомобила и не сгреших като го купих:)
Сменях и 2 датчика на автоматика които са 125лв единия:)
Ако те интересува друго,ще казвам:)


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Re: Моля кажете за Пасат 1.9 ТДИ,110к.с., автоматик,98г. -КА

Мнениеот trunner » Пон 04 фев 2008 20:41


Няма да коментирам скоростната кутия и смяната на маслото й, щото съм с ръчка. При мен разхода е около 5.5/100 селско и около 8 градско. Мотора си е с една помпа и 4 дюзи - не е помпа дюза. Проблем с турбото до сега не е имало. Ходовата част - да, с 4 шарнирни болта е, комфортната возия се дължи именно на тях. Смяната на ремъците и ролките на мен ми струваше 300лв. Общи впечатления - добър избор, хеле па комбито!!!


Потребителски аватар
BAHKATA_TDi
Мнения: 131
Регистриран на: Нед 15 окт 2006 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот BAHKATA_TDi » Вто 05 фев 2008 20:33


Та това е идиалният пасат за теб ;) евтин е за подръжка защото не е помпа-дюза, а по въпроса за автомата да не се притесняваш около 1500-1600 ти е пълен ремонтен комплект в "Джемини" (но да не се случва) маслото го сменяй на 50 000. разхода е малко по висок от ръчката, но удоволствието е несравнимо



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki, esko94, sabotage3d и 65 госта