Запушен DPF на Touareg 3.0TDI, BKS

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
soulcrew
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 25 окт 2023 10:23
Автомобил:
Двигател:

Запушен DPF на Touareg 3.0TDI, BKS

Мнениеот soulcrew » Сря 25 окт 2023 10:44


Здравейте.

Карам Touareg 2006 г., 3.0 TDI, 224 к.с. BKS двигател. Преди 2 седмици светна чек енджина заедно с реотана на свещите и мощността падна до авариен режим. Отидох на серви и по диагностика се оказа, че че грешката е за дроселовата клапа, която смениха с нова, лявото моторче на вихровите клапи и запушен DPF. Грешката за вихровите клапи изчезна за момента, след като смениха само лостчето, което ги отваря и затваря. В момента остана грешката на ДПФ-а и колаат все още е в авариен режим. По препоръка на майстора се опитах да пусна регенерация на ДПФ-а и евентуално да изгасне грешката, но не се случи. Карах я 3 пъти. Веднъж на 2500 оборота, веднъж на 2700, последния път - на 3000. Нада - все още си седи в авариен режим. Обмислям почистване на ДПФ-а като следваща мярка и затова искам да се допитам до вас към кого да се обърна. Чувам негативни отзиви за Дунев и Ем Комплект 33, защото към тях се бях насочил и искам вашето мнение. Става въпрос за София.

Благодаря предварително.




Kiofre
Мнения: 229
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Запушен DPF на Touareg 3.0TDI, BKS

Мнениеот Kiofre » Сря 25 окт 2023 11:09


Ако всичко друго е наред, дпфа ще се изчисти сам с каране. Аз не бих го пипал още 1000 км примерно...


soulcrew
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 25 окт 2023 10:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Запушен DPF на Touareg 3.0TDI, BKS

Мнениеот soulcrew » Сря 25 окт 2023 11:11


А, карането в авариен режим не е ли проблем за двигателя? Мен това ме притеснява. Нямам драма да го изкарам още няколко пъти така по магистрала с натоварване на двигателя, но ме притеснява да не го съсипя по този начин - я турбо, я ЕГР, я вихровите клапи.


Kiofre
Мнения: 229
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Запушен DPF на Touareg 3.0TDI, BKS

Мнениеот Kiofre » Сря 25 окт 2023 19:19


Щом като вдигаш 3000 об/мин не си в авариен режим. При него не можеш да вдигнеш повече от 2000. Запуши ЕГРа докато се изчисти ДПФа, това ускорява процеса. След това ако искаш го върни в дествие за да спят спокойно еколозите.


soulcrew
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 25 окт 2023 10:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Запушен DPF на Touareg 3.0TDI, BKS

Мнениеот soulcrew » Чет 26 окт 2023 21:06


Може ли съвет как се случва това със запушването на EGR?


Kiofre
Мнения: 229
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Запушен DPF на Touareg 3.0TDI, BKS

Мнениеот Kiofre » Пет 27 окт 2023 7:33


След дросела в колектора се включва тръба с метална оплетка, която идва от ЕГРа. Тя е на най удобното място пред погледа като вдигнеш капака. Отвиват се двете болтчета, вади се гарнитурата и по нея се изрязва "тапа". Така ще изпищи за exhaust service, но това не пречи на карането.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта