От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
163
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
229
11%
 
Общо гласове: 2120
Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Сря 10 яну 2007 21:50


Rabbit_TDI написа:
веселин написа:
ТРАКТОРИСТА GL написа:ДИЗЕЛ!! Стига с това "нафта"
Дизел е тоя чичко на аватара ми - дизелово гориво е правилното - разговорна форма - нафта :wink:

Аз пък мислех че се казва Рудолф :? :lol: :lol: :lol:
Ами това е в стил Бонд - Дизел - Рудолф Дизел mhihi mhihi mhihi Някой има ли инфо каква е цената на литър дизелово гориво - в Румъния ???




Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galaboff » Вто 16 яну 2007 8:17


Аз пък наливам само в Litex, не знам какво я радва колата, но е факт, че минавам повече километри с тяхната нафта,,,,
В Румъния нямам идея как е цената, но на безмитната на Калотина имам информация, че е 1.40лв/литър


Потребителски аватар
ruskia
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ruskia » Вто 16 яну 2007 9:32


Не зареждайте в ОМВ. Едно приятелче с Корса(бензин) сипа пълен резервоар, след 300м му изгасна колата... Повече не запали...
Майстора източи резервоара и вътре имаше около 10-тина литра няква гняз, на водна основа... ремонт на двигателя и смяна на всички филтри и помпа 300лв!!!


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 16 яну 2007 9:46


ruskia написа:Не зареждайте в ОМВ. Едно приятелче с Корса(бензин) сипа пълен резервоар, след 300м му изгасна колата... Повече не запали...
Майстора източи резервоара и вътре имаше около 10-тина литра няква гняз, на водна основа... ремонт на двигателя и смяна на всички филтри и помпа 300лв!!!
Отдавна вече не зареждам там - след като на почти празен сипах 20 литра обикновен дизел и колата беше спъната докато го изразходя - после с Петролско гориво - :yeaha: Лукойл и Петрол ще са фаворити тая зима за мен - просто нямам Еко - Кинитрон наблизо :(


Потребителски аватар
ruskia
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ruskia » Вто 16 яну 2007 9:50


От рейсаджийската нафта по-добра няма! Ако няма туби сипвам само в Петрол, хитът на сезона :)


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 16 яну 2007 10:00


ruskia написа:От рейсаджийската нафта по-добра няма! Ако няма туби сипвам само в Петрол, хитът на сезона :)
Да и аз я харесвах - ама и те станаха алхимици за да печелят повече - и реших да не си рискувам спокойствието - след като един познат с Уно - дизел си прецака двигателя с такава нафта!!!


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 16 яну 2007 10:20


Предлагам да не се пише "не зареждайте в ..." като верига, а конкретен обект. Защото по тази логика трябва да вървим пеш - няма верига, която да не е оплюта. А и както знаем, много от бензиностанциите са на франчайзинг /май така се казваше/ - с логото и т.н. атрибути на верига, и са уж задължени да зареждат само с горивата на веригата, и уж има контрол, ама явно на място се прави ...
Мисля, че ще е много по-полезно ако се напише например "не зареждайте на OMV ... шосе", или "Shell ... път". Аз например както вече съм писал съм зареждал основно на Shell и OMV. Мога да напиша и къде съм зареждал, но досега не съм случил лошо гориво /да чукна на дърво/. Не искам да правя реклама на никого, но и не искам да бъде несправедливо обвинен никой.
А, и ако някой е "изгорял" с кофти гориво, нека напише освен това къде другаде е зареждал. Защото примерно аз мога да съм заредил някакви л..на някъде на майната си, но да не съм усетил нещо - просто гадостите да са се утаили. След това зареждам от някъде другаде, ама гадориите да са тръгнали, и хайде - тоя последния не става за нищо. Не така.


Потребителски аватар
ruskia
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ruskia » Вто 16 яну 2007 11:09


Прав е колегата... Злощастното ОМВ е на "Цариградско шосе" 7-ми километър по посока - Орлов Мост.
Човекът е заредил до горе на почти празен резервоар, преди 2 седмици се разигра ситуацията. Искаше да ги съди, от "защита на потребителя" вдигнаха ръце, не можело да се докаже! На ОМВтата има камери, той има касова бележка... Нищо...


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 16 яну 2007 15:29


Петрол - Младост2 , Лукойл - Младост3 - от тези двете досега не съм имал оплаквания!!! В Бургас - OMV - блока "Поморин" /кръговото/ също съм доволен!!!


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Мнениеот Petyoffy » Съб 20 яну 2007 21:50


Лукоил и напоследък Петрол. От тази "под щанда" от дизеловите локомотиви е по-добра от рейсаджийската :wink: :oops: :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 20 яну 2007 23:22


gr_kanev написа:Предлагам да не се пише "не зареждайте в ..." като верига, а конкретен обект. Защото по тази логика трябва да вървим пеш - няма верига, която да не е оплюта. А и както знаем, много от бензиностанциите са на франчайзинг /май така се казваше/ - с логото и т.н. атрибути на верига, и са уж задължени да зареждат само с горивата на веригата, и уж има контрол, ама явно на място се прави ...
Мисля, че ще е много по-полезно ако се напише например "не зареждайте на OMV ... шосе", или "Shell ... път". Аз например както вече съм писал съм зареждал основно на Shell и OMV. Мога да напиша и къде съм зареждал, но досега не съм случил лошо гориво /да чукна на дърво/. Не искам да правя реклама на никого, но и не искам да бъде несправедливо обвинен никой.
А, и ако някой е "изгорял" с кофти гориво, нека напише освен това къде другаде е зареждал. Защото примерно аз мога да съм заредил някакви л..на някъде на майната си, но да не съм усетил нещо - просто гадостите да са се утаили. След това зареждам от някъде другаде, ама гадориите да са тръгнали, и хайде - тоя последния не става за нищо. Не така.

От Лукойл който си е с тяхното лого ,а не на Петрол и от Еко никой не се е оплакал :!: -те нямат франчайзинг.На ОМВ Алпин/Спринт им е страшен, ама Евродизела е квот падне.


Потребителски аватар
Hertz
Мнения: 2016
Регистриран на: Пет 24 ное 2006 23:02
Автомобил: vw
Двигател:

Мнениеот Hertz » Нед 21 яну 2007 0:37


galaboff написа:Аз пък наливам само в Litex, не знам какво я радва колата, но е факт, че минавам повече километри с тяхната нафта,,,,
В Румъния нямам идея как е цената, но на безмитната на Калотина имам информация, че е 1.40лв/литър

то не си струва за 25 стотинки, освен ако не сипа примерно 200 литра ... :roll: пътя до Калотина не е малко ..


Потребителски аватар
SLO
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 02 юли 2005 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот SLO » Нед 21 яну 2007 2:01


На Калотина до преди 3 дни беше 0.64евро.
Обаче,минал съм хиляди пъти от там и не сипвам,след като направиха проверките по безмитните се оказа че горивата са пълен боклук.
На по-стари и нетолкова капризни дизели може и да им няма нищо,обаче на помпа-дюзата никога няма да сложа!!!


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Нед 21 яну 2007 22:37


Rabbit_TDI написа:От Лукойл който си е с тяхното лого ,а не на Петрол и от Еко никой не се е оплакал :!: -те нямат франчайзинг...

Не знам Лукоил и Петрол какво имат и какво нямат, ама специално в Търговище има бензиностанция, на която отвсякъде си пише Лукоил. Чак като си вземеш касовата бележка разбираш, че си заредил в Петрол. Та тя каква се води ? :roll:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 21 яну 2007 22:44


Е до такива дълбоки проникновения не съм стигал :) Просто гледам като зареждам бензиностанцията да е с логото на Лукойл ,а не на Петрол/въпреки ,че ако няма къде бех предпочел Петрол пред Евродизела на ОМВ/.Иначе ако обърнеш внимание по надписи в петролските зареждаш евродизал ,а в лукойлските супердизел.То общо взето като изключиш Еко-елда и скъпата нафта на Шел и ОМВ всичко друго е на базат на лукойлска.Просто обаче те си оставят за тях най-убавата ,а и после като си я дообработят разнити бензиностанциики познай какво се случва :lol:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта