картерни газове

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Selka
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 18 авг 2018 14:28
Автомобил:
Двигател:

Re: картерни газове

Мнениеот Selka » Нед 28 окт 2018 11:20


Демек да го разбирам че няма да навреди на двигателя освен че ще ми мирише само ?

А някакви идеи със какво да затапя дупката на маркуча към въз.филтър ?




helikamov
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: картерни газове

Мнениеот helikamov » Нед 28 окт 2018 16:49


Изобщо няма да ти мирише и няма да навреди нищо на двг. , ако го изведеш зад предния десен носач.
С капачка от двулитрова бутилка Кока Кола


Selka
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 18 авг 2018 14:28
Автомобил:
Двигател:

Re: картерни газове

Мнениеот Selka » Нед 28 окт 2018 18:28


Мерси колега.


Selka
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 18 авг 2018 14:28
Автомобил:
Двигател:

Re: картерни газове

Мнениеот Selka » Сря 31 окт 2018 12:31


Здравейте колеги искам да споделя резултата при мене понеже бях със изчистен всмукател и турбо + права траба и след като изведохме картерната вентилация под двигателя колата една идея по - добре ускорява.:) няма никакви проблеми поне за сега и не мирише.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: картерни газове

Мнениеот stefan4o » Сря 31 окт 2018 18:50


batVenci написа: Сега да не прозвучи грубо, но за мен това си все едно да си дишаш пръднята.

Дано и на теб да не ти прозвучи грубо, ама дали околните искат да дишат пръднята на твоя голф. А какво би станало, ако всички си изведем картерните вентилации?


Explode12
Мнения: 309
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 20:05
Автомобил: MK2
Двигател: RP
Местоположение: Варна

Re: картерни газове

Мнениеот Explode12 » Сря 31 окт 2018 19:19


Продават се oil catch tank-ове на малко по-висока цена от цялата простотия дет сте измислили. Няма смисъл. Повечето имат и достатъчно прегради, та няма какво да го мислите. Или си направете сами..


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: картерни газове

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 31 окт 2018 20:37


По-добре се опитайте да си я ремонтирате, понякога коства няколко часа в промиване на тръби и клапани, най-много някой шлаух да се наложи да се смени!


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: картерни газове

Мнениеот batVenci » Чет 01 ное 2018 0:43


stefan4o написа:
batVenci написа: Сега да не прозвучи грубо, но за мен това си все едно да си дишаш пръднята.

Дано и на теб да не ти прозвучи грубо, ама дали околните искат да дишат пръднята на твоя голф. А какво би станало, ако всички си изведем картерните вентилации?

То още по-добре, ако може да се връщат и всичките изгорели газове, за повторна и т.н. рециркулация, даже няма да има нужда от гориво. Но се налага да отделяме изгорели газове, и всички околни за съжаление да ги дишат...
Там е проблема на ДВГ, отделя много вредни газове в природата. За да сме напълно еко, просто за съжаление трябва да спрем ДВГ...


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: картерни газове

Мнениеот toraborat » Чет 01 ное 2018 3:53


Достатъчно добре е хората да си поддържат колите с минимум побългаряване. Тук не видях еко да се споменава, а че вървял малко по-добре голфо, което не си струва точно тази интервенция. По-добре си изхвърли седалките и таблото...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: картерни газове

Мнениеот stefan4o » Чет 01 ное 2018 6:08


batVenci написа:То още по-добре, ако може да се връщат и всичките изгорели газове, за повторна и т.н. рециркулация, даже няма да има нужда от гориво. Но се налага да отделяме изгорели газове, и всички околни за съжаление да ги дишат...

Изгорелите газове и те не са хубави за дишане, но като добавим и картерните изпарения нещата стават по-кофти. Ама щом ти върви голфът, дишай на воля и да не ти пука :11


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: картерни газове

Мнениеот batVenci » Чет 01 ное 2018 6:24


Лошото на тези картерни газове, е че водят до запушване на елементи по горивната система. Оттам се нарушава оптималната работа на двигателя и колата започва да изхвърля още по канцерогенни газове от ауспуха...


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: картерни газове

Мнениеот goppa » Чет 01 ное 2018 6:40


Глупости на търкалета. :screwy


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: картерни газове

Мнениеот stefan4o » Чет 01 ное 2018 7:26


БатВенци тебе явно те е грижа повече за голфа, отколкото за себе си и околните. Аз съм бил собственик на два бензинови автомобила. Никога проблеми със запушване не съм имал. Картерната вентилация винаги си е била на мястото при мен. Твоята защо се запушва... идея си нямам, може нещо да не е тамАм.
Сигурно сме единствената държава, в която хората ги интересува повече дали голфът ще ускори до 100 с половин секунда по-бързо, отколкото дали нашите изпарения и изгорели газове не вредят някому. Все пак тоя въздух го дишаме всички ние, в това число ти и децата ти (и внуци, ако имаш). Аз не казвам, че моята кола е много еко или от сорта, но което мога да й върна да си го диша сама - го правя, няма да й го дишам аз и околните ми. Ако имаше начин и изгорелите й газове да върна обратно в цикъла на горенето - щях да съм го направил със сигурност.


Selka
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 18 авг 2018 14:28
Автомобил:
Двигател:

Re: картерни газове

Мнениеот Selka » Чет 01 ное 2018 11:15


Защо да са глупости на таркалета ? преди година когато бях със егр клапан и катализатор всмукателя ми се беше задръстил яко и да не казвам колко чадеше отзад а след като се изчисти и съм го изолирал един път не е пропушила!


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: картерни газове

Мнениеот batVenci » Чет 01 ное 2018 11:31


Никакви проблеми да набия маркуча на картелните газове отново преди дросела, както е заводски. Просто тогава по често ще трябва да чистя горивната система и смукателните колектори с кореселин, спрей за фурни, и т.н. Но аз и без това обичам да си бърникам по колата...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 70 госта