Странен шум -AGR Г4

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Странен шум -AGR Г4

Мнениеот forski » Съб 13 сеп 2008 16:46


Колеги от скоро време ми прави впечатление че като запаля колата(тази от гаража) мотора много трака,някъде около помпата може и самата помпа да трака.Това трае някъде около 30-45сек. и изведнъж спира и мотора започва да си работи меко и тихо.Колата инъче си върви нормално не забива не пуши не харчи масло и няма никакви други проблеми.Както се шегува един приятел променя си звука на мотора все едно съм и върнал смукача.Някой има ли представа на какво се дължи това,и дали въобще е проблем или е нормално???




Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosen79 » Съб 13 сеп 2008 17:18


ми по принцип е нормално да го прави но до сега не си обръщал внимание сигурно и моа го прави сутрин като я запаля в парвите секунди в горната част на двигателя работи без да се омаслява поне логиката е такава но може и да бъркам.Само сутрин ли го прави?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мнениеот forski » Съб 13 сеп 2008 17:24


Ами при първо палене го прави,ако поседи час два-три като я запаля пак го прави,както каза може и да не съм обръщал внимание до сега :roll:


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosen79 » Съб 13 сеп 2008 19:47


ми по принцип е нормално да го прави при по дълаг престой маслото се стича в картера и като я запалиш на маслото му трябва известно време да достигне на всякаде и затова не е хубаво като е престояла колата особено от вечерта до сутринта или за по далго време да се дава много газ защото разпределителния вал върти на сухо както и клапаните и другите части които са най- на високо. Пробвай да запалиш колата оставия да поработи 3-4 минути изгасия и я запали веднага ако шума го няма няма от какво да се притесняваш но ако го има вече незнам много неща мойе да са. успех



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта