Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Hristo Trifonov
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 05 яну 2020 10:14
Автомобил:
Двигател:

Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност

Мнениеот Hristo Trifonov » Нед 05 яну 2020 11:06


Зсравейте колеги нов съм във форума искам да Ви попитам от 3 дена при палене без значение топъл студен двигател,колата се изфорсирва изпушва черен дим и няма мощност,стига над 3000 об. до 4000об.едвам стигам 70-80км.Ако някой е имал същия проблем да ме насочи,за да не ме лъжат и мотаят майсторите и да почвам да сменям турбини ,датчици, клапани и др. неща :banghead . То е ясно че трябва да я закача на Ваг,от Разград съм и тук няма голям избор на специалисти.Колата е автомат сменя си скоростите нормално,изключвам автомата.Някой ще ми кажат използвай търсачката търся подобни но все ми изкарва нула резултата или 1 резултат но не е по темата.Благодаря Ви, предварително ще се вслушав във Вашите съвети :bowdown .




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност!

Мнениеот samo_pechka » Нед 05 яну 2020 12:14


После не работи ли след първоначалното изфорсирване нормално? Може да са няколко неща и да са припоркиват проблемите. Ако застане на ниски след форсажа , температурен датчик на тройника. Ако пак се чуди и се мъчи : недостиг на нафта ( филтър сменян? ) , дърпа въздух, проблем в ГНП и т.н.
За невървежа ( щом достига 4к.об. ) пак може е недостиг на нафта ( филтър горивен ) , може и друг да е проблема ( в смисъл да е допълнителен проблем, щото си мисля, че има поне два отделни )

П.п. може да идеш при Иван от Илко сервиз , ще я види на място. Така по форума..


Hristo Trifonov
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 05 яну 2020 10:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност!

Мнениеот Hristo Trifonov » Нед 05 яну 2020 17:28


Благодаря колега,филтъра е сменен заедно с масло и др. филтри септември месец,всичко това започна да го прави след като заредих на Лукойл,незнам дали може да е от нафтата,а може и да си въобразявам,за Илко сервиз не съм чувал добри думи и мнения но щом ми препоръчваш името Иван!Днес заредих на Йоана,малко е по добре вървежа а форсирането изчезна,ще я следя следващите дни.Къде се намира този температурен датчик?И как може да прави такива поразий. :screwy


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност!

Мнениеот Водния дух1 » Нед 05 яну 2020 18:05


На мен преди 2г като ми замръзна горивото във филтъра ,такива магарии правеше. Сега обаче не е толкова студено и най-вероятно е от недостиг поради замърсен филтър.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност!

Мнениеот samo_pechka » Нед 05 яну 2020 19:15


Не ми се вярва да е от нафтата, щом се кара с автомобилно гориво . АФН е добър мотор и не е капризен. Преди смяната на филтъра с каква нафта е карана? Да не е подкарал някакви мръсотии от резервоара и да задръсти кошницата или/ и филтъра пак?
За температурния датчик: тройника ще го намериш , като следваш дебелия маркуч от радиатора ( горния ) и видиш де влиза в главата . Има един пласмасов разклонител , ще видиш и датчици по него с куплунг . Може да видиш дали случайно нещо не е хлабаво там , може да махнеш куплунга и да запалиш, да видиш какво се случва и дали съвпада с проблема ти. Ллесно се сменя датчика. Една скоба го държи. Това е.
Но според мен, като прочетох сега пак втория ти пост, може и да нямаш там проблем. Друго ще се окаже и трябва да се види , особено ако се повторят проблемите пак.
П.п. не ползвай менте горивни филтри . Купувай какъвто трябва, че има постоянни магарии после. Погледни си маркученцата по дюзите, ако трябва си купи един метър маркуч и ги подмени всичките.


Потребителски аватар
samo ra4na na zavoite
Мнения: 883
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност!

Мнениеот samo ra4na na zavoite » Пон 06 яну 2020 1:51


Здравей и добре дошъл. Аз не разбрах ,при палене колата сама се форсира така ли?


Hristo Trifonov
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 05 яну 2020 10:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност

Мнениеот Hristo Trifonov » Нед 19 яну 2020 19:35


След известно каране т.е. изразходване на горивото ,пак зареждане и изразходване, колата се оправи, все едно нищо не е било.За мен е фалшива нафта.Искам да благодаря на колегите отзовали се за създалата се ситуация и най вече на колегата samo pe4ka.Успех и безаварийно ,ако може темата ми да се затвори незнам как се постъпва!Благодаря! :th_up


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Пасат 1.9тди 110к.афн при палене се форсира и губи мощност

Мнениеот piron45 » Пон 20 яну 2020 19:57


От нафтата на Лукойла е, миналата седмица заредихме трактора там и на другия ден не иска да върви, мина в авариен режим и това си е. Кво ли не го ръчкахме неще и неще. Накрая сменихме горивния филтър /винаги се сменя по график/ и трактора си тръгна. Мамицата и нафта, беше замазала филтъра и не му стига горивото. Според мен пробутват още лятна нафта и на ниски температури парафина се сгъстява и задръства филтъра.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 197 госта