Добавка в горивото против замръзване....?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот valiosport » Пон 01 окт 2018 0:19


Бензиностанциите си слагат добавки, няма смисъл да предозирваш. Аз един път не съм слагал досега и проблеми не е имало.
Е ако ще ходиш в Норвегия може да сложиш. :mhihi




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот Dpop » Пон 01 окт 2018 11:54


Две зими съм ползвал от добавката, за която съм писал в тази тема viewtopic.php?f=24&t=463281&start=30
20170110_154345.jpg

Третирал съм горивото когато е предстояло по-сериозно застудяване(под -8, -10 градуса). Не е имало проблеми със запалване при ниските температури, нито със оборотите, възможно е и нафта да е била читава.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот katmai » Съб 27 окт 2018 17:41


Понеже аз за първа година ще паля дизел зимата и реших да потърся информация по въпроса. В офроуд форума имаше хубави тестове но пък нямаше за Bardahl BDC,което аз доста ползвам(вече 15 000 км). Сложих две шишенца в камерата в очакване да видя как бардала прави чудеса и в крайна сметка останах потресен. Реално на моменти в камерата беше -22. Горивото с което тествах е обикновена нафта от Газпром купена през август месец. Бардала съм го сипвал като по етикет 1 към 500. За мое учудване след 12 часа в камерата горивото не беше нито на гел, нито имаше ледчета в него. И двете проби бяха течни :eek . Разликата която се забелязваше беше ,че в чистата нафта се наблюдаваше нещо като сопол(предполагам парафина) и самата нафта беше сравнително бистра. Пробата с бардала обаче бе хомогенна обаче мътна. Самата нафта от газпрома съм виждал да прави подобен сопол и без да е в камерата. Пробвах и теста от офроуд форума с цедка за кафе. И двете пробри течаха през филтъра. Това което не съм чакал е да филтрирам всичките 400 мл, може би щеше да има наслояване на парафин и филтъра щеше да се затлачи. Предвид че в офроуд форума бяха писали че още при -13 има гелосване не съм си и помислял да правя по-обстойно филтриране при мен поради факта ,че моите проби бяха абсолютно течни.
Смаян от факта реших да пробвам с друга нафта да не би пък газпромската да е някаква магическа. Взех Еко и Круиз и ги сложих в камерата без добавка в търсене на лоша нафта и последващо тестване на бардала с по-лошата нафта. За мое учудване отново и двете проби бяха течни без абсолютно никакво гелосване. Фризер с по ниска темепратура надали ще намеря, но пък и надали чак такива студове ще паднат ,че да се налагат такива тестове. Щеше ми се да ви напиша колко съм доволен от бардала, обаче май се оказа че нашата нафта не е толкова лоша.
Продължавам да търся кофти нафта ,че да мога да тествам бардала. Мисля да взема от някой абсолютен но нейм пък да видим.
DSC_0282.jpg

DSC_0283.jpg

DSC_0284.jpg

DSC_0287.jpg

DSC_0288.jpg


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот samo_pechka » Съб 27 окт 2018 22:11


От доста години съм спрял ползването на каквито и да е добавки. М/у другото имам налична една профи с/у излишно гелосване на горивото . Ползва се около 33 мл за 100л нафта ( приблизително число) , аз наливам ( ако се сетя ) около 40мл за 100л нафта . Все се каня да сложа едни проби във фризера да видя за ефективност...


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот katmai » Нед 28 окт 2018 9:28


Проблема е че ти трябва кофти нафта за да пробваш добавката...


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот Svetlix » Съб 17 ное 2018 21:04


От управител на бензиностанция знам, че обикновената нафта замръзва при температури под -15 градуса. След добавянето на добавка замръзвала чак след -26 градуса ...


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот vanesto » Съб 17 ное 2018 21:19


Да, толкова е по БДС, -15гр, само че последните зими видяхме температури около тези, та ми се струва малко рисковано без добавка през януари.


Потребителски аватар
Ingolstatd
Мнения: 63
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:30
Автомобил: Vw Bora
Двигател: ATD
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот Ingolstatd » Нед 18 ное 2018 22:27


Aз бях пробвал същото като колягата katmai. Обаче при мен имаше разлика в дизела без Bardahl. Бутилката с Bardahl-а си беше течна ,докато тази без добавката беше замръзнала.


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот Dpop » Пон 19 ное 2018 11:13


Това е хубаво Ingolstatd, но не стана ясно дали от същите вериги бензиностаниции е горивото, което ти си тествал.


Chakalesko
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 01 окт 2018 20:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот Chakalesko » Пет 23 ное 2018 21:34


Бардал и Дизел Юнак :th_up и педала до метала.
Като ги зажалите тия дизели все едно плуг дърпате от зад :mhihi



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: naturo, VanWild3r и 84 госта