Добавка в горивото против замръзване....?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Чет 18 дек 2008 15:49


Прочетох и темата в offroad форума и пак не видях отговор на въпроса: добавките за различните видове дизелови двигатели и конкретно за помпа-дюза същите ли са или различни?




Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот Dorian » Чет 18 дек 2008 15:54


dgenkov написа:Прочетох и темата в offroad форума и пак не видях отговор на въпроса: добавките за различните видове дизелови двигатели и конкретно за помпа-дюза същите ли са или различни?

Няма добавка за помпа-дюза специално,а има за нафтата.Все пак пд-то върви и то с нафта,а не с нещо по-различно :idea:


Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Чет 18 дек 2008 16:02


Прав си, не бях се замислил. Попитах провокиран от факта, че маслото е различно, но си е логично за нафтата да е една и съща добавка.


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот Dorian » Чет 18 дек 2008 16:17


Както беше казал един колега в друга тема,истината е да имаш поне половин резервоар нафта и няма да замръзне.Изпитано е дори с най-обикновена нафта на туби :wink: Когато горивото е малко,то замръзва много по-бързо.


Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Чет 18 дек 2008 16:20


Абе замръзвал ми е почти пълен резервоар на Форд Сиера преди години, та затова предпочитам да си сипя нещо.


L-M
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 24 ное 2006 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот L-M » Чет 18 дек 2008 17:58


Dorian написа:
dgenkov написа:Прочетох и темата в offroad форума и пак не видях отговор на въпроса: добавките за различните видове дизелови двигатели и конкретно за помпа-дюза същите ли са или различни?

Няма добавка за помпа-дюза специално,а има за нафтата.Все пак пд-то върви и то с нафта,а не с нещо по-различно :idea:


Има си добавки специално за помпа-дюза и комънрейл, но тя е за почистване на горивната система. Разликата е че този тип добавки са съобразени с по-голямото налягане което се образува при дюзите. Иначе този тип който са против стягане на нафтата са без значение от типа на двигателя.


Потребителски аватар
niko_77
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 17 ное 2008 19:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat AWX

Мнениеот niko_77 » Пет 19 дек 2008 9:53


Моето ПД много обича добавки :D Имам познат пак с ПД, който е твърд противник на тях, понеже наистина така си пише в книжката на колата :idea: и миналата зима в студовете имаше големи проблеми. Аз лично съм забелязал че дори и лятото, когато не сложа добавка, като запаля на студен мотор леко притръпва стрелката на оборотомера. Зареждам само обикновен дизел от Омв или Лукойл.


Svetlix
Мнения: 1194
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Мнениеот Svetlix » Пет 19 дек 2008 12:31


Jetman написа:Мерси колеги! Мисля че тази страхотна тема от офроад форума изчерпва нещата :wink:
Аз лично смятам да инвестирам в Алпин дизел и RS-AntiGel, ако я намеря де.... не съм я срещал досега никаде...ако не - LiquiMoly и това е :wink:


Абе не го взимай за чиста монета това с горива ... за добавките да. Ще попиташ защо ли? Това, че на една бензиностанция на ОМВ Алпин Дизела е читав, не значи че на всичките им бензиностнации е така. Всичко зависи от това какви далавери въртят собственика на конкретната бензиностанция и персонала. Неведнъж сме дискутирали, че на бензиностанции дето са под една шапка горивата им нямат нищо общо :roll:


Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Пет 19 дек 2008 13:35


niko_77 написа:Моето ПД много обича добавки :D


А какви предпочита? Че на мен ще ми е първа зима с ПД...


Потребителски аватар
niko_77
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 17 ное 2008 19:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat AWX

Мнениеот niko_77 » Пет 19 дек 2008 14:21


dgenkov написа:
niko_77 написа:Моето ПД много обича добавки :D


А какви предпочита? Че на мен ще ми е първа зима с ПД...

За редовна употреба използвам TDA на Кастрол, която си е по принцип зимна добавка. За профилактика на горивната система съм слагал на Лики Моли, имат една специално за комон рейл системи, нали ПД е най-близко до тях.


Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kok12 » Пет 19 дек 2008 16:43


Колеги,нека говорим и със снимки,за да може да се ориентират останалите за кои разфасовки и типове добавки да ползваме.
Аз лично съм с STP светло синя,но мисля да закупя за зимата от тъмно синята STP

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetman » Съб 20 дек 2008 20:28


И аз съм чувал много добри думи за тази TDA на Castrol, но не съм я ползвал досега.
Колеги вие винаги ли слагате от добавката или в по-топло време няма смисъл....


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 865
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Мнениеот tisho_tch » Съб 20 дек 2008 20:55


Jetman написа:И аз съм чувал много добри думи за тази TDA на Castrol, но не съм я ползвал досега.
Колеги вие винаги ли слагате от добавката или в по-топло време няма смисъл....


Според това какво пише на опаковката (castrol TDA) трябва да се слага постоянно, особенно за нашите горива


Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Съб 20 дек 2008 21:04


Аз ползвам Castrol TDA доста години на Ford Sierra 2,3D. Обикновено наливам само зимата. За сега не съм имал проблеми, освен в споменатия по-горе случай, но тогава не бях налял добавка. От тогава ми е останал споменът, че добавка се налива преди да замръзне нафтата, след това няма голям смисъл, т.е. добавката не размазява, а не позволява замръзването.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот morfei1 » Нед 21 дек 2008 2:53


Аз карам със Shell V-power и смятам, че има много голяма разлика спрямо обикновенния Shell, ECO и обикновеното OMV. Колата започна да върви по-добре, мотора започна да работи по-меко, разхода на бордовия компютър падна - значително (около 0,5л/100км.). На около 5000км. слагам по една опаковка.....

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _5139.html

..... за почистване и смазване на горивната система. Също смятам, че добавката съдържа и нужните неща против замръзване.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petiop, tdi fen и 181 госта