Добавка в горивото против замръзване....?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Добавка в горивото против замръзване....?

Мнениеот Jetman » Съб 13 дек 2008 0:36


Тези от вас които ползват добавки нека споделят кои от тях са сполучливи и си заслужават парите? Интересуват ме специално тези против замръзване, понеже миналата зима имаше големи студове -15-18 градуса, а на места дори -24 и на някои познати им беше замръзнало горивото. Просто качеството на родната нафта е нулево и накрая ние сме потърпевшите...
Аз ползвам добавка на Хелиос, която не позволява на горивото да замръзва до -25 градуса. Добра ли е според вас, може ли да има някакви вредни въздействия, има ли по-добри алтернативи...?
mod edit: batmilko




Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosen79 » Съб 13 дек 2008 0:38


Много хора използват бензин или газ.


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetman » Съб 13 дек 2008 0:51


Чувал съм за бензин 1-2 литра на един резервоар, спирт за горене, газ... ама няма ли да има негативен ефект за мотора, мaркучи, уплътнения и т.н. Примерно в по големи количества бенз в нафтата води до проблеми в двигателя.... А на добавките пише (поне на моята) че е TUV сертифицирана, че дава по-добро изгаряне, по-тиха работа, по-нисък разход на гориво.


Потребителски аватар
Стенли
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 7:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Стенли » Съб 13 дек 2008 9:26


Аз лично слагам по 2литра бензин на 40литра нафта :wink:


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Съб 13 дек 2008 10:35


Значи аз съм ползвал и 3 те метода:
1 Газ за горене - когато е студено и имам подозрения , че ще се захлади още - нещо като превенция без да се набутвам , така да се каже ...не съм го пробвал в голям студ
2 От бензиностанциите на Шел ( олеле какво име казах в този форум ;) ) има една добавка - депресор , която обаче трябвало да е вътре в резервоара преди да започнела да се "желира" нафтата - ако процеса е започнал не можела да се смеси и да неутрализира нарастването на " парафина "
3 Добавката на Лики Моли - на нея се надявам основно , има я преди зимата в големи шишета и е що годе на далавера , иначе на малки си е балтия .....
Искам да отбележа обаче , че в Пловдив и околия температурите са доста меки като цяло и не съм имал възможноста да я пробвам в продължителен свиреп студ .....


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosen79 » Съб 13 дек 2008 11:40


Jetman написа:Чувал съм за бензин 1-2 литра на един резервоар, спирт за горене, газ... ама няма ли да има негативен ефект за мотора, мaркучи, уплътнения и т.н. Примерно в по големи количества бенз в нафтата води до проблеми в двигателя.... А на добавките пише (поне на моята) че е TUV сертифицирана, че дава по-добро изгаряне, по-тиха работа, по-нисък разход на гориво.

Спирт се слага в бензиновите двигатели ако има вода.


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetman » Съб 13 дек 2008 12:11


Възможно е, предполагам някои по същата причина го слагат и в "нафтата" която ни продават... :lol: ... кой знае в нея колко вода има.
Колега juve, аз също не съм тествал добавката на Хелиос на екстремен студ, когато започнах да я ползвам беше нещо от пядъка на -10-15 градуса, като колата палеше от първия път макар и не така бързо както в топло време.


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetman » Съб 13 дек 2008 13:12


Колеги, сега като погледнах по-внимателно описанието на добавката забелязах че пише "Годно до: 10.2008" :(
Я кажете какво ще и стане на една добавка, като е на нафтова основа + разни други химикали? Най-много другите съставки да са загубили свойствата си. Дали това ще вреди на двигателя по някакъв начин?


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Съб 13 дек 2008 14:12


Ами кой знае , все пак говорим за химия , създадена да повлиява по химически начин на други съединения .... макар че лично аз се съмнявам ..... цялата работа е да върви търговията .... а понеже от млади години съм чуждопоклонник- германофил , затова залагам на ЛМ .... иначе служебно миналата година мятахме и от "твоята" по колите , ама ....някаква разлика не видях , когато някой забрави ...просто и "големите" явно слагат нещо във всяка "зимна " нафта за всеки случай ......


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот Dorian » Съб 13 дек 2008 18:31


Ето как най-добре се разбира от коя добавка има ефект http://forum.offroad-bulgaria.com/showp ... tcount=336


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Мнениеот bulaki » Съб 13 дек 2008 21:41


Това е най-добрият експеримент да се тесват добавките и нафтите които се предлагат на пазара.Като погледнах темата за тестовете ми стана ясно от къде да не сипвам нафта и каква добавка да ползвам.Аз лично имам наблюдения върху "Кастрол ТДА" и съм бил винаги доволен,но за тази зима ще пробвам с тая на "RS antigel",за видя каква е разликата и си мисля да сипна малко спирт за горене,защото със сигурност ще има вода във резервоара(от видяното в другата тема за тестовете) и да я прогоня от там,а почти всички знаят какво става с водата в дизеловият мотор(за колегите които не знаят-ВОДОРОДНА БОМБА!!!).


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Нед 14 дек 2008 8:40


В офроуд форума има тест на нафта от по-известните бензиностанции - слагат във фризера, а скоро ще има и тест на най-лошата нафта(ЕКО) с добавки против замръзване.


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Нед 14 дек 2008 11:58


myrshavija написа:В офроуд форума има тест на нафта от по-известните бензиностанции - слагат във фризера, а скоро ще има и тест на най-лошата нафта(ЕКО) с добавки против замръзване.

Вече има :wink:


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetman » Пон 15 дек 2008 20:09


Мерси колеги! Мисля че тази страхотна тема от офроад форума изчерпва нещата :wink:
Аз лично смятам да инвестирам в Алпин дизел и RS-AntiGel, ако я намеря де.... не съм я срещал досега никаде...ако не - LiquiMoly и това е :wink:


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 16 дек 2008 23:59


Jetman написа:Мерси колеги! Мисля че тази страхотна тема от офроад форума изчерпва нещата :wink:
Аз лично смятам да инвестирам в Алпин дизел и RS-AntiGel, ако я намеря де.... не съм я срещал досега никаде...ако не - LiquiMoly и това е :wink:

Днес видях въпросния RS antigel на бензиностанция LUKOIL в София на ъгъла на булевардите Константин Величков и Тодор Александров. Цена - 3,60 лв за 1 брой, достатъчен за 50 литра нафта (може би е 50 ml - не загледах). Малко скъпичко идва (сравнено с Liqui Moly, 1 литър концентрат за 1000 литра нафта - от порядъка на 20-ина лв.).



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lubomir911 и 56 госта