Bora 1.9 TDI PD теч от горивната помпа

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот dmode101 » Сря 04 фев 2009 10:06


Dobromirski написа:Понеже и мойта тече като лейка и облива вече чак скоростната кутия, та съм решил да я свалям преди да съм се запалил, искам да попитам къде и какво точно протича ?
Някъде където се съединяват две повърности (гарнитура) или някакво платно има вътре което се къса :|
За ARL (PD е мотора) до колкото разбрах освен О-пръстенче друго не се предлага като ремонтни части , така ли ?

Съмнява ме да ти е от гарнитурата, особено ако са затегнати здраво болтовете. И на мен ми казаха, че няма резервни части миналата година и сменях цялата помпа.




Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот morfei1 » Сря 04 фев 2009 12:53


Можеби сте прави, но някак си изглежда нелогично заради една гарнитура, да се подменя цялата помпа.... :roll: ?

Моят самолет го взех без вакум помпа, намерихме нова ли, втора употреба ли..... сложиме я и се надявам докато прокапе, да са пуснали само гарнитурки, като ремонтен комплект :bowdown .


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот Dobromirski » Чет 05 фев 2009 17:38


И все още никой не казва от къде точно протича ? :(


buranvp
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 яну 2009 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот buranvp » Чет 05 фев 2009 22:03


при мойта протече точно от гарнитурата, по-точно капака беше леко крив
болтовете бяха здраво затегнати
шлайфаха капака и корпуса и намазаха гарнитурата с някакъв вид лепило
засега не тече


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Пет 06 фев 2009 0:14


Нека някой да качи снимки как изглежда,може би колегата ildimi да добием представа,без да се тикаме из двигателя :banghead:


ildimi
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 26 апр 2008 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот ildimi » Пет 06 фев 2009 21:36


о.к. Няма проблем , ще се опитам утре да направя снимки на старата , свалена вече ! помпа .


ildimi
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 26 апр 2008 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот ildimi » Съб 07 фев 2009 17:09


Колеги, ето ви няколко снимки. Ще се разбере още повече ако отворя предния капак на помпата но днес нямам време.О-пръстените откъм блока са много "интересни" а със стрелки се опитах да посоча къде напипвах сълзенето когато помпата си стоеше на двигателя.
SP_A0401Aч.jpg
SP_A0402Aч.jpg
SP_A0403Aч.jpg


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот Dobromirski » Нед 08 фев 2009 9:28


:bowdown
Прави ми впечатление обаче отвора от 1-та снимка над 2-та стрелка и каналчето което седи на "4 часа" от втората снимка.
Помпата се смазва с масло от магистралите на двигателя, и силно ме съмнява , че това са технологични канлаи от които изтича нафта при износване на работните и уплътнителните елементи вътре в помпата, за да не се смесва с маслото от двигателя. Малко вероятно ми се вижда безпричинно да протича от ламариненият капак (а моят е някаква черна пластмаса). За сега само гъдая. Все не ми остава време да я разглобя.
Колега , благодаря още венъж за снимите :bowdown


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Нед 08 фев 2009 14:19


Благодаря колега,добих представа.Все пак и аз съм с PD,ще направя проверка и аз на моята.


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Вто 17 фев 2009 16:39


Някой може ли да ми каже от къде да намеря тези гарнитури които са към главата.
download/file.php?id=2039&mode=view
Моята също започна да изпуска леко.Ще пробвам да я шлайфам,като се освободя и като осигуря тези гарнитури.



П.П.Поръчах гарнитури,ще пиша за резултата като отворя.


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот Dobromirski » Вто 17 фев 2009 21:05


Само немога да разбера за какъв са ви тези гарнитури, като те са за маслото, а не за хафтата. Проблема не е в тях (ако не облива с масло). Както горе написах, това с теча от капака ми е МНОГО съмнително. Като се поотопли времето ще отворя за ремонт и ще дам повече инфо.


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Сря 18 фев 2009 19:30


Dobromirski написа:Само немога да разбера за какъв са ви тези гарнитури, като те са за маслото, а не за хафтата. Проблема не е в тях (ако не облива с масло). Както горе написах, това с теча от капака ми е МНОГО съмнително. Като се поотопли времето ще отворя за ремонт и ще дам повече инфо.

Тези гарнитури трябва да се сменят след отделянето на помпата от главата,защото по всяка вероятност за 8 години вече са достатъчно изпечени и след монтаж отново с тях,ще имаме теч на масло!
:lol:


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот OvivO » Пон 13 апр 2009 13:51


Колега, пиши какво е станало с ремонта, че явно тези помпи си протичат рано или късно при всички! При мен за сега нямам проблеми с паленето, но сълзи. Ако няма къде да ходя, ще падам и аз 650 лв. за нова, но ако има вариант с ремонт ще е добре!


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Пон 13 апр 2009 16:27


Сега ще излизам отпуска и ще пробвам да ремонтирам чрез шлайфане и лепене,после ще пиша за резултата.И при мен няма проблем с паленето,но сълзи.Може и да снимам ако има какво!


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот iwanst » Чет 16 апр 2009 21:00


При мен още не тече ама трудно пали 5 секунди върти и педала на спирачките е твърд докато не запаля. А гарнитури маи се продават само тези които са между помпата и главата, а гарнитурите на самата помпа не се продават. А през тия гарнитури на главата доколкото схващам си минава и масло и нафта ина4е откъде стига нафтата до помпа дюзите. Тя от помпата има 3 маркучета -за вакум за спирачките, за нафта от филтъра и за излишната нафта пак отива в филтъра и предполагам през тия отворите които се виждат чак като се свали помпата си отива до помпа дюзите в главата.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ton4o7601@abv.bg и 61 госта