Bora 1.9 TDI PD теч от горивната помпа

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Съб 18 апр 2009 21:11


Готов съм с ремонта на помпата,утре ще я слагам.Надявам се да нямам проблеми.
Снимките не излизат нещо,но ако съм се справил и не тече,ще ги кача,или ще дам линкове!




Потребителски аватар
ATD
Мнения: 78
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v dvijenie

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот ATD » Чет 30 апр 2009 8:08


plamen_iv написа:Готов съм с ремонта на помпата,утре ще я слагам.Надявам се да нямам проблеми.
Снимките не излизат нещо,но ако съм се справил и не тече,ще ги кача,или ще дам линкове!

:?: :idea: Колега мълчанието означава ли , че не си се справил с проблма ? Напиши някой ред за информацийка .


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот OvivO » Чет 30 апр 2009 18:49


Би трябвало мълчанието да означава, че проблемът е отстранен и вече на колегата не му е до помпи, но кой знае. . . Надявам се да е така.
В нета за няколко минутки се намира подобна помпа за ~400 лв. Може да има и по-тънко.


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Пет 01 май 2009 16:47


За съжаление,съм на изходна позиция.Шлайфах капака на магнитен шлайф и залепих гарнитурата с Reinzosil/устойчиво на нафта!/.Монтирах я и запалих,теч нямаше,но установих,че колата не върви.Помислих,че проблема е в помпата и сложих отново моята/имам две/,но резултата беше същия.Проблема след тестване излезе,че е от клапана който управлява турбото,но за сега не ми се занимава с нея,защото още не ми е минало!Ето и снимки.
Прикачени файлове
D608.JPG
609.JPG


mertata
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 20:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот mertata » Съб 02 май 2009 12:26


Би трябвало мълчанието да означава, че проблемът е отстранен и вече на колегата не му е до помпи, но кой знае. . . Надявам се да е така.
В нета за няколко минутки се намира подобна помпа за ~400 лв. Може да има и по-тънко.


Дай линк PLS!!!


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот Съмнителният » Съб 02 май 2009 17:30


iwanst написа:При мен още не тече ама трудно пали 5 секунди върти и педала на спирачките е твърд докато не запаля. А гарнитури маи се продават само тези които са между помпата и главата

Ей това с твърдия педал на спирачките го има и при мен, но помпата засега не тече.Колегата,който е поръчал гарнитурите, може ли да каже от къде е станало това?


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот Dobromirski » Пон 04 май 2009 7:36


Помпата при мен е отдавна оправена. Разглабяне, мазане на гарнитурите със силикон и сглабяне( със старите). Вече 3000км. нямам никакъв проблем. Както вече един колега спомена, искам и аз да насоча вниманието ВИ, че под помпата минава черен маркуч за антифриз. Ако от помпата е протекло нафта, маркуча 100% е заминал, но за съжаление , това не се вижда тъй като има предпазен плат отгоре му. Сменяйте маркучето, че голяма беля може да стане. Моят като го видях и се уплаших :banghead:


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Сря 13 май 2009 16:54


Трети ден съм с ремонтираната от мен помпа.За сега няма абсолютно никакъв теч,скоростната кутия е суха и като отворя капака вече не мирише на нафта! :banana


Потребителски аватар
ATD
Мнения: 78
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v dvijenie

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот ATD » Сря 13 май 2009 18:42


plamen_iv написа:Трети ден съм с ремонтираната от мен помпа.За сега няма абсолютно никакъв теч,скоростната кутия е суха и като отворя капака вече не мирише на нафта! :banana

Честито :012: А би ли ни описал в какво се заключи ремонта ? само със шлайф и силикон ли или и нова гарнитура ? От къде я намери ако си сменял гарнитура ? :beer


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот plamen_iv » Сря 13 май 2009 22:21


Шлайф и силикон Reinzosil на Victor Reinz.За сега всичко е нормално.Шлайфа се само капака,другото се почиства и се залепя със силикона.Аз лично сложих и малко силикон под гарнитурата за да се повдигне и да уплътни!


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот passat_rs » Пон 24 авг 2009 22:59


здравейте колеги виждам 4е темата е стара но сигурно има кой да е 4ете днес си оставих колата на ремонт проблема те4 от помпата поразпитах малко и ми казаха да търся нова помпа втора ръка колата е пасат 19 тд ааз мотора но слу4аъно срешнах един маъстор на крлстовщте видял 4е ми те4е нафта от колата и без да види помпата ми каза от какво е и ми иска 180 лв за ремонт проблема били оплатненията на помпата поръ4вал ги от германия за около 15 лв каза за 3 дни 4е 6те е готова ще видим тогава спомена и 4е помпата била занитена но има решение с разбиване на нита и после с два болта целия пазарлък за 180 лв до тогава :drinking:


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот bangobango » Сря 26 авг 2009 11:18


И на мен ми предстои ремонт на помпата на АФН. При мен проблема е , че когато е студена колата рано сутрин при запалване и след 2-3 минути гасене на двигателя започва да капе интензивно от някакво място под помпата, но от самата нея (личи си). Когато двигателя загрее на 90 градуса и помпата започне да пари теча спира. Реших, че теча е усилен единствено при студен двигател и при гасенето му понеже го наблюдавам от 3 дни какво прави. Явно като е студена помпата метала е свит и се отваря някъде процеп и от там помпата разтоварва налягането, което до преди минути е правила. Когато е гореща се разширява и си уплътнява до някъде процепа и мноого бавно капва и постепенно затихва тотално. Сега предстои влизане в бокса.


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот OvivO » Чет 20 май 2010 19:41


Още ли ги няма уплътненията за тези помпи. Много ми е странно как производителя, след като 100% знае, че тези помпи рано или късно се прецекват, не пуска резервна част уплътнението на помпата, а иска да си продава нова за една торба пари. Някой да знае къде ги правят добре? При мен взе да пали на 4тата секунда :-( Сигурно е от тандем-помпата. . .


mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот mladeja » Съб 22 май 2010 19:07


Не препоръчвам мазане със силикон на гарнитури .Последния лесно се накъсва а парченцата къде ще отидат не се знае.Патил съм от силикон за това и споделям.


douzo
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 19:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: теч от горивна помпа

Мнениеот douzo » Сря 26 май 2010 19:41


Здравейте! видях тук в тази тема, че можело да се намери тандем помпа за около 400 лв. къде и как става това, че ми пуши главата от цифри. :screwy



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта