VW Sharan 1997 - 1.9 TDI AHU - пали и веднага гасне?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
kosyo9
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 11:51
Автомобил: VW PASSAT 6
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

VW Sharan 1997 - 1.9 TDI AHU - пали и веднага гасне?

Мнениеот kosyo9 » Нед 08 мар 2009 16:42


Здравейте колеги. Карам VW SHARAN 1.9TDI 1997г. с мотор AHU от 5г. Не съм имал никакви проблеми с мотора, пали при -15С и като е загрял от раз. Тази зима акумулатора сдаде багажа. Бързо се зарежда и бързо пада. Затова го свалих и един месец не го бях слагал на колата. Та вчера го слагам на колата, запалих я и така поработи около 10 мин. Обаче като я загасих и опитах да запаля отново се получи следната аномалия, двигателя запалва и след 1-2 сек. загасва веднага. Така пробвах 5-6 пъти и ефекта е същия докато не падна акумулатора. Подадох ток от друга кола и пак същата история, запалва и веднага загасва. Проверих за наличие на въздух в системата но няма и едно мехурче в захранващото маркуче към ГНП. Смених и горивния филтър с нов но пак е същата аномалия. Свалих акумулатора и го заредих добре и като го закачих запали нормално но веднага като загасих и опитах отново да запаля пак същата история. Най интерестното е че по късно пробвах и мотора запали но след повторен опит пак пали и гасне веднага. Направи ми впечатление че като дам контакт, червеният светодиод който е на щофъорската врата(светодиода който мига като се заключи колата) светва за 2-3 сек. почва да мига и мотора прави пак тази мистерия, като опитам да запаля и веднага загасва. По принцип знам че той е нещо като тест, при подаване на контакт светва за 2-3 сек. и загасва, тогава завъртваш стартера и запалваш. Така при многото ми опити да запаля, установих че когато си иска запалва а когато запалва и загасва веднага - светодиода е в мигащ режим т.е. има някаква връзка с аномалията. Молбата ми е може ли някой да ми помогне в тази ситуация.

Константин.




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: МИСТЕРИЯ С VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот niks76 » Нед 08 мар 2009 17:57


колата ти е забравила клю4а си,в слу4ая все едно си крадеш сам автомобила
трябва да се преобу4и клю4а и си готов


Потребителски аватар
kosyo9
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 11:51
Автомобил: VW PASSAT 6
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: МИСТЕРИЯ С VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот kosyo9 » Нед 08 мар 2009 18:32


niks76 написа:колата ти е забравила клю4а си,в слу4ая все едно си крадеш сам автомобила
трябва да се преобу4и клю4а и си готов


niks76,
искаш да кажеш че чипа който е вграден в ключа се е бъгнал?
Ще пробвам с резервния който го извадих за 60 лв., само да го открия къде съм го забутал и ще обадя има ли ефект. А ако не става каква е процедурата по обучение на такъв чип?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: МИСТЕРИЯ С VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот Andonov » Нед 08 мар 2009 20:00


Обаждаш се на Владко (гледам че си от София) и си готов.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=654


Потребителски аватар
kosyo9
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 11:51
Автомобил: VW PASSAT 6
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: МИСТЕРИЯ С VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот kosyo9 » Нед 08 мар 2009 20:07


Andonov написа:Обаждаш се на Владко (гледам че си от София) и си готов.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=654


Благодаря, ще го потърся. Дано е това което си мисля и аз а не се окаже ЦПУ на мотора.


Потребителски аватар
kosyo9
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 11:51
Автомобил: VW PASSAT 6
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: МИСТЕРИЯ С VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот kosyo9 » Сря 11 мар 2009 22:02


Ура колеги!Проблема се реши.Намерих другия ключ от автомобила и колата пали без проблеми а червеният диод нормално гасне без да мига. На дефектния ключ отворих пластмасовата дръжка и вътре видях какво представлява чипа: PCF7931XP/SQ 397311 20 DnD9627 VO Y (PHILIPS)Може ли някой да ми каже къде се препрограмират такива чипове и колко струва тази услуга приблизително?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Мистерия с VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот Andonov » Сря 11 мар 2009 22:16


Нали ти писах с кой да се свържеш. :wink:


Потребителски аватар
kosyo9
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 11:51
Автомобил: VW PASSAT 6
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мистерия с VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот kosyo9 » Сря 11 мар 2009 22:27


Andonov написа:Нали ти писах с кой да се свържеш. :wink:

Писах на колегата и чакам отговор обаче беше off-line. Просто сондирам за още мнения :bowdown


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мистерия с VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот ifidik » Сря 11 мар 2009 22:45


няма нужда от още мнения.диагнозата е точна и човека е най добрия .лошото е, че не е в бг и по груби сметки след 23-ти ще е на линия


daniel_falin
Мнения: 222
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 9:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мистерия с VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот daniel_falin » Чет 12 мар 2009 12:30


ето още мнения,
имобилайзера ти гаси колата, ако прочетеш в този момент с ваг, ще видиш грешка на имобилайзера

направи си дубликат на ключа докато поне единия работи, защото ако и той спре, ще стане много кофти ситуацията

около 70-80лв струва, поне миналата година беше толкова

поздрави


Потребителски аватар
kombito-tdi
Мнения: 889
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: КАРЛОВО ЧИП++
Контакти:

Re: Мистерия с VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот kombito-tdi » Чет 12 мар 2009 12:50


едва ли си е забравил ключа по-скоро се е повредил транспондера
тези транспондери са с директно копиране и ключа ти е клонинг на оригинала
няма да ти трябва пин код или нещи подобно
отиваш при пьрвия ключар и се пазариш за транспондер
за сведение ще ти кажа че аз продавам транспондерите за 30лв
просто отиди с резервния ключ копират го и транспондера го слагаш в стария оригинален ключ и си готов примерно за 30лв
а преди това слагаш в машинката оригиналния ключ за да се убедиш че транспондера се е скапьл


Потребителски аватар
kosyo9
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 11:51
Автомобил: VW PASSAT 6
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мистерия с VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот kosyo9 » Чет 12 мар 2009 22:08


kombito-tdi написа:едва ли си е забравил ключа по-скоро се е повредил транспондера
тези транспондери са с директно копиране и ключа ти е клонинг на оригинала
няма да ти трябва пин код или нещи подобно
отиваш при пьрвия ключар и се пазариш за транспондер
за сведение ще ти кажа че аз продавам транспондерите за 30лв
просто отиди с резервния ключ копират го и транспондера го слагаш в стария оригинален ключ и си готов примерно за 30лв
а преди това слагаш в машинката оригиналния ключ за да се убедиш че транспондера се е скапьл


Искате да кажете че "транпондера" е чипа който стои в пластмасовата основа на котактния ключ, дето писах по горе за него PCF7931XP/SQ 397311 20 DnD9627 VO Y (PHILIPS) Предполагам, че чипа се захранва с ВЧ-индукция, индиректно от намотката която е около гнездото за контактния ключ, същевременно чипа(транпондера)излъчва ВЧ честота(примернно в Mhz), която е различна/уникална/за всеки автомобил а намотката в същото време действа и като приемник-предавател. Значи автоключарите имат подобна система/апарат с който те могат да копират такива чипове/транспондери/ и да програмират/клонират/ нови такива. Дискутирам по тази тема защото ми е интересно понеже по професия съм инж. Електроник, същевременно се занимавам и със софтуер за Програмируеми контролери. Надявам се, да не съм банален с въпросите. :oops: Та възможно ли е, да се премахне тази опция на автомобила, т.е. да няма такава система(имобилайзер)при запалване? Спомням си, че преди време няколко пъти съм изпускал на земята контактния ключ, което може да го скапало. А ако човек е на път и му се скапе така кода на транспондера - какво правим тогава? :banghead:
PICT1192.JPG
PICT1194.JPG


П.П. намерих от нета само тази информация: http://pdf1.alldatasheet.co.kr/datashee ... 991AT.html


emi_bh
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Мистерия с VW SHARAN 1.9TDI

Мнениеот emi_bh » Пет 20 окт 2017 20:01


Здравей намери ли начин да го изклчиш


nikivel
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Sharan 1997 - 1.9 TDI AHU - пали и веднага гасне?

Мнениеот nikivel » Пет 20 окт 2017 21:00


Мистерията с VW SHARAN 1.9TDI вероятно отдавна е решена чрез претопяване в Стомана Перник :)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта