1.9Тди AHU обтегач пистов ремък, Г образен болт - решено!

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

1.9Тди AHU обтегач пистов ремък, Г образен болт - решено!

Мнениеот BeckoTDI » Чет 02 апр 2009 19:45


Здравейте колеги, сигурно някой ще ми се смеят на въпросите, но мен ме притесняват и сън не ме хваща.

Първия е, че нещо все едно присвирва не мога да го опиша звука, но ми се одобрява клипчето във вбокса и ще ви го покажа да видите и чуете. Мисля, че е обтегача на пистовия ремък целия се тресе и вибрира :shock Имам чувството, че всеки момент ще фръкне, но това е само на 903 оборота, дигна ли ги над 1000 няма тресене и свирене. Също колата като е на място и е студена си тресе яко, а като я гася така притриса, че вратата ако ми е отворена се затваря с трясък.... Май е тампон на двигателя, ама дали и обтегача на пистовия е за смяна. Ако може да ми кажете ориентировъчни цени за тампон на двигателя+смяната му някой ако го е правил скоро.

Второти питане е, че вчера сложих 'спортен' филтер JR панелен, а от днес турбото се чува :horror: .. С махнат катализатор съм и по принцип свири лекичко, но сега все едно прахосмукачка се включва след 1500 оборота за такова свистене става въпрос чак ме плаши и се притесних да не му е станало нещо на турбото, защото вчера като сложих филтера не прави така, от днеска съска яко, а колата не съм я ръчкал :roll:

Голф 3 97 AHU

Последна промяна от BeckoTDI на Вто 15 сеп 2009 16:21, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот Andonov » Чет 02 апр 2009 19:54


А колата е?


Потребителски аватар
ilkomuhata
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 18 май 2007 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот ilkomuhata » Чет 02 апр 2009 20:07


:oops:

Последна промяна от ilkomuhata на Пет 03 апр 2009 9:34, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот BeckoTDI » Чет 02 апр 2009 20:08


Голф 3 97 AHU 90ps :oops:


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот Andonov » Чет 02 апр 2009 20:24


Ти не го ли махна този голф?Нали взе "нова" бегачка.

Смени си автоматичния обтегач на обтяжната ролка. Но все пак си прегледай и втулките как са, защото може да са заминали от големите вибрации.

А съскането да не те притеснява освен ако нямаш някъде изпускане.
Сега и се отварят дробовете със спортния филтър и за това е така. :wink:


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот Adnan » Чет 02 апр 2009 20:27


Аз залагам на ролката на алтернатора, разбит тресчотен механизъм.


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот BeckoTDI » Чет 02 апр 2009 20:31


Хахах колега Andonov, темата за новата бегачка беше първоаприлска шега mhihi :oops: Пък и за Корадо да пиша в дизел раздела :Mr Green Fun

http://vbox7.com/play:c3fea40f

Ето го клипа, Андан може и той да е прав за алтенатора, защото пък преди на празен ход се чуваше "гаден" звук от него, но като смених всички ремъци уж се оправи, ама пък съм го мерил алтенатора и си е супер - в границите е.

А може и няколко проблема да са, клипа е малко гаден от телефон ама се вижда как обтегача яко вибрира и целия ремък се тресе :shock :?


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот Adnan » Чет 02 апр 2009 20:36


BeckoTDI написа:Ето го клипа, Андан може и той да е прав за алтенатора, защото пък преди на празен ход се чуваше "гаден" звук от него, но като смених всички ремъци уж се оправи, ама пък съм го мерил алтенатора и си е супер - в границите е.

Не говоря за алтернатора а за ролката му. Тя е с тресчотен механизъм и се върти само и единствено в една посока. А трябва да се върти и в двете като на една страна малко дава контра, как да го обястня незнам точно. На АФН'а ми точно абсолютно всичко смених заради този шум. Даже при мене по някое време почнаха да изхвърчат малки стружки.


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот BeckoTDI » Пет 03 апр 2009 1:09


Колко парички е въпросната ролка на алтенатора. Този шум на клипа ми от нея ли е? И въпреки това цялото тресене на ремъка и обтегача(поне аз си мисля че е обтегача това което съм снимал :oops: ) възможно ли е да ивда от ролката на алтенатора.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот Adnan » Пет 03 апр 2009 7:50


Точно и на мене таки ми играеше ремъка и шумеше. Почнах с смяна на лагера на ролката( 20 лв. ), обтяжната ролка ( 120 лв. ), ремъка, а шума така и си оставаше. Накрая казаха, че е от лагерите на алтернатора свалиха го разглобиха го смениха лагерите и същатата работа.
Ролката на алтернатора струва 160 лв. За жалост няма начин да се разбере дали е от нея преди да се смени с читава.


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот WasteLand_TD » Пет 03 апр 2009 8:00


Аз поне не виждам притеснителни вибрации.На пасата ми(1Z) със сменена пружина, се движи по същия начин ролката и нямам никакъв шум.Сега освен да е тази ролка на алтернатора при АФН както казват колегите.При 1Z няма такава.

Иначе навремето на вентото 1.9ТД беше пак с такъв но разбит механизъм и уморена пружина.
Е, нямаше такова подскачане на ролката , а и шума беше по-друг, особено се чуваше като потегляш.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот ABSOLUT » Пет 03 апр 2009 9:54


На мене ми скърца по същия начин и проблема ми е в спираловидния обтегач на ролката, това което е от дясно на алтернатора. Много лесно може да провериш дали е от това:
Вземи подходящия шестограм, който да пасва за оградения в червено болт.
При запален двигател, и докато скърца, завърти леко в едната посока (не си спомням на къде затяга), но ще чуеш дали скърцането спира. Според мене е логично, ако звукът изчезне, проблема да е в този детайл.
А иначе това за алтернаторите за първи път го чувам, на АФН е същия като на 1З или АХУ, не виждам логика да се върти по-трудно в едната посока, според мене колегата просто е имал неизправен алтернатор.

Picture 069 [1280x768].jpg


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот bobitur » Пет 03 апр 2009 12:39


Е аз като почнах от обтяжния механизъм(втулки,Г-образен болт и капсулованато с 6-тограма)200лв. та стигнах до демферна ролка(слава бога, че е намерих тънкана 130лв.- испанси аналог) и накрая зъбчатка на кол.вал 30лв.,болт 5лв. и цялата тая работа има няма 500лв. Така, че виж си и демферната ролка(метало-гумената част дали превърта).
Иначе виж състоянието на всички детайли и тогава преценявай според парите си.
Успех на всички. Колата ми е 1.9 ТДИ, 1Z, 90к.с.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот fox_vt » Пет 03 апр 2009 18:11


колега и аз съм с същия мотор но ролката на генератора не е с тресчотка и понеже имам същото тресене свирене и подскачане на обтягащата ролка мога да ти кажа само преди да купуваш нещо да погледнеш демферната ролка на коляновия вал е почти на 100% съм сигурен че там ти е проблема особено както виждам и климатик имаш май или се лъжа :?:


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Ламерски въпроси-турбо,обтегач пистов ремък

Мнениеот fox_vt » Пет 03 апр 2009 18:13


bobitur написа:Е аз като почнах от обтяжния механизъм(втулки,Г-образен болт и капсулованато с 6-тограма)200лв. та стигнах до демферна ролка(слава бога, че е намерих тънкана 130лв.- испанси аналог) и накрая зъбчатка на кол.вал 30лв.,болт 5лв. и цялата тая работа има няма 500лв. Така, че виж си и демферната ролка(метало-гумената част дали превърта).
Иначе виж състоянието на всички детайли и тогава преценявай според парите си.
Успех на всички. Колата ми е 1.9 ТДИ, 1Z, 90к.с.

аве мой каде я намери тая ролка за 130 лв и какво производство е сигурно турско я кажи моля те че ми тряя и на мене



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта