Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-Решено!

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-Решено!

Мнениеот forski » Пон 13 апр 2009 11:43


Здравейте колеги,днес сутринта паля колата (Golf-4 1.9TDI AGR)и тръгвам след има няма 2км.мотора изведнъж започна ужасно много да трака :shock спрях на една бензиностанция и я изгасих,не смея да я запаля.Отварям капака всичко изглежда О.К. масло,антифриз всичко си е на мястото.Паля я пак,не пуши работи равномерно обаче трака ужасно много.Някой има ли идея :roll: :banghead: :horror:
1.помпа
2.дюзи
3.клапани
4.ремък
Наливам и само Алпин Дизел+добавка на Лики Моли,филтри се сменят редовно ???

Последна промяна от forski на Сря 15 апр 2009 7:16, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
BigTo
Мнения: 576
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Мотора започна да трака-ПОМОЩ ГОЛФ 4 1.9ТДИ AGR

Мнениеот BigTo » Пон 13 апр 2009 11:45


Повдигачи? Увеличава ли се честотата на тракането с увеличаване на оборотите?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мотора започна да трака-ПОМОЩ ГОЛФ 4 1.9ТДИ AGR

Мнениеот forski » Пон 13 апр 2009 12:10


Aми май се увеличава,в такъв смисъл че не трака от едно място примерно само от една дюза или нещо такова.Трака целия мотор,не мога да локализирам точно мястото,имам чувството че е от помпата но пак казвам не съм сигурен звукът идва от мотора като цяло :roll: :banghead:


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Мотора започна да трака-ПОМОЩ ГОЛФ 4 1.9ТДИ AGR

Мнениеот Dorian » Пон 13 апр 2009 19:14


Аз имах същия проблем миналата година и се оказа че изкочила една тръба от турбо пътищата,май към кулера беше,но не се сещам точно :?
едит: сега се сетих че майстора ми каза че този изкочил мъркуч запушвал търбото или нещо такова...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мотора започна да трака-ПОМОЩ ГОЛФ 4 1.9ТДИ AGR

Мнениеот forski » Пон 13 апр 2009 19:49


тръба от кулера към турбото ли ??? :talk: :roll: ???


Потребителски аватар
valerius
Мнения: 348
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Мотора започна да трака-ПОМОЩ ГОЛФ 4 1.9ТДИ AGR

Мнениеот valerius » Пон 13 апр 2009 20:21


Бих ти препоръчал да не го палиш и да не го караш, а на платформа или с въже та при маистора. Аз притраках така и еефкта беше, че смених главата понеже повдигач се беше разбил и строши главата. Може маслената помпа да е издала багажа и да не подкачва маслото до главата и да не маже повдигачите. Може да запушена тръбицата с някой парцал гняс. Може много неща да са. Ама най-добре не пали, а тегли при майстора. И кажи какъв е резултата после като му имаш решението. Също спомням си това се получава, когато се случи нещо нередно и ЕКУ-то забива. Например имах случай с окъсил кабел.. и грешка ЕКУ-то забива в сервизен режим или незнам какво и спира помпата светна ми лапмпата на маслото и взе да пищи и трака.


SACHO7803
Мнения: 434
Регистриран на: Пет 23 май 2008 9:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR

Мнениеот SACHO7803 » Пон 13 апр 2009 22:10


каручката явно е изгубила центровка---ама що пък???там вече незнам :D нека по знаещите отговорят :D


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-РЕШЕНО

Мнениеот forski » Сря 15 апр 2009 7:13


Проблема беше следния:
отчупва се парче от оптяжната ролка,ангренажния ремък го вдига и прескача зъб при което започва един клапанов оркестър мани,мани :horror: :horror:
Но тук се потвърждава максимата всяко зло за добро,ролката може да се е счупила поради много причини тази за която се съмнявам аз е неправилен монтаж но както и да е :shock
Обаче като свалихме ремъка какво да видя о ужас,чисто нов ремък купуван миналата година заедно с ролките и другите боклуци та целия ремък ужасно нацепен :horror: :horror: :horror:
Майстора вика добре че стана тъка че да видим ремъка защото нямаше да изкара много и тогава щетите щяха да са пагубни.До тук добре обаче аз като си копувах ремонтния комплект броих в Ауто + 400лв. и след една година се оказа че за малко да ми сринат двигателя с оригиналните си части висели по складовете с години :evil: :evil:
Та извода какъв е много внимателно си избирайте майсторите които ви барникат из колата и магазините от които си копувате ОРГИНАЛНИТИ чАСТИ :012:
И сега като бия чертата 200лв. за части и 100лв.за труд =300лв. на вятъра заради разни мошенници да им изсъхнат ташаците :twisted: :twisted:
Айде със здраве!!!


Потребителски аватар
djdaka
Мнения: 207
Регистриран на: Чет 06 апр 2006 20:39
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: 1.9 tdi AWX 131 h.p.
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-РЕШЕНО

Мнениеот djdaka » Сря 15 апр 2009 11:00


forski написа:Проблема беше следния:
отчупва се парче от оптяжната ролка,ангренажния ремък го вдига и прескача зъб при което започва един клапанов оркестър мани,мани :horror: :horror:
Но тук се потвърждава максимата всяко зло за добро,ролката може да се е счупила поради много причини тази за която се съмнявам аз е неправилен монтаж но както и да е :shock
Обаче като свалихме ремъка какво да видя о ужас,чисто нов ремък купуван миналата година заедно с ролките и другите боклуци та целия ремък ужасно нацепен :horror: :horror: :horror:
Майстора вика добре че стана тъка че да видим ремъка защото нямаше да изкара много и тогава щетите щяха да са пагубни.До тук добре обаче аз като си копувах ремонтния комплект броих в Ауто + 400лв. и след една година се оказа че за малко да ми сринат двигателя с оригиналните си части висели по складовете с години :evil: :evil:
Та извода какъв е много внимателно си избирайте майсторите които ви барникат из колата и магазините от които си копувате ОРГИНАЛНИТИ чАСТИ :012:
И сега като бия чертата 200лв. за части и 100лв.за труд =300лв. на вятъра заради разни мошенници да им изсъхнат ташаците :twisted: :twisted:
Айде със здраве!!!

Колега а каква марка е стария ремък и ролките ?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-РЕШЕНО!!!

Мнениеот forski » Сря 15 апр 2009 11:05


Комплекта е DAYCO купен от Ауто + миналата година = 360лв.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-РЕШЕНО!!!

Мнениеот Stivi » Сря 15 апр 2009 11:49


Дааа поредното доказателство за произхода и качеството на частите с които ни се налага да си поддържаме колите и в частност "прословутите" Ауто + :twisted: Освен ако при монтажа ремъка не е бил опънат толкова че да почне да се пука...??


Radito191
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 18 мар 2019 22:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-Решено!

Мнениеот Radito191 » Чет 18 апр 2019 9:50


Колеги и моят двигател трака при загрял двигател като атмосферен дизел е колата е с чип пък не върви като такава може ли да върви също заради повдигачи. Вчера гледахме помпата показваше 35 градуса ама нз дали беше точно предварение.


Radito191
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 18 мар 2019 22:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-Решено!

Мнениеот Radito191 » Чет 18 апр 2019 9:51


Ако може някой да ми каже от какво ще съм много доволен и да ли от това не върви колата както трябва


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-Решено!

Мнениеот Zinoto » Чет 18 апр 2019 10:00


Къде ги гледахте тези 35 градуса?


Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: Мотора започна да трака-Голф 4 1.9 ТДИ AGR-Решено!

Мнениеот Алекси Георгиев » Чет 18 апр 2019 10:21


Radito191 написа: Вчера гледахме помпата показваше 35 градуса ама нз дали беше точно предварение.

:banghead
Формулирай си малко мисълта!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта