1,9d оборотите?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
pacoo
Мнения: 57
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

1,9d оборотите?

Мнениеот pacoo » Пон 06 фев 2006 14:33


Здравеите.Имам едино въпросче :? . 1.9д.При студен двигател нормално ли е да държи по ниски обороти от тези когато загрее.Защото ме дразни,че има некви си малки вибрации.Иначе немам никви други проблеми :P ,ако може това да се счита за проблем де!!!!




Потребителски аватар
GAD
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 10:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GAD » Пон 06 фев 2006 15:13


Хихих :) И аз съм с 1.9D

Странно! И аз имах същия "проблем"! Когато е на 1000 оборота точно явно съвпада с някаква критична честота и вибрациите са доста по-силни отколкото на 1010 оборота например... През няколкото топли дни обаче забелязах, че загрява по-добре и закрепя на 1010 и вибрациите спират...

Аз също си мислех да регулирам оборотите, но добре че се отказах...

Съвета ми е, ако си е добре двигателчето - не пипай оборотите, а като се постопли те ще се върнат в нормалните си граници...

Когато имаш проблем или си натрупал полезен опит - ако искаш пиши и на лични за да сме си полезни!

Успех! :)


Потребителски аватар
pacoo
Мнения: 57
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот pacoo » Пон 06 фев 2006 22:17


:wink: Мерси за информацията.Значи излиза,че е нормално.Ами все пак го имам от няколко седмици и нямам чак такива наблудения :?


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Пон 06 фев 2006 22:29


старият опел беше нафтов и също вибрираше на ниски обороти, така че след регулирането им (станаха малко по-високи на празен ход и теоретично разхода ми се покчи с 0.01 промила) проблемите ми се решиха :)


Потребителски аватар
GAD
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 10:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GAD » Вто 07 фев 2006 9:39


Не ти гарантирам, че е нормално... Просто наблюдавай дали в топъл ден и при добре загрял двигател оборотите няма да мръднат поне мъничко... Ако е така - значи си ОК...

Ако пък решиш сега да ги увеличиш, струва ми се, че лятото ще ти дойдат височки и ще ги намаляш...

При мен така се получи... В началото ме дразнеше, но после забелязах, че при по-дълъг път и по-топло време се стабилизират и се отказах да ги пипам...

Има и още един фактор - когато тръгна на извънградско - разпръсквачите се прочистват, акумулатора се зарежда... Абе с две думи след дълго пътуване се усеща по-добра работа и по-добър старт на мотора...

Имай предвид, че градския режим накаране е доста неблагоприятен за дизела (и не само) и е хубаво на 500-1000 км. градско да опънеш поне 50-100 км. извънградско бързо каране да се "отпуши"...

Абе мен ако питаш свиркай си и си карай! :)


Потребителски аватар
pacoo
Мнения: 57
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот pacoo » Вто 07 фев 2006 12:36


Ами то така ще е за сега.Ще те послушам за извън градското каране :P , :P .Някои казват че е хубаво да се кара дизела в обороти,че тогава горял по-малко.Но лично мен ме съмнява :? при теб как е :?:


Потребителски аватар
GAD
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 10:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GAD » Вто 07 фев 2006 13:41


Да си призная и аз отскоро го карам това Поло и тепърва експериментирам с различни маниери на шофиране... Досегашния ми опит показа, че най-икономично е когато го дъжва на сравнително ниски обороти. В града например гледам да не вдигам над 2000, което е едно доста спокойно, приятно и плавно каране...

През уикенда бях извън града, като в едната посока карах 100/120, а на връщане 60/90, защото беше лошо времето... По приблизителни изчисления съм минал 300 км. със 12 литра, което е 4/100...

Това "да си влезе в оборотите" за първи път го чувам и не знам какво означава, но едно ще ти кажа - колкото повече показва оборотомера - толкова повече харчи :)

Карай плавно и поддържай сравнително ниски обороти (без естествено да се престараваш, а така че да ти е приятно и спокойно карането) и повярвай ми ще строшиш световния рекорд по икономичност! :)


Потребителски аватар
GAD
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 10:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GAD » Вто 07 фев 2006 13:43


Сега забелязах, че си от Стара Загора, което пък автоматично означава, че със плавното градско каране няма да имаш никакви проблеми! :)

Сигурен съм, че ако ме послушаш дори градския ти разход ще се колебае около 5-6/100! :)


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

gad:

Мнениеот rudolf » Пон 27 фев 2006 19:26


хола,,,
гадче а в градско хващал ли си я ...някъкви наблюдения?? или някъкав среден разход дето си ха на 2000 ха на 4000 оборота?
и до колко си го качвал в името на рекорда?

мерси...


Потребителски аватар
GAD
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 10:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GAD » Вто 28 фев 2006 17:23


Мисля, че по едно време го докарах до 8-10 литра на 100, защото сутрин подгрявах докато стрелката застане на 90' и с много чакане на задръствания по светофарите...


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

мерси гад

Мнениеот rudolf » Чет 02 мар 2006 1:10


мерси ,,,днес учих жената да шофира и мисля че и аз ударих 10ката...

даг а информира ли се за какво точно служи тая нашата система с клапана дето ти вкарва изгорелите газове в всмукателния колектор... дали е икономия или екология?? четох че от 800 до към 3200 вкарва все едно лайната в устата....

оня ден го видях и се замислих ако е само еко как ще го шунтирам набързо ама не съм срещнал още моя дизелов гуру...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта