1Z - Смяна обтегач пистов ремък

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

1Z - Смяна обтегач пистов ремък

Мнениеот galaboff » Съб 07 юни 2008 14:30


Уважаеми колеги,
Утре ми предстои смяна на обтегача на пистовия ремък на Ауди-то ми с двигаел 1Z (ремъка, който върти алтернатора, водна помпа и т.н.). Почти с всичата теория съм подготвен (сваляне на брони, маски, радиатори и т.н.), но момента, който ми убягва и не можах да намеря информация за него е необходимо ли е сваляне на ролката на вискосъединителя за смяната на обтегача, т.е. гладката ролка, която върти една от перките зад радиаторите ?
Според събраната от мен информация след свалянето на броня, маска, навеждане на радиаторите и сваляне на стария ремък би трябвало да имам пряк достъп за сваляне на стария обтегач, но гледайки отгоре има някаква планка, която вероятно свързва по някакъв начин обтегача и ролката с перката ?
Моля ако някой е правил тази смяна да сподели...




Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот ifidik » Съб 07 юни 2008 16:49


виското трябва да се свали.на терсене място под алтернатора се бърка с шестограм 8 и като се държи "гладката ролка" се развива.инструмента в домашни условия за удържане на"гладката ролка" е стар ремък който се стяга със самозаконтрящи клещи ,наподобяващо скоба за маслен филтър.колега сега вече трябва нищо да не ти убягва.вземи си огледалце да видиш болта или ако ти е по лесно свали алтернатора.


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galaboff » Съб 07 юни 2008 17:51


Колега, много благодаря !!! Ще работим заедно с приятел, който е много добър като майстор, само това не е правил - смяна на този обтегач на 1Z :) Ще напиша последствията от намесата ни утре :)


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galaboff » Нед 08 юни 2008 18:47


липсваше ни достатъчно добър инструмент (шестограм), но иначе това е схемата, а всичко е типично за Ауди - безкрайно неприятно за ремонт... ще я закарам в сервиз явно...
Иначе на стария обтегач му се е износила пружината и не връщаше докрай, след известно раздвижване вече е почти идеално, до края на седмицата ще го сменят, но като временен вариант и раздвижването свърши работа :)


Потребителски аватар
samo ra4na na zavoite
Мнения: 883
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1Z - Смяна обтегач пистов ремък

Мнениеот samo ra4na na zavoite » Съб 06 юни 2009 14:20


Здравеите колеги.
За да не отварям нова тема ще използвам тази на колегата.
От скоро карам голф3 1.9тди 90коня.Незнам дали е 1з най вероятно е такъв.И аз имам проблеми с обтежната ролка на алтернатора.Като запаля колата не 4е има разни звуци но ролката много се мята нагоре надоло.Струва ми се че скоро ще има проблеми.Додта четох във форума и един колега беше писъл,че може да се реши проблема завинаги с по къс ремък и лагер с изместен център.Ако някои го е правил и е отдачен вариянт ще помоля да сподели какво точно трябва да се направи или кои можа да го направи това нещо.


Потребителски аватар
Kung_Fu_Panda
Мнения: 398
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: 1Z - Смяна обтегач пистов ремък

Мнениеот Kung_Fu_Panda » Съб 06 юни 2009 21:54


на 3ка само обтегача се сменя лесно, виж втулките вече са си проблем, изкривих се докато извадя старите,
а на аудито двигателя не е ли прав ? там вече е друго, идея си нямам
на 3ката развиваш 2те болчета на пружината и болчето на г образната ос и тя излиза, така и така ще сменяш вземи си и втулките , мисля че по 8лв бяха и оста виж дали е изтъняла там където опира на втулките, като ше е гарга да е рошава



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Ronit333777 и 207 госта