Проблем с дизела

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Vesko
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Проблем с дизела

Мнениеот Vesko » Вто 14 фев 2006 1:10


Искам да попитам на някои с Голф 3 ТДИ слу4жало ли му се е да му придърпва двигателя без причина.Казаха ми че е заради горивния филтър.Смених го и продължи.Ако някои може,да помогне .Благодаря предварително.




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Вто 14 фев 2006 1:36


Като гледам колега малко си сбъркал раздела, ама нали си нов ще се научиш :wink: :wink: :wink:

Иначе за придърпването: сега съм с Голф 2 1.6ТД с интеркулер и понякога го прави това придърпване. На предишния Голф, пак 2-ка 1.6Д също ми правеше такъв номер.

Говоря за следното нещо: караш и отпускаш газта, в следващия момент се получава едно придърпване.


Потребителски аватар
dvanew
Мнения: 243
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 12:58
Автомобил: VW Sharan 2005
Двигател: ASZ
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот dvanew » Вто 14 фев 2006 8:15


HI !!!! Аз съм с 2ка 1.6д и при положение че е студен мотора и съм върнал лоста ма обогатитела и при мен започва да придърпва, ако пак го опъна лоста спира! Не знам при вас дали има такова чудо/обогатител/, но ако има може и заради това да е!!!! Късмет и безаварийни км!!!!


didko
Мнения: 188
Регистриран на: Пет 05 ное 2004 13:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Проблем с дизела

Мнениеот didko » Вто 14 фев 2006 9:21


Vesko написа:Искам да попитам на някои с Голф 3 ТДИ слу4жало ли му се е да му придърпва двигателя без причина.Казаха ми че е заради горивния филтър.Смених го и продължи.Ако някои може,да помогне .Благодаря предварително.


Веско дай малко по вече инфо какво имаш в предвид под "предръпване", като караш на определени обороти се получава заглухване и след това отново ускорение или какво? Аз съм с голф 3 1,9 TDI (1z мотор-90к.с.) и определено не съм имал такъв проблем.


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WasteLand_TD » Вто 14 фев 2006 10:15


това е най-вероятно от помпата, може и да са разпръсквачи, но по-скоро е от помпата
говоря за дизелите с индиректно впръскване
при ТДИ при4ините може да са доста....


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Вто 14 фев 2006 10:18


Обясни точно как придърпва и кога .
Изобщо вкарай повече подробности в обявата.


Потребителски аватар
4o4o_2345
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 18 окт 2005 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот 4o4o_2345 » Вто 14 фев 2006 10:32


да не би да стажа вапрос за прекъсване ако е това проблема ти е в елекрониката на помпата и оправяне няма .Трябва да се смени електинния блок на помпата които едва ли ще намериш отделно по моргите .И моита (ТДИ 90 кс.) се е случвало да прекасва но моного рядко го прави . Забелязал сам че като го направи и след това я карам на по восоки обороти известно време и след това далго време нямам проблем. За всеки случаи отиди на диагностика но да ти кажа това нещо с компютър не могат да го хванат освен ако не го прави постоянно а тя сигуно рядко прекасва , така че споко на патя няма да те остави караи така докато стане не тарпимо и после сменяи помпата


rure
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

здравеи проблема е сериозен

Мнениеот rure » Сря 15 фев 2006 21:03


карам тди 97 г струва 650 лв 1 год гаранция и се оправя .това е регулатора на дизеловата помпа . пражи се за 2 4аса мога да ти дам тел ако иска6 .


Bary
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 22:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот Bary » Чет 16 фев 2006 22:10


rure [пражи се за 2 4аса ] надяжам се да е гре6ка ина4е няма да си пража помпата :D .и все пак кво е тва не6о,много пара ми се струва!и ти си го имал проблема така ли да го разбирам?има ли сега по добро ускорение от преди?и даи все пак някакув телефон за връзка маи съм за нататък :?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: G490, powerade, К.Одаджийски и 66 госта