Добавките за дизелово гориво

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
yossarian
Мнения: 526
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 10:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ...

Мнениеот yossarian » Чет 16 мар 2006 9:29


GAD написа:
versace написа:Карам и зима и лято само с Castrol TDA и двигателя пеееееее!


Вчера и аз за първи път сложих Castrol TDA! Не усетих някаква разлика...

Правя го защото нямам доверие в горивата тук в БГ. Притеснява ме, че горивонагнетателната помпа не е вързана към смазочната система и се маже единствено от нафтата...

Можеш ли да ми кажеш повече за тази добавка. Дали удължава живота на помпата? Все пак пропорция 1:1000 не ми се струва кой знае какво и не съм убеден в ефекта...


Небързай, то нестава от веднъж. Тази добавка е за постоянна употреба, затова е 1/1000 и при тази пропорция цената и е добра.




Потребителски аватар
kapacitet
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград-града голяма

Мнениеот kapacitet » Вто 21 мар 2006 20:19


само рициново масло но не винаги защото се наслоява по стените на резервоара,предварително разтворено шише около 50гр.сменя гласа и миризмата а газ или бензин неееееееееее


Потребителски аватар
Passat_bs
Мнения: 595
Регистриран на: Пон 08 авг 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Passat_bs » Вто 21 мар 2006 23:45


Колеги,пропорцията е 1:500, а не 1:1000. :)


Потребителски аватар
yossarian
Мнения: 526
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 10:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ...

Мнениеот yossarian » Сря 22 мар 2006 7:36


Passat_bs написа:Колеги,пропорцията е 1:500, а не 1:1000. :)

1 милилитър от добавката на 1 литър гориво си е точно 1/1000 Това за Castrol TDA


jeki
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 19 окт 2005 6:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

.

Мнениеот jeki » Пон 03 апр 2006 19:29


карам 4 ка от 2 години и половина на безиностанция не съм ходил никога освен когато си яа взех от германия -винаги слагам от тази добавка на кастрол и направо пей за 2.5 години съм навартиял 30.000 км


Genesis
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 12 сеп 2004 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Genesis » Чет 06 апр 2006 18:51


И аз да си кажа.
Карал сам 4-ри дизеларки. Добавките на castrol за дизел не върши никаква работа, макар да съм ги ползвал 3 години.
Веднъж случайно попаднах на Wyn's. Карал съм 3 от тези дизели с нея и съм адски доволен. Но много фирми много мнеия.
А за зимното каране и нафтата си мислех, че няма какво да уча но тази зима се убедих, че не съм бил прав. 6 години си взимах тънкана - никакви грижи, но секнаха каналите и от лятото карам само от OMV. Е дойде зимата и ми идеше да ги изселя от планетата - филтъра ми беше станал буца лед.
Истината е спирт или газ за да разтваря водата, преди да почне да мръзне да се източват боклуците от филтъра и задължително чист филтър в багажника за да може да се смени на път ако замръзне.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Мнениеот Kalin72 » Чет 06 апр 2006 21:52


6 години си взимах тънкана - никакви грижи, но секнаха каналите и от лятото карам само от OMV. Е дойде зимата и ми идеше да ги изселя от планетата - филтъра ми беше станал буца лед.


След като спря да купуваш от нафтата на тънко (вероятно не е била от качествената), смени ли си филтъра? Защото си мисля, че не е от на ОМV горивото....


Потребителски аватар
4o4o_2345
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 18 окт 2005 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот 4o4o_2345 » Съб 08 апр 2006 10:46


не мога да разбера защо си мислите че като се намира нафта по ефтино тя задалжително трябва да е гадна . аз карам дизели от 7-8 години и на бензиностанция не сам ходил и проблем не сам имал още повече че като я наливам от тубата нафтата я прекарвам през фуния с много финна цетка и капките вода остават а от бензиностанцията не мойе да се види какво жлиза в колата така че ако е сигурно мястото от което се взема не виждам проблем . а относно добавките не виждам нищо лошо в тях но не мисля че трябва да се очакват чудеса от рода "колата направо хварчи" :lol:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Съб 08 апр 2006 11:44


Определено ефект от добавките има,защото миналото лято в Бургас сипах 50 литра Спринт дизел на ОМВ и при натоварена кола и прилична скорост-двигателя работеше по-тихо-определено при скорости над 120 не е без значение и ми свали разхода с близо литър!А ако си я взимаш от проверено място съм съгласен,че е по-сигурно-не те лъжат с литрите най-малко!Само при мен веднъж имаше вода-добре,че беше лятото...


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Съб 08 апр 2006 13:11


веселин написа:Определено ефект от добавките има,защото миналото лято в Бургас сипах 50 литра Спринт дизел н........

Разликата в този случай май идва от нафтицата ... нали все се тупат в гърдите, че е по-малко сярата в нея..
И май е вярно.. Аз също съм забелязал този ефект... и пуши малце..

а маргариткитеееее ;)


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Съб 08 апр 2006 16:24


wili98 написа:
веселин написа:Определено ефект от добавките има,защото миналото лято в Бургас сипах 50 литра Спринт дизел н........

Разликата в този случай май идва от нафтицата ... нали все се тупат в гърдите, че е по-малко сярата в нея..
И май е вярно.. Аз също съм забелязал този ефект... и пуши малце..

а маргариткитеееее ;)
Лесен си-караш зад мен и дишаш :lol: Сори! spam spam spam


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Пон 10 апр 2006 19:34


STP добавка ползвам.Хм и аз се чудя понякога дали има ефект.


Потребителски аватар
Passat_bs
Мнения: 595
Регистриран на: Пон 08 авг 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Passat_bs » Вто 11 апр 2006 10:53


SMEL написа:STP добавка ползвам.Хм и аз се чудя понякога дали има ефект.
Наистина си е за чудене дали имат ефект. Повечето добавки на STP са боклук.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 11 апр 2006 13:27


Passat_bs написа:
SMEL написа:STP добавка ползвам.Хм и аз се чудя понякога дали има ефект.
Наистина си е за чудене дали имат ефект. Повечето добавки на STP са боклук.
Значи почти всички добавки са със сходен химически състав,следователно би трябвало да има ефект независимо от марката!Тук факторът ментета е решаващ!Затова предпочитам да купувам от проверени места-най-добре от вносителя директно,съответно от дистрибуторите в по-големите градове на страната!Като карах Пежото-1.9D- направих промивка на двигателя с добавка на STP-доста мизерии изкара,с новото масло двигателя работеше по тихо и спокойно....на същата фирма съм ползвал и добавка за горивото,чистеща дюзи-пак доволен......преди да открия фирмата със седалище в германския град Улм! :D


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Вто 11 апр 2006 20:37


Малко предозирах с Castrol TDA :banghead:
Ясно, че ще долея около 15-20 литра нафта и нещата ще си дойдат на мястото, обаче в момента съм пълен догоре ... и тези 15-20 литра просто няма къде да влязат (а вероятно би било адски смешно да спирам по два-три пъти на ден на бензиностанцията за по 1-2литра). Та до тия 10-15 литра имам около 300km. градско. Въпроса ми е: мога ли да карам така или съм направил голямата беля и да търся начин да "пусна" малко гориво ?
Колата е Passat 1.9 TDI PD



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot], lubomir911 и 60 госта