Добавките за дизелово гориво

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 11 апр 2006 22:45


Румба-карай си човече,не се шашкай,само не я ръчкай много-ако искаш да пускаш гориво да дойда до вас с мойто возило-имам нужда от спешно горивопреливане :wink:




Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Вто 11 апр 2006 22:56


Аз от скоро ползвам WYNN'S- Белгийско, и си го взимам директно от вносителя

Diesel power 3- почиства и предпазва дюзите и горивната система, намалява нагара. Подобрява горенето . . . Една опакова е предназначена за 50 л. гориво, ползва се на всеки 10 000км. ефекта е след 100км. за всички дизелово двигатели. Опаковка 500 мл.

Diesel cetane plus-Добавка за повишаването на цетановото числоза дизелови двигатели. Повишава цетановото число на нафтата до 5 пункта. Един флакон за 50л. Опаковка 325 мл.


Потребителски аватар
Passat_bs
Мнения: 595
Регистриран на: Пон 08 авг 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Passat_bs » Вто 11 апр 2006 23:52


Rumen написа:Малко предозирах с Castrol TDA :banghead:
Ясно, че ще долея около 15-20 литра нафта и нещата ще си дойдат на мястото, обаче в момента съм пълен догоре ... и тези 15-20 литра просто няма къде да влязат (а вероятно би било адски смешно да спирам по два-три пъти на ден на бензиностанцията за по 1-2литра). Та до тия 10-15 литра имам около 300km. градско. Въпроса ми е: мога ли да карам така или съм направил голямата беля и да търся начин да "пусна" малко гориво ?
Колата е Passat 1.9 TDI PD
Колега, недей се шашка, аз винаги като слагам добавката и сипвам двойна доза и до сега не се е оплакала. То си пише, че при по-гадна нафта, каквато е в България, няма проблем да се сложи двойна доза. :lol:


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Сря 12 апр 2006 8:29


Благодаря Ви момчета (@веселин и @Passat_bs) !


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Сря 12 апр 2006 8:31


:( Нема да има горивопреливане значи! :( :yahoo: :wink:


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Сря 12 апр 2006 10:07


веселин написа::( Нема да има горивопреливане значи! :( :yahoo: :wink:

А бе притеснявам се - да не вземем да объркаме горивните групи. Мойта май беше А2+ Шъ стане някоя бела, а доктор Бентън (Спешно отделение) май не е на работа днес.
Освен да вземем да пием по бира ... за компенсация :wink: ?
sorry за спам-а :) ама в тоя дъжд ...


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Чет 13 апр 2006 21:29


STP ми го дава приятел,който го носи от ДУБАЙ.Дава ми я ня 5 лв. шишето.Хм незнам.Но и той си кара дизелака със същата/RAW 4-kara/


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Чет 13 апр 2006 22:52


Аз карам с Diesel Power на Gold Eagle май беше. Струва 18 лв и нещо, ама едно шишенце е за 375 литра. Повишава цетановото число с 5 до 10 единици. И наистина действа. Препоръча ми го моя майстор и според него е единственото което действа. Според мен, от тези които съм пробвал поне, е единствената добавка, която като сложиш и усещаш разликата при всеки един режим на работа на двигателя. От време на време се намира на бензиностанцията на Газтрейд на Цариградско преди разклона за Младост. Но всеки път е различно, защото не се купува толкова често - стига минимум за 5000 км при разход около 7л/100км. Единствения недостатък е, че трябва да се внимава при дозирането, щото се сипва по много малко.

Последна промяна от dobrin на Пет 14 апр 2006 21:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2182
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот w_smith » Пет 14 апр 2006 18:54


Има добавка на Motorex 1л. вадиш маркучите за нафтата и ги вкарваш в тубата, палиш и оставяш да работи докато изгори добавката. Това трябвало да прочисти цялата система. Някой пробвал ли го е щото струва 21лв и се чудя още.


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Съб 15 апр 2006 20:05


НЕ ПРАВИ ГЛУПОСТИ С ПОЧИСТВАНЕ НА ДВИГАТЕЛ.ОСОБЕННО ПО ТОЗ НАЧИН /СЪВЕТ САМО-ПРИЯТЕЛСКИ/


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Съб 15 апр 2006 21:05


w_smith написа:Има добавка на Motorex 1л. вадиш маркучите за нафтата и ги вкарваш в тубата, палиш и оставяш да работи докато изгори добавката. Това трябвало да прочисти цялата система. Някой пробвал ли го е щото струва 21лв и се чудя още.
Ако челата на разпръскавчите са вдлъбнати и иглата няма пълен работен ход-к,вато и добавка да сипеш-файда никаква!Инак трябва да е читава добавката!Нали са Швейцарци!!!!!!!


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Нед 16 апр 2006 10:34


С тези добавки има един неясен ( поне за мен) момент: А бе какво влияние може да окаже нещо в концентрация 1:1000 ? ( Кастрол ТДА) Това е толкова мизерна концентрация , че имам чувството , че всяка отделна молекула на добавката минава под броика _ по една на 2 мин да кажем... :lol: Маи само ни остава надеждата , че се грижим по старателно за двигателя ( както вече отбеляза някой) Иначе някак си маи Liqui moly вдъхва повече надежда....


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Мнениеот buller » Пон 17 апр 2006 8:48


Не виждам особен смисъл от тези добавки - за 8-10 лв. ще сипя още 6 литра гориво (Shell V-Power Diesel или OMV Sprint Diesel) и ще карам още 100 км :P Пък мисля, че ако знаеш откъде да зареждаш нямаш нужда от добавки! :wink:
Не си правете експерименти с по-голяма дозировка - имам лоши спомени за един 1.6 литров двигател (бензинов) 101 к.с., на който стана нещо с пълната инжекция?!? После 60 лв. за компютърна диагностика! :evil: Така че... :wink:


didko
Мнения: 188
Регистриран на: Пет 05 ное 2004 13:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот didko » Пон 17 апр 2006 12:20


Smeagol написа:Не виждам особен смисъл от тези добавки - за 8-10 лв. ще сипя още 6 литра гориво (Shell V-Power Diesel или OMV Sprint Diesel) и ще карам още 100 км :P Пък мисля, че ако знаеш откъде да зареждаш нямаш нужда от добавки! :wink:
Не си правете експерименти с по-голяма дозировка - имам лоши спомени за един 1.6 литров двигател (бензинов) 101 к.с., на който стана нещо с пълната инжекция?!? После 60 лв. за компютърна диагностика! :evil: Така че... :wink:


Подкрепям горното мнение, и аз както всеки нов собственик на колицата в началото слагах какви ли не добавки(кастрол, лики моли, стп, редекс (май тази ми направи впечетление че двг започна да работи малко по тихо)) в горивото и мога да твърдя че ефектът е по скоро психологически. От тогава само нафта от сигурни места и немем грижи, а и остава некой левец в повече :D


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Пон 17 апр 2006 12:45


juve написа:С тези добавки има един неясен ( поне за мен) момент: А бе какво влияние може да окаже нещо в концентрация 1:1000 ? ( Кастрол ТДА) Това е толкова мизерна концентрация , че имам чувството , че всяка отделна молекула на добавката минава под броика _ по една на 2 мин да кажем... :lol: Маи само ни остава надеждата , че се грижим по старателно за двигателя ( както вече отбеляза някой) Иначе някак си маи Liqui moly вдъхва повече надежда....


Всички добавки се слагат в подобна пропорция. Дори и добавките, които се слагат в маслата, за да добият определени характеристики, пак са в супер малки пропорции. Отделно в бензините и дизелите по принцип се слагат добавки, за да отговарят на някакъв стандарт.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 61 госта