Passat 1.9 TDI AFN теч от горивната помпа ГНП

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Smashhead
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хале (Заале), Германия

VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот Smashhead » Нед 20 сеп 2009 13:46


Здравейте! Аз съм съвсем нов във формура, затова ви моля да ме извините ако правя някои грешки при оформлението! :)
Имам един проблем и реших да се обръна към вас за съвет.
Имам Пасат 99-та, 110к.с. , който досега вървеше супер, докато не започна да смърди на нафта около колата. Когато вдигнах капака щех да получа инфаркт, защото цялата помпа беше плувнала в нафта. След като прегледах всички маркучи и се оказа че са здрави, отидох в сервиз, където ми казаха че трябва да си приготва 1000 евро за нова помпа :banghead: :не: (за уточнение, аз живея в гемания). След като "благослових" "майстора", избърсах помпата запалих колата ио видях откъде сълзи! Оказа се, че тука тия тарикати от Бош са единствените, които правят поддржката на тия машини!
Въпроса ми е дали някой от вас има идея дали това нещо може да се направи или да си търся помпа втора ръка и да си приготва маса пари за сериозното бръснене в сервиза!
Благодаря предварително!
Прикачени файлове
19092009(001)г.JPG




Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот dani_94 » Пон 21 сеп 2009 6:51


Цената на комплект гарнитури за тая помпа в България е 15.50лв. Смяната и настройката след това става за 10 мин. и помпата ти спира да тече...


Потребителски аватар
Smashhead
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хале (Заале), Германия

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот Smashhead » Пон 21 сеп 2009 13:48


Благодаря за отговора!!! Днес бях първо в представителството на VW и там майстора беше много пич и ми обясни, че това им бил масов дефект на тия помпи след определен брой километри и ако искам нова помпа със замяна на старата, т.е. те взимат старата, а аз плащам за новата и ремонта трябват 1500 евро!!! :talk: :banghead: :screwy
После ме насочи към сервиза на Бош откъдето ми казаха, че за 500 евро се подменя всичко на помпата(гарнитури и тн.), почиства се, сменя се ремъка, защото такива били наредбите в Бош, щом се сваля ремък се сменя...
А иначе ако някой може да ми каже откъде да си дръпна VACOM-a ше съм много благодарен!
Поздрави!


Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот dani_94 » Вто 22 сеп 2009 6:16


То освен че ще го ръпнеш, ти трябва и кабел, а при закупуването на такъв с него си върви диск с програмата с коята трябва да го ползваш, та не ти трябва да го дърпаш...


Потребителски аватар
Radoslav_Radev
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 20 авг 2005 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот Radoslav_Radev » Съб 26 сеп 2009 10:37


човека с помпите се казва Виктор и се намира под моста на новия надлез посока НАДЕЖДА НОМЕРА НА ТЕЛЕФОНА МУ Е 0898470629. ОПРАВЯ И НАСТРОИВА ВСИЧКИ ВИДОВЕ НАФТОВИ ПОМПИ НА аУДИ фВ БМВ Мерцедес. този човек е невероятно компетентен и внимателен. при мен за махане на теча от помпата и настроики и реглажи По ВАГ-КОМа ми излезе 180 лв. не се лъжете и не купуваите гарнитурите от нашия пазар/колега от В.Търново си закупи гарнитури на Бош-оригинал за 22 лв- караха точно 18 дни/ обърнете се към Вики :beer


Потребителски аватар
dani_94
Мнения: 703
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот dani_94 » Съб 26 сеп 2009 17:53


Smashhead е в Германия... При това полужение Виктор не може да му помогне...


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот ifidik » Нед 27 сеп 2009 11:10


за 1500 евро може и да прескочи до там :D .
ако колегата има възможност да си набави гарнитурки и ваг-ком, бихме опитали по тел да ги сменим.


Потребителски аватар
Smashhead
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хале (Заале), Германия

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот Smashhead » Вто 03 ное 2009 19:57


ifidik написа:за 1500 евро може и да прескочи до там :D .
ако колегата има възможност да си набави гарнитурки и ваг-ком, бихме опитали по тел да ги сменим.

Хехехе, за 1500 евро сам, със зъби ще развия болтовете и ще си направяя гарнитури!!! :Mr Green Fun А иначе, сега нали позастудя и нафтата стегна, помпата спря да сълзи толкова! Карам си я, само се надявам и до БГ да ме закара тая зима да я оправя!!!
Благодаря на всички за помощта и съветите!
П.С. А иначе ВАГ-КОМ си купих, но все нямам време да го водя как работи! Някои може ли да ми даде някакви параметри(нормални), за това как трябва да работи колата, имам предвид дебит и тн!Благодаря предварително!


colinmc
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 16:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: popovo

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот colinmc » Чет 10 дек 2009 21:22


гарнитурите са по 5-6лв има горна и долна като гледам твоята е горна и няма проблем,ако едолна иска много точно центроване на долния капак


besnia007
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 7:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Оряхово

Re: VW Пасат AFN, горивна помпа

Мнениеот besnia007 » Пет 30 юли 2010 13:45


Колеги, при мен излезе същия проблем-сълзи помпата ,но от друго място......
Дали е само гарнитура и колко ли ще струва ?
VW Passat 1.9 tdi AFN 1998 г.
Прикачени файлове
19092009(001)г.JPG


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Passat 1.9 TDI AFN теч от горивната помпа ГНП

Мнениеот pEsHkyY » Съб 22 окт 2011 16:10


Здравейте колеги :)

Вчера когато облсужвах пасатко всичко вървеше добре, ноо за съжаление се видя подмокрената помпа, от която сълзи нафта. До колкото четох в нея има О пърстени и уплътнения които дават фира и явно им е дошло времето. Майстора ми каза, че помпата е механична и се ремонтира, но искам и тук да попитам за мнение. Какви са другите опции освен тези които споменах по-горе (за О пръстените) и освен да глътне въздух какви още поразии може да се случат. Колата я имам от 2 седмици горе доло и дизел до сега не съм имал, та за това не съм много наясно :) Благодаря предварително :beer

Последна промяна от pEsHkyY на Сря 18 яну 2012 17:30, променено общо 1 път.


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот the_tupan » Съб 22 окт 2011 17:31


Колега, на мен ми се случи също да остана неприятно изненадан когато си видях помпата тези дни. Колкото и да не ми се искаше решението е смяна на всички гарнитурки по помпата, както ме посъветваха колеги. Все пак кажи по-точно откъде тече. Ето как се развиха нещата при мен: viewtopic.php?f=24&t=289298


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот drago_tr » Съб 22 окт 2011 17:37


На мен ми сълзеше от капака....просто го притегнах и той спря...иначе и аз съм се подготвил с комплект гарнитури и ми стоят за всеки случай. :wink:


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот pEsHkyY » Съб 22 окт 2011 18:22


Ами ето една снимка с оградено квадратче там, където видях да е мокро -> снимка. Съжалявам за грамадната снимка, но не съм го смимал в детайл ... общо взето там при "квадратчетата" имаше капки.


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот the_tupan » Съб 22 окт 2011 18:56


Обърни внимание дали тече най-отгоре или е от онази черната джиджавка, от която излиза кабел. Успех!!!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта