1.9 tdi 1z странен проблем

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

1.9 tdi 1z странен проблем

Мнениеот Spas » Вто 27 окт 2009 11:10


Здравейте, пускам много странна тема с още по-странен проблем :)

Имам 1,9 тди, 1z - мотор. Проблема е следният. Тресеше колата на ниски обороти на 4-та и 5-та скорост. Помпата бе почистена и проблема се оправи,....но само за кратко. Появи се пак....тресе да си ... .......
След това спря да ми работи километража...само километража. Таблото си свети, вс. ок, километраж няма. Погледнах буксата, поправих я, оправи се километража....но за кратко. Сега в момента усетих странният проблем. Когато неработи километража, колата не тресе, може да се кара на 5-та скорост на 1200 оборота и върви повече. Когато заработи километража - тресе на 4-та и 5-та (даже и на трета малко)
Ако съъввсемм случайно някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека пише. Разяснявам само, че няма грешки в компа, да не ми пишат хората "качи я на ваг-ком, всичко ще се оправи" :)

Благодаря предварително :beer

п.с. Казал съм и да ми търсят табло, да го сменя за проба.




Потребителски аватар
shaquile
Мнения: 136
Регистриран на: Пет 22 май 2009 20:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: yambol

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот shaquile » Сря 28 окт 2009 18:16


ай стига бе,егати случая.и моч пасат тресе на тези обороти направо ужас,но километража ми работи.казаха просветени хора да си направя профилактика на помпата.ама ти си правил.
между другото от когато сложих чип тресенето се усеща повече


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот Spas » Сря 28 окт 2009 18:39


shaquile написа:ай стига бе,егати случая.и моч пасат тресе на тези обороти направо ужас,но километража ми работи.казаха просветени хора да си направя профилактика на помпата.ама ти си правил.
между другото от когато сложих чип тресенето се усеща повече



Ако си с пасат, може да ти тресе от демпферния маховик. :)


Salio
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 13 ное 2009 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Byrgas

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот Salio » Съб 14 ное 2009 12:06


Здрасти ас сам сас сащтия проблем закачиx е комп. показа ми тем. датчик на горивото намен това ми е проблема тресенето е сашто като твоето което казжаш. НА 4 5 наи мн се усешта.


Потребителски аватар
judasss
Мнения: 1484
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 2:39
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Местоположение: в гаража
Контакти:

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот judasss » Съб 14 ное 2009 17:07


При моя 1з имаше подобен проблем на 4 - 5 та при тези обороти доста придърпваше , извадих катализатора , изчистих куулера , махнах ЕГР и един спортен филтър ДЖ Р ... и придъпрването изчезна :bowdown


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот Andonov » Съб 14 ное 2009 18:30


А защо не резнеш кабела към ЕКУ-то и няма да сменяш табло? Нали нямаш темпомат?


dimitraki
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: добрич

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот dimitraki » Нед 15 ное 2009 16:58


и при мен го прави това само че като е студена само иначе на 4та може и с 1300 да върви според мен е до тягата на двигателя смисъл немиоже да се наеме така добре


TaHkePa
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 12 юни 2009 14:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот TaHkePa » Нед 15 ное 2009 21:30


Здравей колега.... със абсолютно същия проблем съм...карам в момента с откачен километраж, но съм решил твърдо да разбера от къде идва проблема и да го разреша...макар че вече 2-ри месец нямам напредък :(


Потребителски аватар
shaquile
Мнения: 136
Регистриран на: Пет 22 май 2009 20:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: yambol

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот shaquile » Нед 29 ное 2009 19:37


idiotchooo написа:Здравейте, пускам много странна тема с още по-странен проблем :)

Имам 1,9 тди, 1z - мотор. Проблема е следният. Тресеше колата на ниски обороти на 4-та и 5-та скорост. Помпата бе почистена и проблема се оправи,....но само за кратко. Появи се пак....тресе да си ... .......
След това спря да ми работи километража...само километража. Таблото си свети, вс. ок, километраж няма. Погледнах буксата, поправих я, оправи се километража....но за кратко. Сега в момента усетих странният проблем. Когато неработи километража, колата не тресе, може да се кара на 5-та скорост на 1200 оборота и върви повече. Когато заработи километража - тресе на 4-та и 5-та (даже и на трета малко)
Ако съъввсемм случайно някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека пише. Разяснявам само, че няма грешки в компа, да не ми пишат хората "качи я на ваг-ком, всичко ще се оправи" :)

Благодаря предварително :beer

п.с. Казал съм и да ми търсят табло, да го сменя за проба.

братле и аз съм с 1з,проблема същия.пробвах това което си пробвал и ти.имам същия резултат като твоя.обаче забелязох нещо друго сега педала на газта стана по чувствителен на ниските предавки,на първа и втора ако не внимаваш как подаваш газ -придрусва придръпва един два пъти.при теб как е.

П.С.ако си намерил решение моля пиши


matros
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 01 ное 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот matros » Нед 29 ное 2009 19:57


колега на мен ми тресе само на (тихи)обороти на свободна.Майсторите казват че се прави некво почистване на плочката на ГНП-то и проблема изчезва срещу 200 лв :lol:


Потребителски аватар
Kartala
Мнения: 660
Регистриран на: Съб 07 юли 2007 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот Kartala » Нед 29 ное 2009 20:00


на ниски обороти /под 1500/ на 4,5 и на мен ми тресе ама като понастъпя газта спира... :D :D


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот Spas » Нед 29 ное 2009 20:07


TaHkePa написа:Здравей колега.... със абсолютно същия проблем съм...карам в момента с откачен километраж, но съм решил твърдо да разбера от къде идва проблема и да го разреша...макар че вече 2-ри месец нямам напредък :(


Смени си таблото, но само и единственно със идентично на твоето. Има 3 вида, трябва да е точно, като твоето. С новото табло проблема изчезна, аз си го обяснявам със това, че от скоростната кутия, която подава сигнал за километрите, от там сигнала отива в компа на колата, от компа излизат 2 сигнала за километражното табло, има вход (7-ми пин доколкото си спомням) и изход (27-ми пин) на самото табло. Според мен самото табло е повредено и дава грешен сигнал на компа и затова тресе...Друго обяснение няма, колата ми, когато не работи километража (той тръгва и спира когато си иска) върви като ненормална, заработи ли той, намаля се малкоо вървежа и почва да тресе. Най-добрата проба би била, койот има подобен проблем да си намери абсолютно същото табло, като това, което му е в колата и да пробва. Ако се оправи проблема, плаща се таблото и heavy metal zork ! Успех


TaHkePa
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 12 юни 2009 14:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот TaHkePa » Нед 29 ное 2009 21:30


Мисля да го сваля, презапоя цялото, почистя с контактен спрей където няма спойки и обратно от където си е. Другото което се чудя е дали да опитвам с смяна на температурен датчик на горивото...по принцип си ми показва верни градуси ...ама де да знам , дет се вика за всеки случай.


Потребителски аватар
shaquile
Мнения: 136
Регистриран на: Пет 22 май 2009 20:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: yambol

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот shaquile » Сря 02 дек 2009 17:26


idiotchooo написа:
TaHkePa написа:Здравей колега.... със абсолютно същия проблем съм...карам в момента с откачен километраж, но съм решил твърдо да разбера от къде идва проблема и да го разреша...макар че вече 2-ри месец нямам напредък :(


Смени си таблото, но само и единственно със идентично на твоето. Има 3 вида, трябва да е точно, като твоето. С новото табло проблема изчезна, аз си го обяснявам със това, че от скоростната кутия, която подава сигнал за километрите, от там сигнала отива в компа на колата, от компа излизат 2 сигнала за километражното табло, има вход (7-ми пин доколкото си спомням) и изход (27-ми пин) на самото табло. Според мен самото табло е повредено и дава грешен сигнал на компа и затова тресе...Друго обяснение няма, колата ми, когато не работи километража (той тръгва и спира когато си иска) върви като ненормална, заработи ли той, намаля се малкоо вървежа и почва да тресе. Най-добрата проба би била, койот има подобен проблем да си намери абсолютно същото табло, като това, което му е в колата и да пробва. Ако се оправи проблема, плаща се таблото и heavy metal zork ! Успех

добре де не мога да повярвам че този проблем се решава единствено със смяна на таблото.майсторите да не ни гледат сеира ами да кажат как стават нещата.направо се побърках с това прекъсване :horror:


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Странен проблем със 1.9 tdi 1z

Мнениеот Spas » Сря 02 дек 2009 20:37


shaquile написа:
idiotchooo написа:
TaHkePa написа:Здравей колега.... със абсолютно същия проблем съм...карам в момента с откачен километраж, но съм решил твърдо да разбера от къде идва проблема и да го разреша...макар че вече 2-ри месец нямам напредък :(


Смени си таблото, но само и единственно със идентично на твоето. Има 3 вида, трябва да е точно, като твоето. С новото табло проблема изчезна, аз си го обяснявам със това, че от скоростната кутия, която подава сигнал за километрите, от там сигнала отива в компа на колата, от компа излизат 2 сигнала за километражното табло, има вход (7-ми пин доколкото си спомням) и изход (27-ми пин) на самото табло. Според мен самото табло е повредено и дава грешен сигнал на компа и затова тресе...Друго обяснение няма, колата ми, когато не работи километража (той тръгва и спира когато си иска) върви като ненормална, заработи ли той, намаля се малкоо вървежа и почва да тресе. Най-добрата проба би била, койот има подобен проблем да си намери абсолютно същото табло, като това, което му е в колата и да пробва. Ако се оправи проблема, плаща се таблото и heavy metal zork ! Успех

добре де не мога да повярвам че този проблем се решава единствено със смяна на таблото.майсторите да не ни гледат сеира ами да кажат как стават нещата.направо се побърках с това прекъсване :horror:


Проблема при мен се решава така. Аз съм написал да опиташ така, но не при всички е така. Има многоооо други причини за тресене, които са описани в много теми. Аз затова съм написал "странен проблем", защото другите вероятности една по една са проверени и няма никакъв ефект. Успех



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 59 госта