1.9 tdi 1z странен проблем

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
mnh
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: 1.9 tdi 1z странен проблем

Мнениеот mnh » Пон 21 окт 2013 14:35


:bowdown
за първи път си карах пасата без НИКАКВО тресене и придърпване.
Откачихме буксата на скоростната кутия за километража,естествено километраж нямам,но няма и помен от придърпване тресене и т.н.
пробвах на 3та с 1100оборота-НЯМА нищо просто.
Моята по принцип и на място не държи постоянни обороти,мени ги с около 50може би,сега ми се струва,че заработи маалко по мазничко.

Та някой пробвал ли е с друг(нов) датчик на скороста?
:love.vwclub




Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: 1.9 tdi 1z странен проблем

Мнениеот KadROo » Пон 21 окт 2013 14:45


danail7 написа:Имах същият проблем с тресенето, 2 години така го карах, накрая се влоши много и ходих да ми я почистят, като я почистиха се оправи проблема, 100 лева платих за тази услуга, първоначално бях толкова доволен, навъртях 200 км още на същия ден, даже съм си записал, че е оправена на 22 август 2012 година, сега е 14 октомври 2013 година и вече пак почна да тресе, трябва пак да се почисти. Мисля че за тресенето трябва пак да си я почистиш, но не мисля че има общо с километража.
Като я направих ми казаха повече да не слагам масло в нафтата и че няма повече да стане така, и ето че не съм слагал масло и пак тръгна да се :censored2 с мене направо ми иде да я закарам да ми я изчистят за без пари. Иначе съм си много доволен от 1Z-то като изключим този проблем с помпата. Разхода ми е от 5 до 5.65 л на 100 км с много настъпване и работещо парно.

Лелеееееее защо не спреш парното колега разхода ще падне с минимум 1 литър :bishop


Потребителски аватар
_Ka3aKa_
Мнения: 38
Регистриран на: Вто 28 авг 2007 23:53
Автомобил: TDI
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: 1.9 tdi 1z странен проблем

Мнениеот _Ka3aKa_ » Вто 22 окт 2013 10:07


Аз моя проблем го реших като отрязах кабела на буксата на километража (7-ми пин) първо отрязах 27-ми пин обаче километража спря да работи и съответно го запоих и отрязах 7-ми и нямам никакви проблеми карам на 4-та и 5-та с 1200-1400об без проблем. Проблема е от таблото дава грешна информация на компа и от там бърка гнп-то. Веднага казвам, че съм чистил плочката преди да я направя тази процедура с таблото и никакъв ефект нямаше докато не пристъпих към тази операция.


vasio88
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 20 авг 2011 8:28
Автомобил: Passat-b4
Двигател: 1z
Местоположение: plovdiv

Re: 1.9 tdi 1z странен проблем

Мнениеот vasio88 » Нед 27 окт 2013 21:40


Колеги и аз съм със същия проблем...ужас.Миналата зима ми почистиха помпата,защото пак тресеше ужасно и до преди 2 седмици нямах проблем, но пак се започна бавно и лека полека ми се дорева вече.След много четене по темата видях, че доста колеги казват, че като откачат километража или жилото(моя е с жило-Пасат б4-1з) тресенето спирало.Така преди да си дам помпата за чистене и аз пробвах и наистина няма помен от тресене,но е кофти без километраж.Все пак я почистиха и всичко беше ок до преди 2 седмици.Сега след като видях,къде се намира датчика на скоростта(зад стрелката която показва скоростта)го изолирах с изолирбанд просто и "лашкането" изчезна.Датчика има три крачета(пинчета)с пружинки,и дават контакт на три писти под тях на таблото.Изолирах го като залепих изолирбанда на крачетата на датчика и готово.Сега имам километраж а датчика е изолиран и не дава инфо на компа,но......Реших да понастъпя малко колата по околовръстното до Пловдив и на 120-130км/ч колата заби муцуната здраво.Направо с ластик като че ли ме хвана някой.Рядко карам над тази скорост, но явно има значение този датчик все пак.Скоро мисля да пробвам преди отново да дам за чистене ГНП-то да сложа друго табло за проба да се разбере как ще е че е ужас това нещо.След пробата ще споделя какво се е случило :)


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: 1.9 tdi 1z странен проблем

Мнениеот Andonov » Пон 28 окт 2013 9:07


Това забиване е от друг проблем.


Потребителски аватар
Toshko94
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: 1.9 tdi 1z странен проблем

Мнениеот Toshko94 » Пон 28 окт 2013 12:10


Колеги може ли някой да обясни по подробно къде се намира този кабел който се реже , защото моите кабели отзад на буксата на километража всички са бели с изключение на два: 1-ния е черно с зелено а другия черно с бяло.И не мога да разбера кой е 7-ми пин. Ще съм благодарен на този който разясни малко ! :)) :love.vwclub


Потребителски аватар
raindow
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 23 апр 2014 18:09
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 tdi 1z странен проблем

Мнениеот raindow » Пет 28 сеп 2018 8:19


По темата не е писано от доста време, и ще се радвам ако някой може да ми каже кои кабел се реше. При мен проблема е на пасат б5 афн. Прекъсва само на празен ход, когато колата е в движение, и го оправи само на студен мотор после няма проблеми. Като откача буксата на километража от скоростната кутия няма проблеми. Проблема се появи след смяна на съединител, дали може да е от датчика на кутията или от повече масло ако съм сипал.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: arowana, deqnak__ и 65 госта