Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
bobyjuvefan
Мнения: 48
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazarjik

Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот bobyjuvefan » Пет 11 дек 2009 21:58


Здравейте колеги,
Днес след като приключих работа и запалих колата си, ми изписа надписа Emission Workshop и ми светна едно жълта лампичка, която ми прилича на въртолетче с вертикално и хоризонтално витло плюс аспух. :D
Приятел ми преведе от немски, че става въпрос за проблем с отделителната система на колата.
Прочетах темата за подобен проблем при колега и пробвах съветите от нея. Развъртях капачката на резервоара и оставих 2 минути и после пак завинтих, проблема не изчезна. Сложих още 25 литра от скъпия дизел на шел, но проблема не изчезна. Между другото досега 1г го карам с обикновен дизел на ОМВ, но сега реших да сменя малко и да пробвам от скъпия дизел на шел, може ли в това да е проблема? Някакви други предложения? Дали мога да направя пътуване, което ми предстои 250км отиване и връщане? Предварително благодаря за отговорите!




Потребителски аватар
Deo
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 14 апр 2007 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот Deo » Съб 12 дек 2009 0:58


Аз имах същия проблем, като се оправи сам :)
Ето я темата, ако искаш да поразгледаш.
viewtopic.php?f=24&t=145655


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот niks76 » Съб 12 дек 2009 1:06


иска продухване :wink:


bobyjuvefan
Мнения: 48
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazarjik

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот bobyjuvefan » Съб 12 дек 2009 8:34


Проверих в Сакар Ауто и те ми казаха, че тъй като моя автомобил е от първите от 2005г, за мое щастие не притежава филтър за твърди частици. Важи ли тогава още съвета за продухване? Мога ли да патувам спокойно 250км извънградско, и без това ще я продухам :D


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот maimo » Съб 12 дек 2009 9:04


изкараи е малко на магистралата пък и я караи междъ 2-3000оборота около 20км това е като имаш филтър ина4е не знам ще трябва да я кла4ваш на ваг-ком :(


Потребителски аватар
Deo
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 14 апр 2007 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот Deo » Съб 12 дек 2009 9:33


Между другото на мен откато ми изчезна сама индикацията до сега не се е появявала :)


Потребителски аватар
passat6
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 20 юли 2009 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот passat6 » Съб 12 дек 2009 13:45


Колега, вероятно проблема е в ЕГР клапана и датчика, следящ изгорелите газове. На мен ми светна същата лампа като пробвах да откача вакупа на ЕГР и да го затапя. Тогава ЕГР напрактика не работеше, но след около 100км. ми светна тази лампа. Възстанових отново системата и след като я загасих след около час вече нямаше индикация. Моя двигател също няма филтър, така че не е до продухване. Огледай вакумните пътища около ЕГР. А възможно е и да е блокирал самия клапан. Това което знам, е, че щом не свети червена лампа можеш да караш. А може и след предстоящото пътуване да го нямаш проблема. Аз не съм нулирал грешка - сама изгасна лампата.


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот maimo » Съб 12 дек 2009 16:34


колега как ще затапваш егр на този двигател-кои ти даде тази инжинерна мисъл :D


bobyjuvefan
Мнения: 48
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazarjik

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот bobyjuvefan » Нед 13 дек 2009 17:20


Пробвах да я продухам, като 100км карах при около 3000 оборота. Първо 20км, на четвърта, после 20км на 5та и накрая останалите на 6та. Не се разкара грешката. Преди малко я закачихме на Лаптопа с Ваг ком и се оказа, че грешката, която дава е Прекъсване на канала на подгряващата свещ на първи цилиндър. Майстора ми изтри грешката и каза, че ако утре сутринта при студен двигател ми се появи пак, ще трябва да я карам на ремонт. Моля, за мнения по въпроса тъй като това свещ първи цилиндър не ми говори много!


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Проблем Emission Workshop Passat B6 2.0TDI

Мнениеот dancing_niki » Пон 14 дек 2009 11:25


Повечето дизели имат т.нар. подгревни свещи (нагреватели), които при студено време преди палене подгряват обема в цилиндрите за по-лесен старт. В твоя случай имаш индикация коя от всичките свещи се е скапала и при диагностика излиза точно коя от 4-те е заминала, по-конкретно на първи цилиндър. А на мен ми е иписвало Emission Workshop заради ЕГР-а, но може при теб поради това, че не грее един от цилиндрите и там първонавално нямаш горивен процес да се насъбира неизгоряло гориво и то да дава лоши параметри на работа.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 194 госта