С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Hristo+
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 18 фев 2015 15:43
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Hristo+ » Вто 19 мар 2019 13:28


i_popov написа:Repsol Elite 5w40 TDI - смених преди седмица, ако има проблеми, ще споделя. Ако ли не, газ и безаварийно по пътищата

Двигателят е по-шумен, спрямо Мотул. Цената на двете масла се изравни. Следващата смяна няма да е с Репсол!




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 19 мар 2019 18:03


Hristo+ написа:
i_popov написа:Repsol Elite 5w40 TDI - смених преди седмица, ако има проблеми, ще споделя. Ако ли не, газ и безаварийно по пътищата

Двигателят е по-шумен, спрямо Мотул. Цената на двете масла се изравни. Следващата смяна няма да е с Репсол!

И при мен е така. И предкамерния преди и ТДИто сега . Но,поне не го бута.


rosiemo
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 27 мар 2019 19:19
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот rosiemo » Сря 27 мар 2019 21:57


Здравейте, налях масло Bardаhl 5W40 , изобщо не съм доволен, повдигачите не спират да чукат. Мисля да сложа Selenia Gold 10w40. Някой пробвал ли е Selenia, става ли за VW?


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот goppa » Сря 27 мар 2019 22:07


Маслото не ремонтира повдигачи.


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот pacoboy » Пет 29 мар 2019 12:32


Мнения за това масло колеги?
Изображение


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Пет 29 мар 2019 15:02


Доста скъпо за съдържанието си. Какво може да се каже, не е лошо, но има къде по-добро масло, за същата или по-малка сума. Имаше мой коментар за няколко масла от този клас, преди две-три страници , едно от коментираните масла е точно този ЛМ , погледни го и сам си помисли. Ако си решил точно този ЛМ да слагаш, погледни "братчето" му https://oelpiraten.de/pkw/motoroel/372/ ... ible-5w-30 , както се вижда цената му е наполовина на цитирания ЛМ, съдържанието е ....същото ( айде да не е на 100% , ами на 99.5% ) . М/у другото сайта дето съм посочил линка е сериозен :) Вече топката е в твойте ръце, както и преценка отде да си го вземеш
i.stojanov написа:Според мнението в АТО маслата не са лоши.

Преди време бях засякъл информация, че собственика на онлайн магазина АТО24 и собственика на Равеньол са под една "шапка" ( реално - същ собственик ( или на съдружник ) ) . Сериозна фирма , няма се излага с дребни номерца. Ако не ме мързи , ще издиря инфото.


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот achodemo » Пет 29 мар 2019 16:56


rosiemo написа:Здравейте, налях масло Bardаhl 5W40 , изобщо не съм доволен, повдигачите не спират да чукат. Мисля да сложа Selenia Gold 10w40. Някой пробвал ли е Selenia, става ли за VW?


goppa написа:Маслото не ремонтира повдигачи.


Баш , че баш тъй :mhihi

Bardаhl 5W40 си е отлично масло , четвърта смяна , няма тракане няма доливане !

Ако сипеш пък 15W40 хептен ще млъкнат :smile


falconety.xxl
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 2:18
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот falconety.xxl » Съб 22 юни 2019 2:24


Sstefaan84 написа:А за този 5 литров шел 5в40 ,нещо да кажете? Има го и същия шел но за дизел.
В ато24 има само 4л туба и за дизел няма.

Написано е черно на бяло както се казва
и по европейския стандарт B4 и по американския CF


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот feikot » Нед 23 юни 2019 9:47


А какво е мнението ви за маслата на Bardahl като цяло,защото срещам и негативни мнения,а цена от 20+ лв. на литър трябва да бъдат добре ?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот tdi fen » Нед 23 юни 2019 10:39


не са лоши в момента съм с такова 5W40преди това бях с motul не намирам разлика в работата на ДВГ бардла по-малко гори вече е на 5-6 к и не съм доливал


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Пон 24 юни 2019 23:10


Здравейте,
аз не съм доволен, изгорих литър за 10к. След това смених с специал плюс 5W40 и сега за около 11к.два пъти долях по 200мл.Сега пак ще го сменя от тези с M а е и по тънко за 5L.


Tedko
Мнения: 114
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 17:32
Автомобил: VW Jetta 6
Двигател: CAYC 2011

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Tedko » Вто 09 юли 2019 21:13


След малко над 8 хил. км. с Shell Helix Ultra Professional AV-L 0-W30, мога да кажа, че е много добро масло. Двигателят е комън-рейл, 1.6tdi ,105hp, CAYC. За тези километри загуба на масло - нула. Колкото налях, толкова стои на щеката. След тези изминати километри няма осезаемо повишаване на шума на мотора. Това е похвално. Не знам има ли връзка качеството на маслото с регенерациите на DPF-а, но с Shell-a са доста по-нарядко или просто е съвпадение и нещо друго се е променило.
Да се има предвид, че моят режим на каране е основно градско, на къси разстояния, на студен двигател и по-рядко извънградско и магистрално. Сменям на 10 хил. км.
Маслото съм го купувал миналата година от Германия, от голям търговец в ebay.de. Туба 5L беше на цена 28 евро. У нас по същото време беше 120лв. :exclaim

Преди Shell-а маслото беше Castrol Edge 5W-30 LL, там се наложи да долея еднократно 300-400ml, но и към 8-9хил. км. моторът стана доста по-шумен. Маслото беше купено оттук. Засега Shell-а излиза, че е по-доброто масло или по-истинското, може би. :biggrin

Решил съм следващата смяна да бъде с Mobil ESP Formula 5W-30, ей така за разнообразие. Някой впечатления от това масло? Ако опита е несполучлив, оставам на Shell.

Изображение


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Вто 09 юли 2019 21:48


Отдавна съм споделял, че маслата на Шел са добри . И ценово ( в немско , не при нас ) са на добра цена, и качеството на маслото. Налял съм на два мои мотоциклета , също и на едната си кола, след месец и на другата. Работят много добре, не мисля засега да минавам и аз на други.
Посочения Мобил от теб е много добро масло. На хартия дори е по-добро от Шел-а. Не съм карал с него , но то карането не е като изследване в лаборатория на употребявано такова. Едното е чисто субективно усещане, докато в лаборатория ще се види колко струва даденото масло. Не знам в Бг къде може да се даде за изследване.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 14 юли 2019 20:28


Tedko написа:Не знам има ли връзка качеството на маслото с регенерациите на DPF-а, но с Shell-a са доста по-нарядко или просто е съвпадение и нещо друго се е променило.


Има и друг вариант. Ако компа си мисли, че маслото му е старо и не е сменено, започва да регенирара все по-рядко. Ако се промени сервизния интервал от удължен на нормален, също може да се променят регенерациите.


Потребителски аватар
Тодор.Андонов
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 25 юли 2018 21:24
Автомобил: VW Passat 1 9 TDI 131ks 4motion
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Търговище

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Тодор.Андонов » Пет 13 сеп 2019 17:31


Някой,карал ли е с това масло и дали има някакви впечатления от него? http://www.sunoco-bg.com/bg/synturo-xen ... 0/p13.html



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 71 госта