С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kukata_pasat
Мнения: 866
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Пон 10 апр 2017 17:47


Здравейте колеги карам Пасат Б5 АФН 110кс. и скоро ще си сменям маслото и се питам какво да взема.Маслото с което карам в момента е МОТУЛ Х-ЦЕЕС 5 W40 ,но нещо не съм доволен.Първите 3000 км никакви проблеми почти нулев разход на маслоили около 100 грама, и си казвах-това е моето масло завинаги,но след третия хиляден километър започна да го пипа прогресивно от 200грама на 1000км стигна до 350грама на 1000 км после смених клапана за картерна вентилация и разхода се закрепи точно на 250 грама масло на 1000км мерил съм го с точност.Та за тази загуба обвинявам качеството на маслото явно не е много добро след като първите 3 хиляди няма проблем,а изведнъж започва харча след тези километри.Сега съм на 7000км и долях последните си 250 грама от 5 литровата туба (значи за тези 7000 километра съм долял 1.200 литра и в тубата няма никой вече)и питането ми е кое масло според вас е с по добри качества от въпросния МОТУЛ (поне след петия хиляден километър да почне да го пипа)като съм на ясно,че в България оригинални и истински масла ще са с цена 150лева+ но поне нещо по-читаво да избера.Дайте мнения относно използваните от вас масла и от кое сте по доволни.




Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот vlado_tonev » Пон 10 апр 2017 17:54


Аз лично съм доволен от VW special plus 5W40.Цената му в момента е около 70-80 лв за 5 литра.


kukata_pasat
Мнения: 866
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Пон 10 апр 2017 18:09


Здравей Влади и аз се загледах в приемливата му цена в макскар 75 лв но една темичка в форума ми мъти главата относно това,че един колега се оплаква че му е харчила масло viewtopic.php?t=442095 и конкретно мненията на колегата IRRITATING но знам ли разни хора разни идеали.Значи ти си по доволен с това масло спрямо използваните преди него,а с предните харчила ли ти е или не е.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Xaxy » Пон 10 апр 2017 18:13


Аз съм с същия автомобил и двигател,сипвам само Motul X-Clean 5w40 , купувам си го от доста известен онлайн магазин, с отстъпката която имам го взимам на 72 лв,вече втора смяна съм с него засега не го пипа,а го карам до около 12К-12,5К км


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4237
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот tdi fen » Пон 10 апр 2017 18:22


това,че го харчи не значи проблемът е от маслото даже по-вероятно е да е от колата турбо,гумички,сегменти,аз също съм с въпросният мотул вече е над 7000 хил км съм долял 700 мл,но мотора някак си не работи мазно,а доста твърдо ще го карам още 500-1000 км,то аз толкава карам всички масла
колебая се между това https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/cas ... el-5w40-5l или http://bardahl.bg/bg/product/a/4531


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот vlado_tonev » Пон 10 апр 2017 18:33


Здравей.Аз си купувах за последно въпросното масло от форумния магазин миналата година.Моята по принцип си го похарчва за 8000 км(около 700-800 мл),а може и повече.Тази година реших да заложа на Мотул Xcess 5W40 и като цяло досега (за около 3000 км) мога да кажа че съм долял 200 мл.Много е относително и няма как да си сигурен,че при теб няма да го яде и Special Plus.Аз карам пенсионерската и на къси разстояния,което също е от значение.Каквото и да избереш,важното е да го сменяваш редовно и с хубав филтър.Наистина с тези масла е малко налучкване,защото всеки мотор си е сам за себе си. :beer


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Пон 10 апр 2017 19:22


Аз пък карам с GM 10/40 защото моя мастер такова ми сложи.Вече 5000км.не го е бутнала.Маторя работи тихо и равномерно.Доволен съм. С тези милионници и марсиянско масло да сложим все тая.Като си помисля италиянците как са ги карали даже и без масло...


kukata_pasat
Мнения: 866
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Пон 10 апр 2017 20:43


tdi fen написа:това,че го харчи не значи проблемът е от маслото даже по-вероятно е да е от колата турбо,гумички,сегменти,аз също съм с въпросният мотул вече е над 7000 хил км съм долял 700 мл,но мотора някак си не работи мазно,а доста твърдо ще го карам още 500-1000 км,то аз толкава карам всички масла
колебая се между това https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/cas ... el-5w40-5l или http://bardahl.bg/bg/product/a/4531

Ми тогава как ще обясниш разхода на масло след 3000 км, с предното масло когато я купих същата работа отначало нищо а после харчи,или колата казва гладна съм,ще ям масло и като го сменя пак в първите няколко хиляди е на диета,а след това започва да яде хахаха няма логика когато една кола гори масло няма първи няма втори километри яде за щяло и нещяло.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Пон 10 апр 2017 20:48


Много двигатели горят масло след като маслото измине определен пробег. Това не се дължи на някаква промяна в двигателя, а на промяна в свойствата на маслата, която се получава с експлоатирането им. Схвана ли логиката сега? хахахах


kukata_pasat
Мнения: 866
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Пон 10 апр 2017 20:58


hooligan_sk написа:Много двигатели горят масло след като маслото измине определен пробег. Това не се дължи на някаква промяна в двигателя, а на промяна в свойствата на маслата, която се получава с експлоатирането им. Схвана ли логиката сега? хахахах

Логиката съм я схванал от от одавна явно не си чел по горния ми пост където споменавам следното: Здравейте колеги карам Пасат Б5 АФН 110кс. и скоро ще си сменям маслото и се питам какво да взема.Маслото с което карам в момента е МОТУЛ Х-ЦЕЕС 5 W40 ,но нещо не съм доволен.Първите 3000 км никакви проблеми почти нулев разход на маслоили около 100 грама, и си казвах-това е моето масло завинаги,но след третия хиляден километър започна да го пипа прогресивно от 200грама на 1000км стигна до 350грама на 1000 км после смених клапана за картерна вентилация и разхода се закрепи точно на 250 грама масло на 1000км мерил съм го с точност.Та за тази загуба обвинявам качеството на маслото явно не е много добро след като първите 3 хиляди няма проблем,а изведнъж започва харча след тези километри. А смеха ми е относно мнението на колегата който твърди следното; това,че го харчи не значи проблемът е от маслото даже по-вероятно е да е от колата турбо,гумички,сегменти.Карал съм голф 2 1.6 ТД който беше са основен ремонт и знам много добре как гори масло една издухана кола там няма старо няма ново няма хубаво или лошо масло всичко гори и то яко.


kukata_pasat
Мнения: 866
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Пон 10 апр 2017 21:05


Колегата tdi fen след като казва,че за 7000км е долял 700грама не е далеч от моя разход 7000км 1.2 литра.Това,че турбото не е първа младост и когато свойствата на скъпоценните ни масла предлагани на нашия пазар паднат се получава този ефект,и затова още в първия ми въпрос попитах дали някой знае масло което да губи свойствата си поне след петия хиляден километър ,а не след третия хиляден.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот parno » Вто 11 апр 2017 5:56


последно налях 10/40 кастрол - определено с него съм долял по-малко от колкото когато бях с 5/40 за един и същи пробег


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот vanesto » Вто 11 апр 2017 11:34


kukata_pasat написа:Колегата tdi fen след като казва,че за 7000км е долял 700грама не е далеч от моя разход 7000км 1.2 литра.Това,че турбото не е първа младост и когато свойствата на скъпоценните ни масла предлагани на нашия пазар паднат се получава този ефект,и затова още в първия ми въпрос попитах дали някой знае масло което да губи свойствата си поне след петия хиляден километър ,а не след третия хиляден.

Как да ти кажем универсално решение на проблема ти колега, като всяка кола е различна. Ето например аз съм с Мотула, като твоя, и някъде към 3000км му долях 0,5л, сега съм на 7500км и гледам, че е мръднало много малко. Може би няма да му доливам повече, защото ще го сменя скоро. С Репсол 10/40 и Мобил 5/40 съм карал - еми доливал съм повече - около 1л/10000 с тях. Затова си продължавам с Мотула. Ако искаш, ти пробвай с Кастрол как ще е.


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот simo7 » Вто 11 апр 2017 13:59


Здравейте,и аз ще трябва да сменям маслото и бях набелязал това https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/cas ... &results=6 ,но от maxcar.bg ми препоръчаха това https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/ene ... r-5w-40-4l Аргумента им беше че е японско и го пакетират в англия,а кастрола е пише че е произведен в Европа но не се знае какъв е.Да се доверя ли на Енеуса това се чудя.Някой карал ли с това.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8291
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Stivi » Вто 11 апр 2017 19:14


Не знам дали това помага за избора на Eneos ,но на гранционни dCi слагат такова във фирмените сервизи и си кара по 20 000км без да мръдне нивото,но все пак става въпрос за коли на малко километри ! Както винаги съм казвал-важното е да си сигурен, че съдържанието на тубата отговаря на написаното на етикета,марката е без никакво значение !



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chriss, dafi_dimo, dimitar.a.dimitrov и 131 госта